1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Maltepe Üniversitesinden kişiye özel ilan!

Maltepe Üniversitesi, Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümüne alınacak Öğretim Görevlisi ilanında ilgili alan mezunlarına şans vermedi!
27 Temmuz 2020 10:59
Yazdır
Maltepe Üniversitesinden kişiye özel ilan!

Bilindiği üzere, vakıf yükseköğretim kurumları öğretim görevlisi ve araştırma görevlisi teminini "Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav İle Giriş Sınavlarına İlişkin Yönetmelik" hükümlerine uygun olarak yürütmekle yükümlüdürler.

Bu minvalde, vakıf yükseköğretim kurumlarının ilgili yönetmelikte yer alan genel ve özel şartlara ilave olarak, belirli bir adayı tarif etmeyen, kişiye özel koşullar içermeyen nitelikle ilan vermeye de özellikle hassasiyet göstermeleri gerekmektedir.

Ancak, devlet üniversitelerinde olduğu gibi vakıf üniversitelerinde de denetimsizliğin ve kontrolsüzlüğün getirdiği durum giderek büyük bir sorun olmaya doğru gitmektedir.

Bu noktada, Maltepe Üniversitesi tarafından geçtiğimiz hafta ilan edilen Öğretim Görevlisi ilanı üzerinden yukarıda yazdığımız sorunu/konuyu somutlaştırmış olalım.

İlgili üniversite tarafından, 17 Temmuz 2020 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan Güzel Sanatlar Fakültesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü Öğretim Görevlisi kadrosuna başvuracak adayların; "Lisans eğitimini Gıda Mühendisliğinde, Yüksek Lisans eğitimini İşletme alanında tamamlamış olmak. Bir yükseköğretim kurumunda en az iki yıl çalışmış olmak." şartını taşımaları istenmektedir.

İlanın bu haliyle, belirli bir adaya yönelik açıldığı çok açıktır. Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümüyle ilişkili olması bakımından, "Gıda Mühendisliği" bölümünden temin yoluna gidilmesinde sorun olmamakla birlikte, yüksek lisans alanının "İşletme" olarak belirtilmesi doğrudan "bir" kişiye yönelik açıldığını ortaya koymaktadır.

Bu nedenle, ilgili alandan mezun olan kişilerin başvurularına imkan verilmesi amacıyla Maltepe Üniversitesinin bu kadroda düzeltme yapmasında fayda bulunmaktadır.

Memurlar.Net
Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
2 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
SON HABERLER
00:09 - Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyon Önleme Kontrol Kılavuzu00:06 - MEB, mesleki okullarda il dışı nakiller için boş kontenjanların acilen belirlenmesini istedi00:03 - Kalfalık, ustalık beceri sınavlarında dikkat edilmesi gereken hususlar00:01 - CB, 2020 yılı zam ve tazminat kararını unuttu mu?00:01 - 4 Agustos 2020'den önemli gündem başlıkları00:00 - Bu kampüste hayat var
00:00 - MEB'den açık öğretim okulları sınıf geçme ve sınav açıklaması23:52 - 'Tarihteki pandemiler uzun vadede kökten değişimlerin ipuçlarını verir'23:44 - Bayramın son günü İstanbul trafiği sakin23:42 - Omuz omuza veren çift 17 yıldır ekmeklerini topraktan kazanıyor23:41 - El verdiği torunuyla ailesinin asırlık fıçıcılık mesleğini sürdürüyor23:39 - Arzu hemşire doğadan topladığı taşları sanat eserine dönüştürüyor
23:37 - Mezopotamya'nın en eski buğday tohumundan ekmek yaptılar23:35 - Ürettiği kömür kırıcılar 'kara elmas'ı sanayiye hazır hale getiriyor23:34 - Kahramanmaraş'ta Karadeniz yaylalarını aratmayan görsel şölen23:32 - Fedakar anne 'kanatsız meleklerinin' üzerine titriyor23:29 - İstanbul'da dolunay manzarası mest etti
23:28 - Trump, TikTok'a 15 Eylül'e kadar süre verdi
1 2 3 4 5 6 7 Tümü
ANKET
Mecliste kabul edilen sosyal medya düzenlemesi hakkında ne düşünüyorsunuz?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam