1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Yüz yüzede çözüm bekleyen sorunlar

Yüz yüze eğitimde üçüncü haftaya girildi. İlk etapta okul öncesi ve ilkokul birinci sınıf öğrencileri için başlayan yüz yüze eğitim, bu haftadan itibaren ilkokul, lise hazırlık ve 12. sınıflar ile köy okullarında uygulanmaya başlandı.
14 Ekim 2020 07:45
+Aa- Yazdır
Yüz yüzede çözüm bekleyen sorunlar

Milliyet'ten Mine Özdemir Güneli'nin haberine göre: Koronavirüs nedeniyle aylarca okuldan uzak kalan öğrenciler, arkadaşları ve öğretmenleriyle bir araya gelmenin heyecanını yaşıyor. Ancak velilerin okullarda öğrenci nüfusunun artması, hijyen ve sosyal mesafe önlemlerin yeterliliğiyle ilgili birtakım endişeleri var. Okullarda aynı anda bulunacak öğretmen ve öğrenci sayısının artmasına rağmen alınan önlemlerde aynı oranda bir artışın olmadığına dikkat çeken Eğitim Sen, yüz yüze eğitimde üçüncü haftayı şöyle değerlendiriyor:

Sınıflarda yapılacak seyreltme öğretmenler açısından ekonomik bir kayba dönüşmemeli. Yüz yüze eğitim ve uzaktan yapılan tüm dersler için ek ders ücretinin artırımlı ödenmesi gerekmekte.

MEB, EBA kullanımıyla ilgili sayısal verileri paylaştı. Buna göre, giriş yapan öğrenci sayısı 10.3 milyon. Neredeyse 6 milyon öğrenci EBA'yı kullanmıyor.

EBA'yı öğrencilerin yüzde 65'inin cep telefonundan kullanıyor olması büyük sorun.

MEB, 4. sınıfların ders programında değişiklik yaptı. 3 ders saati olan matematik dersini 2 saate düşürdü, 1 ders saatini ise Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersine ekledi. Bu değişikliği değerlendiren Eğitim Sen Genel Başkanı Feray Aytekin Aydoğan, "Birçok eğitimbilimci belli bir yaştan önce soyut bilginin verilmesinin bilimsel olmadığını ve çocuklarda ciddi travmalar yarattığını söylüyor. Müfredatın oluşmasında bilimsel eğitimin esas alınması gerekiyor" dedi. 4+4+4'ten sonra çok sayıda seçmeli dersin getirildiğini hatırlatan Aydoğan, şunları söyledi: "Drama dersi var ama öğretmen istihdamı yok. En çok atama yapılan ilk üç branştan biri din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmenliği. Seçmeli derslerle ortaokulda din eğitimi 8 saate çıkarıldı. Matematikten daha fazla din eğitimi var."

Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
18 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
SON HABERLER
19:10 - Yaralıların bilgisine 184 SABİM hattından ulaşılabiliyor19:00 - Ağır hasta sayısı bir günde yaklaşık yüzde 5 arttı18:54 - Meteorolojiden 13 ilimiz için sağanak uyarısı18:50 - 4 ilde bazı yerleşim yerleri karantinaya alındı18:43 - Prof. Dr. Kutoğlu: Bunlar daha büyük depremlerin ayak sesleri18:38 - İzmir'deki depremde can kaybı 35'e yükseldi
18:24 - İbrahim Kalın koronavirüse yakalandı18:15 - Kuvvetli yağış Bolu Dağı geçişinde ulaşımı aksatıyor18:13 - Bakan Koca, deprem bölgesinde incelemelerde bulundu17:53 - Enkazların etrafında 'kalabalık oluşturmayın' uyarısı17:50 - İzmir'de en acı bekleyiş17:37 - Akşener: Arama ve kurtarma ekiplerine teşekkür ediyorum
17:35 - İzmir'deki elektrik ve doğal gaz kesintisine ilişkin açıklama17:33 - 6 PKK'lı terörist hava harekatlarıyla etkisiz hale getirildi17:29 - ODTÜ'den İzmir depremi değerlendirmesi17:21 - Anne ve 2 çocuğuna ulaşan UMKE ekibi o anları anlattı17:21 - Macron, boykot sonrasında geri adım attı: Karikatürlerin arkasında değiliz
17:17 - Saatler sonra kız çocuğu sesi duyuldu
1 2 3 4 5 6 7 Tümü
ANKET
Tarım arazilerinin yapısını bozduğu için Hobi bahçelerinin yıkılması gerektiği yönündeki değerlendirmelere;
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam