1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Vali Çiçek: Virüste kötü durumda değiliz demekten korkuyorum

Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek, Türkiye'de olduğu gibi Afyonkarahisar'da da vaka durumlarında bir miktar artış olduğunu, ama durumun kontrol altında olduğunu kaydederek, "Genel olarak çok kötü durumda değiliz, ama kötü durumda değiliz demekten dahi korkuyorum. Yani bu yarın kötü olmayacağımız manasına gelmemeli. O yüzden sürekli en kötü biz gibiymiş gibi düşüneceğiz. Aldığımız tedbirler ile bu iş kontrol dışına çıkmış değil" dedi
06 Ağustos 2020 13:21
Yazdır
Vali Çiçek: Virüste kötü durumda değiliz demekten korkuyorum

İçişleri Bakanlığı genelgesi ile 81 ilde eş zamanlı olarak gerçekleştirilen Korona virüs (Covid-19) denetimi Afyonkarahisar'da da yapıldı. Vali Çiçek beraberindeki Belediye Başkan Yardımcısı Murt Öner ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile sokağa inerek maske ve sosyal mesafe denetimi yaptı. Denetimler de Vali Çiçek özellikle maskelerini yarım takan ya da burunlarını kapatmayan vatandaşları maskelerini doğru bir şekilde takmaları konusunda uyardı.

Denetim ile ilgili gazetecilerin açıklamalarda bulunan ve Korona virüs vakaların değinen Vali Çiçek, Afyonkarahisarlıların kuralları büyük oranda uyduklarını ifade etti. Vali Çiçek, "Şuana kadar Afyonkarahisar'da halkımız Korona virüs konusunda duyarlı ve maskelerini takıyorlar. Özellikle banka gibi yoğunluğun olduğu yerlerde oturanların aralarında mesafe olduğunu, maskeli olduklarını gördük. Bu virüs bir anlık bir şey ve şakası yok. 24 saatin 23 saati uyarsınız 1 saati uymazsınız Allah korusun hastalık kapılabilir. Biz sürekli olarak vatandaşlarımıza bu konuda sesleniyoruz 'ne olursunuz kendiniz için çocuklarınız için hepimiz için duyarlılığımızı bir an bile bırakmayalım" dedi.

"Sürekli en kütü bizmiş gibi düşüneceğiz"

Gazetecilerin 'vaka durumu' konusundaki sorularına da cevap veren Vali Çiçek, kentte durumun kontrol altında olduğunu kaydederek şunları söyledi:

"Aşağı yukarı tüm Türkiye'de olduğu gibi vaka durumlarında bir miktar artış oluyor. Afyonkarahisar olarak gerçekten bu konuda hem halkımızın duyarlılığı hem de bizlerin aldığı sıkı tedbirler, filyasyon ekiplerinin çok çabuk arazide olması, hızlı bir şekilde karantina tedbirleri uygulamamız ile bu iş kontrol dışına çıkmış değil yani kontrolümüz altında. Sağlık sistemimiz aynı şekilde çalışıyor. Kontrol edemeyeceğimiz durumda değiliz ama artış olduğu muhakkak. Vatandaşlarımızı biraz yasakların kalkması ile daha rahat hareket ediyorlar, belki uzun sürmesi de biraz onları bunaltıp maskeleri çıkardılar. Ama genel olarak çok kötü durumda değiliz ama kötü durumda değiliz demekten dahi korkuyorum. Yani bu yarın kötü olmayacağımız manasına gelmemeli. O yüzden sürekli en kütü bizmiş gibi düşüneceğiz."

"Kurallara uyduğumuz takdirde bu işi kesinlikle çözeceğimize inanıyorum"

Maske başta olmak üzere kurallara uyulduğu sürece Korona virüsün üstesinden gelineceğine de vurgu yapan Vali Çiçek, tedbirin elden bırakılmaması gerektiğine işaret etti. Süreci Türkiye'nin çok iyi yönettiğini anımsatan Vali Çiçek, "Maske ve kurallara uyarsak biz bu illeti yeneceğiz. Avrupa'da ve dünyanın birçok yerinde bu işle dökülürken yani birçok yerin sağlık sistemi çöktü, bir çok ülkenin bu işle ilgili bir maske dahi dağıtamadığı yerde bizim Allah'a şükür bütün vatandaşlarımızda maske var. Ayrıca maske ihtiyaçları da acil bir şekilde karşılanıyor. Biz Türkiye olarak bunu yönetebildik kesinlikle hem hükümetin hem de bizlerin kontrolü altında. Ben maske ve sosyal mesafe kurallarına uyduğumuz takdirde bu işi kesinlikle çözeceğimize inanıyorum" diye konuştu.

İhlas Haber Ajansı
Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
3 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
SON HABERLER
12:52 - TBMM Karma Komisyonu, tecavüz suçlaması bulunan vekil için toplanacak12:49 - 'Ümraniye Sapığı' diye yanlış kişi tutuklanmıştı, AYM 'hak ihlali yok' dedi12:48 - Muhittin Böcek'in klinik seyrinde düzelme devam ediyor12:46 - AYM, belediye başkanlarının dava açma yetkisinin iptali istemini görüşecek12:42 - Samsun'da nikah memuru bu kez oğlunun nikahını kıydı12:42 - Bebek arabasından düşen çocuğuna şiddet uygulayan baba gözaltına alındı
12:38 - Cübbeli'nin çağrısı üzerine İçişleri Bakanlığı tahkikata başladı12:37 - Öğretmenin idari izinli geçirdiği süreler ile seminer süreleri, doğum sonrası analık izin süresine eklenir mi?12:37 - Hakkari'de ele geçirilen anti personel mayını imha edildi12:36 - 8 yıl önce 13 yaşındaki kızı iple boğmuştu, İzmir'de yakalandı12:34 - İstanbul'da DHKP/C operasyonunda iki kişi yakalandı12:30 - 'Oğlumu sevmediğim için öldürdüm' demişti! Eski futbolcu için istenen ceza belli oldu
12:29 - Yerli otomobil TOGG'un başına İTÜ'lü mühendis geçti12:17 - Dolar'dan yeni rekor geldi12:14 - Başsavcılık Yunan gazetesine soruşturma başlattı12:11 - Yozgat'ta tarihi eser operasyonunda yakalanan 4 kişi tutuklandı12:06 - Vali, maske takmayan il milli eğitim müdürünü uyardı
12:05 - Muğla'da çıkan orman yangını kontrol altına alınmaya çalışılıyor
1 2 3 4 5 6 7 Tümü
ANKET
MHP lideri Devlet Bahçeli, bir açıklama yaparak 'Türk Tabipler Birliği derhal kapatılmalı' dedi. Ne düşünüyorsunuz?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam