1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Tapu çalışanlarının sağlığı risk altında

2020 yılının ilk yarısında Covid-19 salgınına rağmen taşınmaz satışları sadece geçtiğimiz yılın aynı döneme göre yüzde 32, bir önceki yılın Temmuz ayına oranla kredili konut satışı yüzde 1000 artarak rekor kırmıştır. Buna rağmen Tapu Müdürlüklerimizdeki çalışan personel sayısı her geçen gün azalmaktadır.
14 Ağustos 2020 17:00
+Aa- Yazdır
Tapu çalışanlarının sağlığı risk altında

2020 yılının ilk yarısında Covid-19 salgınına rağmen taşınmaz satışları sadece geçtiğimiz yılın aynı döneme göre yüzde 32, bir önceki yılın Temmuz ayına oranla kredili konut satışı yüzde 1000 artarak rekor kırmıştır. Buna rağmen Tapu Müdürlüklerimizdeki çalışan personel sayısı her geçen gün azalmaktadır.

Vatandaşlarımızın en şeffaf ve en hızlı kamu hizmetini aldığı, yapılan anketlerle vatandaş memnuniyetinin %97 olduğu Tapu Müdürlüklerimiz, Noterler Birliği tarafından alacakları işlem ücreti uğruna yapılan asılsız ithamlarla yıpratılmak ve itibarsızlaştırılmak istenmektedir. Tapu Müdürlükleri ve işlemleriyle ilgili Noterler birliği tarafından yapılan mesnetsiz ve taraflı açıklamalar Bayındır Memur-Sen olarak kınıyoruz.

Ayrıca salgının kontrol altına alınamadığı bu dönemde maalesef her gün başka bir Tapu Müdürlüğümüzden hastalık haberleri almaktayız. Buna rağmen özveriyle görevini yerine getiren tapu çalışanlarımız işlerin daha hızlı ve sağlıklı yürüyebilmesi için ve Tapu Kadastro Genel Müdürlüğünün de almış olduğu kararlar doğrultusunda vatandaşımızı bizzat aramaktadır.

Son zamanlarda Tapuda Rüşvet Operasyonu diye ulusal basında haberlere konu olan ve aynı gün arkadaşlarımızın serbest bırakıldığı soruşturmaların konusu ''yapılacak işlemler ile ilgili işlem sahiplerini bilgilendirmek''tir. Soruşturma içeriği dahi bilinmeden Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü'nü ve çalışanlarını zan altında bırakan bazı basın yayın organlarında çıkan açıklamaları doğru bulmuyor ve biran önce tekzip edilmesini bekliyoruz.

Vatandaşın ve bankaların saat mefhumu olmaksızın başvuru yapabildiği web tapu uygulaması bu haliyle iş yoğunluğunu azaltmak yerine iş yükünü arttırmaktadır. Web tapu uygulaması revize edilmeli ve uygulamaya ilişkin sahada yaşanan sorunların çözülmesi gerekmektedir.

Tapu çalışanlarının sağlığının her şeyden önemli olduğu bu ortamda;

İşlemlere müdürlük kapasitesi göz önünde bulundurularak kısıtlama getirilmeli, gerekli güvenlik önlemleri alınarak işi olmayan vatandaşın tapu müdürlüklerine girişi engellenmeli, akit masaları camlı bölme ile kapatılmalı, yeni personel istihdamı yapılmalı, personel üzerindeki baskı ve mobbing kaldırılmalı ve en önemlisi sağlıklarını hiçe sayarak özveriyle görev yapan tapu çalışanlarının özlük haklarının acilen iyileştirilmesi gerekmektedir.

Bayındır Memur-Sen olarak konunun takipçisi olacağımızı ve bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da çalışanlarımızın, üyelerimizin yanında olmaya devam edeceğimizi kamuoyuna bildiririz.

Memurlar.Net
Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
25 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
SON HABERLER
14:35 - Bu ilçede ikisi 1 yaşındaki çocuk 22 kişide virüs tespit edildi14:29 - Hastanede tedavi gören okul müdürü hayatını kaybetti14:20 - Botoks sonrası ölüm iddiası: 1'i hekim 5 kişiye adli kontrol14:15 - Adana'da vakaların arttığı bir mahalle karantinaya alındı14:13 - Kırsal kalkınma için 34 projeye 35 milyon lira hibe sağlanacak14:07 - Merkez Bankası'nın faiz kararı sonrası dolar sert düştü
14:02 - Hazine ve Maliye Bakanlığı, 2 bin kişilik alımı unuttu mu?14:02 - Merkez Bankası faizi artırdı13:52 - Apartman görevlisinde virüs çıkınca 500 kişi karantinaya alındı13:48 - FETÖ'nün emniyet mahrem imamına 12 yıl hapis13:45 - İstanbul 2 No'lu Baro kuruluş için gerekli imzaya ulaştı13:39 - Arkadaşlarını uyardığı hatalı parayla 10 dakika sonra kendisi karşılaştı
13:34 - Bakan Karaismailoğlu, Rize Havalimanı'nın açılacağı tarihi açıkladı13:30 - 28 yıldır faaliyet gösteren terörist ikna yoluyla teslim oldu13:24 - Ceren Özdemir'in katili hakim karşısında: Mahkemeye gelmekten bıktım13:15 - Borsa, günün ilk yarısında yatay seyretti13:10 - 27 yıllık hemşire: 'Ölüyorum, beni kurtarın' diye yalvardım
13:05 - Köylülerin 'hafriyat' ve 'kamyon' isyanı: Denizin rengi değişti
1 2 3 4 5 6 7 Tümü
ANKET
Sizce okullarda yüz yüze eğitime geçilmeli mi?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam