1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Maltepe Üniversitesinden kişiye özel ilan!

Maltepe Üniversitesi, Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümüne alınacak Öğretim Görevlisi ilanında ilgili alan mezunlarına şans vermedi!
27 Temmuz 2020 10:59
+Aa- Yazdır
Maltepe Üniversitesinden kişiye özel ilan!

Bilindiği üzere, vakıf yükseköğretim kurumları öğretim görevlisi ve araştırma görevlisi teminini "Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav İle Giriş Sınavlarına İlişkin Yönetmelik" hükümlerine uygun olarak yürütmekle yükümlüdürler.

Bu minvalde, vakıf yükseköğretim kurumlarının ilgili yönetmelikte yer alan genel ve özel şartlara ilave olarak, belirli bir adayı tarif etmeyen, kişiye özel koşullar içermeyen nitelikle ilan vermeye de özellikle hassasiyet göstermeleri gerekmektedir.

Ancak, devlet üniversitelerinde olduğu gibi vakıf üniversitelerinde de denetimsizliğin ve kontrolsüzlüğün getirdiği durum giderek büyük bir sorun olmaya doğru gitmektedir.

Bu noktada, Maltepe Üniversitesi tarafından geçtiğimiz hafta ilan edilen Öğretim Görevlisi ilanı üzerinden yukarıda yazdığımız sorunu/konuyu somutlaştırmış olalım.

İlgili üniversite tarafından, 17 Temmuz 2020 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan Güzel Sanatlar Fakültesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü Öğretim Görevlisi kadrosuna başvuracak adayların; "Lisans eğitimini Gıda Mühendisliğinde, Yüksek Lisans eğitimini İşletme alanında tamamlamış olmak. Bir yükseköğretim kurumunda en az iki yıl çalışmış olmak." şartını taşımaları istenmektedir.

İlanın bu haliyle, belirli bir adaya yönelik açıldığı çok açıktır. Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümüyle ilişkili olması bakımından, "Gıda Mühendisliği" bölümünden temin yoluna gidilmesinde sorun olmamakla birlikte, yüksek lisans alanının "İşletme" olarak belirtilmesi doğrudan "bir" kişiye yönelik açıldığını ortaya koymaktadır.

Bu nedenle, ilgili alandan mezun olan kişilerin başvurularına imkan verilmesi amacıyla Maltepe Üniversitesinin bu kadroda düzeltme yapmasında fayda bulunmaktadır.

Memurlar.Net
Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
2 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
SON HABERLER
00:04 - Tercihli emekli aylığı hangi halde mümkün?00:04 - Bakanlık Müşavirinin Mühendis olarak atanmasına mahkemeden onay00:00 - Şubeye gitmeden hemen başvurun!00:00 - 9 Mart 2021'den önemli gündem başlıkları23:57 - Denetim yapan bekçiler ile tartışarak ortalığı birbirine kattı23:53 - 'Her yıl 40 bin kişi mezun oluyor, 15 bin kişi de emekli'
23:48 - Vali açıkladı: İlçelerimizde vaka sayıları tekrar yükseliyor23:45 - 7/24 hizmet verecek 'Kargo ATM'si'23:36 - Taşınabilir karavan tipi yayla evlere ilgi arttı23:34 - Polis memuru beylik tabancasıyla intihar etti23:32 - Cihangir İslam CHP'ye katılıyor23:27 - Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Rasim Öztekin için taziye mesajı
23:21 - 100 kişiden 42'si günde en az bir defa mobil oyun oynuyor23:20 - Türk denizaltılarının 'kalpleri' tamamlandı23:13 - Milli Savunma Bakanı Akar Romanya'ya gitti23:10 - Kadın girişimci, dijital para ile gözleme satıyor23:03 - Şubat ayında en fazla mevduat faizi kazandırdı
23:00 - MHP'den kayıt dışı haber siteleri için kanun teklifi
1 2 3 4 5 6 7 Tümü
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam