1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Orman Mühendisleri Odası, Ermenistan'a tepki gösterdi

Orman Mühendisleri Odası, Ermenistan'a tepki gösterdi
28 Eylül 2020 15:34
+Aa- Yazdır
Orman Mühendisleri Odası, Ermenistan'a tepki gösterdi

Orman Mühendisleri Odası'nın verdiği tepkinin tamamı

Türkiye gerek iç gerek dıştan gelen tehlikeleri bertaraf etmek için olanca gücüyle mücadelesini sürdürürken bu defa Ermenistan dişlerini göstermeye başlamıştır. Ermenistan'ın Dünya kamuoyunda Yunanistan'a verilen destekten yüz bularak bu cüreti göstermesi tarafımızca hiç de yadırganmamıştır. Herkes bilir ki her millet kendi tıynetince davranacaktır. Ermenistan her yıl düzenli olarak bu türden çığlıklar atmıştır. Yaptığıyla dikkat çekmeye çalışan şımarık çocuk tavrına devam etmiştir. Fakat bu defa çok ileri gitmiştir ve sonuçlarına da katlanmak zorundadır.

Türkiye olarak uluslararası hukuktan doğan egemenlik haklarımızı korurken sadece ülkemizin değil kardeş ülkemiz Azerbaycan'ın da haklarını korumakta bir an bile tereddüt etmeyeceğimiz muhakkaktır.

Bizler "et tırnaktan ayrılmaz" diyen bir halk olarak tarih boyunca Azerbaycan'ı hiçbir zaman başka bir ülke veya başka bir millet olarak görmedik. Bölge ülkelerinin tek taraflı attığı haksız adımlar karşısında her daim yanımızda duran Azerbaycan Halkı her zaman olduğu gibi bizi yanında bulacaktır.

Türkiye özellikle şu son dönemlerde attığı adımlarla göstermiş ki her bir vatandaşı kendisi için değerlidir. Ayrıca Türkiye'nin eli kardeş bildiği her ülkeye şefkatle, kardeşçe uzanmıştır. Dünya ülkelerinin özellikle de Batı'nın anlayamayacağı bu dili bizler binyıllardır kullanarak koca bir coğrafyada kardeşçe yaşamayı başardık. Yine aynı şekilde davranarak ve yaşayarak yolumuza devam edeceğiz.

Türkiye Cumhuriyeti Başkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın, "Ermeni halkını, kendilerini felakete sürükleyen yönetimlerine ve onları bir kukla gibi kullananlara karşı geleceklerine sahip çıkmaya davet ederken, tüm dünyaya işgale ve zulme karşı verdikleri mücadelede Azerbaycan'ın yanında yer alma çağrısı yapıyoruz... Azerbaycan'a yönelik saldırılarına bir yenisini ekleyen Ermenistan, bölgede barışın ve huzurun önündeki en büyük tehdit olduğunu bir kere daha göstermiştir. Türk Milleti her zaman olduğu gibi bugün de tüm imkanlarıyla Azerbaycanlı kardeşlerinin yanındadır." açıklamasında bulunmuştur. Orman Mühendisleri Odası olarak bu ifadelerin ve Devletimizin sonuna kadar yanında olduğumuzu bildiririz.

Memurlar.Net
Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
Bu habere henüz yorum yapılmamış.
İlk yorumu siz ekleyin.
SON HABERLER
02:54 - Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, Berlin'de camiye yapılan polis baskınını kınadı02:21 - İstihdam teşviki teklifinin 30 maddesi komisyonda kabul edildi00:37 - Büyükelçi Kılıç'tan ABD'li Demokrat senatöre 'insan hakları' tepkisi00:32 - Sağlık Bakanlığı, 2020/2 İstifa Sonrası Yeniden (Açıktan) Atama Kurası açtı00:05 - 23 Ekim 2020'den önemli gündem başlıkları00:04 - 5 yeni fakülte ve enstitü kuruldu, 6'sı ise kapatıldı
00:03 - İlkokullarda, branş öğretmeni derse girdiğinde, sınıf öğretmeni okulda bulunmak zorunda mıdır?23:57 - Sivasspor'un 3 golü, 3 puan için yetmedi23:56 - Flavanol zengini beslenmek kalp rahatsızlığını önleyebilir23:54 - Hemşireleri en çok tedbirsiz davrananlar üzüyor23:45 - Bir belediye başkanının daha Kovid-19 testi pozitif çıktı23:20 - Virüslü linklerle, 400 bin TL'lik vurgun yaptılar
23:18 - Topkapı Sarayı'ndaki kubbeler orijinaline çevriliyor23:15 - Bakan Pakdemirli'den 'bitki çayları' açıklaması23:12 - SpaceX, Starlink uydularının fırlatılışını iptal etti23:04 - Şanlıurfa ve Adana arasındaki 'kebap' rekabeti alevlendi23:02 - Telefonla konuşabilmek için yüksek noktalara çıkıyorlar
23:01 - DEAŞ'ın istihbaratçısı itirafçı oldu, tahliye edildi
1 2 3 4 5 6 7 Tümü
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam