1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Teknisyen kadrosuna 'eğitimcinin eğitimi' sertifikası şartı!

Sağlık Bilimleri Üniversitesi sözleşmeli personel alımında pozisyon niteliğiyle ilgisiz sertifikalarla ilana çıktı!
27 Temmuz 2020 11:25
+Aa- Yazdır
Teknisyen kadrosuna 'eğitimcinin eğitimi'  sertifikası şartı!

Sağlık Bilimleri Üniversitesi tarafından 20 Temmuz 2020 tarihli Resmi Gazete'de 1 Mühendis, 1 Teknisyen, 1 Büro Personeli olmak üzere toplam 3 (üç) sözleşmeli personel statüsünde kadro ilanı yayımlanmıştır. Yalnız ne hikmettir ki ilanda istenilen sertifika şartları ilan edilen kadro sayısından fazladır. İlan açıklamalarına ayrıntılı olarak baktığımızda mühendis pozisyonunun açıklamasındaki şeffaflığı diğer kadrolarda maalesef göremiyoruz.

Teknisyen kadrosu "Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar"a ekli 4 sayılı cetvelde "Alanıyla ilgili en az ortaöğretim dengi mesleki teknik öğrenim görmüş olmak" şeklinde tanımlanmışken, ön lisans mezuniyet alanına ilave olarak aşağıda yer alan tablodaki sertifikaların istenmesi mevcut bir bireyin tanımlanmasından başka bir durum değildir. Nerelerden nasıl alındığı kadar ibraz edilen belgelerin nasıl değerlendirildiği hususu da zaten ayrıca bir sorun teşkil eden bu sertifikaların istenmesi diğer adayların müracaatlarını engellemeye devam etmektedir.

Sayısız sertifika arasında Teknisyen kadrosu için istenilme gerekçesini anlamakta zorluk çektiğimiz Hacettepe, Gazi, Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi gibi büyük üniversitelerin eğitimci kadrosunda ve eğitim öğretim düzeyinde kaliteyi artırmak amaçlı öğretim üyesi ilanlarında sıkça görmeye alıştığımız "Eğitimcinin Eğitimi Sertifikası" özel şart olarak konulmuştur. Teknik alanda görev ihtiva eden bu kadroda söz konusu sertifikanın kişiyi tanımlamaktan başka hangi işe yarayacağını merak ediyoruz.

Geldiğimiz noktada KPSS puanı olarak 50-60 bandında yer alan, ancak oturduğu yerden "takvim yaprağı biriktirir gibi sertifika biriktiren" kişilerin etik olmayan, liyakattan uzak şekilde istihdam edildiğine hep beraber tanık oluyoruz. Bugün burası yarın başka bir kurum! Her yıl sınava giren yüzbinlerce aday, bu ilanlar sonucu umutsuzluğa kapılarak umudu sınavlarda değil başka kapılarda aramaya itilmeye devam edilmektedir!

Son olarak bir zamanlar ÖSYM'nin sloganından yola çıkarak artık "Adayların Emeği Devletimizin Emaneti Olsun" istiyoruz. Cumhurbaşkanlığının ve ilgili kurumlarımızın bir an evvel bu başıboş ilanlara yönelik yaptırım gücü olan denetim mekanizması oluşturacağına inancımızı sürdürmek istiyoruz! Şunu da söyleyelim, kurumlar bu uygulamalardan vazgeçmedikçe biz de bu konunun her aşamasında takipçisi olmaktan usanmayacağımızı ve adaletsizliğe karşı susmayacağımızı İLAN ediyoruz!

Memurlar.Net - Özel

Bu yazının tüm hakları Memurlar.Net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip yapılacaktır. ©

Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
10 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
SON HABERLER
00:04 - Tercihli emekli aylığı hangi halde mümkün?00:04 - Bakanlık Müşavirinin Mühendis olarak atanmasına mahkemeden onay00:00 - Şubeye gitmeden hemen başvurun!00:00 - 9 Mart 2021'den önemli gündem başlıkları23:57 - Denetim yapan bekçiler ile tartışarak ortalığı birbirine kattı23:53 - 'Her yıl 40 bin kişi mezun oluyor, 15 bin kişi de emekli'
23:48 - Vali açıkladı: İlçelerimizde vaka sayıları tekrar yükseliyor23:45 - 7/24 hizmet verecek 'Kargo ATM'si'23:36 - Taşınabilir karavan tipi yayla evlere ilgi arttı23:34 - Polis memuru beylik tabancasıyla intihar etti23:32 - Cihangir İslam CHP'ye katılıyor23:27 - Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Rasim Öztekin için taziye mesajı
23:21 - 100 kişiden 42'si günde en az bir defa mobil oyun oynuyor23:20 - Türk denizaltılarının 'kalpleri' tamamlandı23:13 - Milli Savunma Bakanı Akar Romanya'ya gitti23:10 - Kadın girişimci, dijital para ile gözleme satıyor23:03 - Şubat ayında en fazla mevduat faizi kazandırdı
23:00 - MHP'den kayıt dışı haber siteleri için kanun teklifi
1 2 3 4 5 6 7 Tümü
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam