1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

İşten çıkarılan işçilerden belediye başkanı hakkında suç duyurusu

Menemen Belediyesinde işten çıkartılan işçiler, Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy hakkında hakaret iddiasıyla suç duyurusunda bulundu
16 Temmuz 2020 18:40
Yazdır

Menemen Belediyesinde işten çıkartılan işçiler, Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy hakkında hakaret iddiasıyla suç duyurusunda bulundu.

Menemen Belediyesi temmuz ayı meclis toplantısında Başkan Serdar Aksoy'un daha önce işten çıkartılan işçiler hakkında söylemleri belediye işçilerinin tepkisine yol açtı. İşten çıkarılan işçiler, Başkan Aksoy'un "İşten çıkardığım insanlar varsa bunların suçu kabahati de var. Size suçunu kabahatini sayayım mı? Bir; kadına taciz. İki; gene bir kadına şiddet. Üç; mazot hırsızlığı. Menemen halkı bunu duysun" sözleri sonrasında Aksoy hakkında şikayetçi oldu. Menemen Belediyesinde çalışırken işten çıkartılan Saim Tucu, "Başkan Aksoy hiçbir sebep yokken işten çıkarttıktan sonra meclis toplantısında da kadın tacizcisi ve hırsız olarak tanımlayarak şerefimizle oynuyor. Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy, bizi işimizden ve ekmeğimizden ettiği yetmezmiş gibi bir de şerefimizle, haysiyetimizle ve onurumuzla oynamaya başladı. Bize karşı bir takım suçlamalarda bulunmaya başladı. Kadın tacizciliği, kadına şiddet, hırsızlık gibi sözler söylendi. Bununla ilgili avukatım ile beraber adliyeye suç duyurusunda bulunacağız" dedi.

"Hedef göstererek hakaret etmiştir"

Avukat Ali Onar, "Menemen Belediyesinde yerel seçimlerden sonra yapılan işlemleri hepimiz biliyoruz. Haksız ve hukuksuz olduğuna inandığımız, özelikle keyfi olduğunu düşündüğümüz bu işlemler için yasal hakkımızı aramak adına adliyeye başvurumuzu yaptık. Belediye başkanı son derece keyfi gerçekleştirdiği işlemlerle ilgili işçilerin ekmekleriyle oynadı. Hiçbir gerekçe göstermeden haklarını fes etti. Biliyorsunuz kendisi işçileri 'çadırcılar' olarak tabir ediyor. İşçiler de anayasal haklarını kullandı. Maalesef işçilerin ekmekleriyle oynamanın ötesinde gururlarıyla onurlarıyla oynanıyor. Başkan, Menemen'de insanların şerefleriyle, onurlarıyla, gururlarıyla oynayan bir açıklamayı meclis toplantısında yaptı. Akabinde bu fesih işlemlerinin mazot hırsızlığından, kadın tacizciliğinden yapıldığını beyan etti. Belediye başkanının bu beyanları en hafif tabiriyle basiretsizliktir. Çünkü basiretli yöneticiler, hangi işlemleri yaparlarsa bu işlemlerle ilgili gerekçelerini fesih beyanlarında yazar. Bu fesih beyanlarında maalesef kadın tacizciliğiyle ilgili, hırsızlıkla ilgili bir ifade yoktur. Buna karşılık işçileri alenen hedef göstererek ve alenen hakaret ederek 'kadın tacizcisi', 'hırsız' diyerek Menemen halkına hedef göstermiştir, hakaret etmiştir. Bu kabul edilemez. İnsanların ekmekleriyle oynamak başka bir tarafa, onurlarıyla ve gururlarıyla şahsiyetleriyle oynamak başka bir tarafadır" diye konuştu.

"Türk adaletinde açıklasın"

"Başkan Aksoy'un meclis toplantısındaki konuşmasının başka bir hamle olduğunu düşünüyoruz" diyerek sözlerine devam eden Onar, "Belediye başkanı basiretli bir yönetici gibi hareket etmediği gibi yargıyı da etkilemeyi hedeflemektedir. Çünkü yargılama faaliyetleri sırasında yaptığı işlemlerin haksız ve hukuksuz olduğunu daire kanıyı bence kendisi aldı. Zaten biz keyfi olduğunu söylüyorduk. Yargılamayı etkilemek açısından da yaptığı eylemler için suç duyurusunda bulunuyoruz. Yine biz hukuk çerçevesindeyiz, hukuki mücadelemizi sürdürüyoruz. Belediye başkanının da hukuk çerçevesinde savcılarımıza ve Türk adaletine hesap vereceğine inanıyoruz. Bu nedenle de Menemen Adliyesine müracaatımızı yapmış buluyoruz.

Başkan diyor ki, 'Hırsızlık yaptıkları için iş akitleri fes edildi. Fesih sebepleri hırsızlık' diyor. Biz başkanın fesih sebeplerini kamuoyuna yazılı olarak göstermesini talep ediyoruz. İşin vahim tarafı, başkan mecliste ne dedi biliyor musunuz; 'Bunlar mazot hırsızı, kadın tacizciliğinden iş akitleri fes edildi' diyor. Başkan bunu Türk adaletinde açıklasın, daha sonrada yüz yüze gelelim ve konuşalım. Hiçbir basiretli yönetici bu şekilde insanların onuruyla gururuyla şerefiyle oynayan açıklamalarda bulunamaz, yargıyı da etkileyemez" sözlerine yer verdi.

İhlas Haber Ajansı
Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
Bu habere henüz yorum yapılmamış.
İlk yorumu siz ekleyin.
SON HABERLER
18:57 - Alacaklısını elindeki tabanca ile kovalarken 3 kişiyi vurdu18:54 - Rize'de şiddetli yağış sel ve heyelana neden oldu18:47 - Yunanistan Türkiye'nin diyalog çağrılarına kulak tıkadı18:34 - Dünya Bankası'ndan Türkiye'nin virüsle mücadelesine övgü18:26 - Hatay'da FETÖ operasyonunda 4 şüpheli gözaltına alındı18:24 - Savunma Sanayii İcra Komitesinden 'tam bağımsız savunma sanayi' açıklaması
18:22 - Borsa günü yükselişle tamamladı18:18 - Kaymakam böyle sitem etti: İnsanlar ölüyor, Allah rızası için...18:08 - CHP'li Öztrak: Biz her an erken seçim olacakmış gibi hazırız18:05 - Virüsle mücadelede en kötü senaryoya hazırız18:03 - Sanatçı Yeşim Salkım'dan, Muraç Övüç'e suç duyurusu17:58 - Vali uyardı: Herkes virüsü ciddiye alsın
17:48 - DSÖ, Rusya'da tescil edilen virüs aşısı konusunda 'temkinli'17:43 - Seyir halindeki yolcu otobüsü yandı17:35 - Bakan Koca, virüse yakalanan röntgen teknisyenin mesajı ile uyardı17:32 - Çeyrek altın 734 TL'ye geriledi17:29 - Atlar koronavirüs antikoru üretti
17:25 - Karabük'te virüsten ölenlerin sayısı 21 oldu
1 2 3 4 5 6 7 Tümü
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam