1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

YÖK daha dün uyarmasına rağmen yine hatalı ilan yayımlandı

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığının, dün yapmış olduğu uyarı dikkate alınarak Adıyaman Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi olarak sınırlandırdığı Öğretim Görevlisi ilanını düzeltmeli!
18 Eylül 2020 14:45
+Aa- Yazdır
YÖK daha dün uyarmasına rağmen yine hatalı ilan yayımlandı

Memurlar.net olarak 17 Eylül 2020 günü gündeme getirdiğimiz haberde; Yükseköğretim Kurulunun üniversitelere bir yazı göndererek, farklı adlar taşısalar da bünyelerinde aynı isimde programlar yürüten çeşitli fakülteler bulunduğuna dikkat çekerek, akademik personel alım ilanlarında veya lisansüstü programlara başvurularda fırsat eşitliğine imkan verilmesini, bu durumu engelleyici nitelikteki bu tür uygulamalar hakkında Kurulumuza herhangi bir şikayetin ulaşması halinde, bu tür kararları alan ve/veya uygulamaya koyan ve uygulanmasına müsaade edenler hakkında gerekli işlemin tesis edilmesinde tereddüt gösterilmeyeceği konusunda uyarı yapıldı.

Bu açıklamanın üzerine tam da bu durumu örnek gösterebilecek bir ilan Adıyaman Üniversitesi tarafından 18 Eylül 2020 günlü Resmi Gazete'de yayımlandı. İlgili yükseköğretim kurumu tarafından Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Muhasebe ve Vergi Uygulamaları programında ilan edilen Öğretim Görevlisi kadrosunda; "İKTİSADİ İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ İşletme Bölümü Lisans mezunu olmak, Tarım Ekonomisi alanında Yüksek lisans yapmış olmak" şartı aranmaktadır.

Halbuki, YÖK'ün yazısında dikkat çektiği üzere, İşletme Bölümleri, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi altında yer aldığı gibi, İşletme Fakülteleri veya Siyasal Bilgiler Fakülteleri altında da yer alabilmektedir. İlanın bu haliyle, diğer ilgili fakültelerden mezun olan adaylar başvuruda bulunamamaktadır.

Bu kapsamda, YÖK'ün dikkat çektiği üzere "bu tür kararları alan ve/veya uygulamaya koyan ve uygulanmasına müsaade edenler hakkında gerekli işlemin tesis edilmesinde tereddüt gösterilmeyeceği" hususunda Adıyaman Üniversitesi yetkililerinin dikkatini çekmek suretiyle, ilgili ilanın süratle düzeltilmesi yararlı olacaktır.

Memurlar.Net - Özel

Bu yazının tüm hakları Memurlar.Net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip yapılacaktır. ©

Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
7 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
SON HABERLER
15:27 - İzmir'de vatandaşlar için kurulan çadır kentler görüntülendi15:26 - Bolu'ya mevsimin ilk karı düştü15:20 - Depreme dayanamayan binaları iş makinaları ayakta tutuyor15:06 - Tabip Albay İbrahim Onur koronavirüse yenik düştü15:03 - Danıştay, yüksek lisans yapmış olmak şartına açıklık getirdi!14:58 - Mersin'de iki aile arasında arazi kavgası: 2 ölü, 1 yaralı
14:49 - Bir ilimizde toplu doğum günü kutlamaları yasaklandı14:45 - Depremle ilgili çirkin paylaşımlarda bulunmuşlardı...Serbest kaldılar14:31 - Süleyman Soylu ve eşi koronavirüse yakalandı14:28 - 'Evleri yıkılan vatandaşlarımızın yenilerini yapıp teslim edeceğiz'14:24 - Hayat kurtaran köpekler, arama kurtarma ekiplerinin sağ kolu14:10 - İzmir'de 6 ilçede Afet Koordinasyon Merkezleri oluşturuldu
14:07 - Türkiye'de tsunamiden ölen ilk kişi: Fatma Teyze14:03 - Gaziantep'te silahlı kavga: 1 ölü13:59 - Öğretim Görevlisi Seher Perinçek ve 3 çocuğu enkazdan kurtarıldı13:49 - İzmir'deki depremde can kaybı 26'ya yükseldi13:49 - AFAD: Depremzedeler için gıda kolisi ve battaniyeye ihtiyaç var
13:43 - Antalya'da motosiklet ile traktör çarpıştı: 1 ölü
1 2 3 4 5 6 7 Tümü
ANKET
Tarım arazilerinin yapısını bozduğu için Hobi bahçelerinin yıkılması gerektiği yönündeki değerlendirmelere;
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam