1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

3 kitabın, muzır neşriyat kapsamında olduğuna karar verildi

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Küçükleri Muzır Neşriyattan Koruma Kurulunun Resmi Gazetede yayımlanan kararına göre Yapı Kredi Kültür ve Sanat Yayıncılık'tan çıkan "Bazı Günler", Günışığı Kitaplığı Yayıncılık'tan çıkan "Evde ve Uzakta" ile Hep Kitap - TEAS Yayıncılık'tan çıkan "Asi Kızlara Uykudan Önce Hikayeler" adlı kitapların muzır neşriyat kapsamında olduğuna karar verdi.
22 Kasım 2020 09:56
+Aa- Yazdır
3 kitabın, muzır neşriyat kapsamında olduğuna karar verildi

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Küçükleri Muzır Neşriyattan Koruma Kurulundan:

Heinz JANISCH tarafından yazılan, Helga BANSCH tarafından resimlenen ve Dürrin TUNÇ tarafından Türkçeye çevrilen, Yapı Kredi Kültür ve Sanat Yayıncılık tarafından 1. Baskısı Şubat 2017'de, 2. Baskısı Şubat 2019'da yapılan "BAZI GÜNLER" isimli kitabın Kurulumuzca re'sen incelenmesi neticesinde; kitabın içerisinde yer alan bazı ifade ve tasvirlerin 18 yaşından küçüklerin maneviyatı ve gelişimleri üzerinde muzır tesir yapacak nitelikte olduğuna; bu sebeple söz konusu kitabın 1117 sayılı Kanunun 3266 sayılı Kanunla değişik 4 üncü maddesindeki sınırlamalara tabi olmasına oy birliği ile karar verilmiştir.
İlgililere duyurulur. 9488/1/1-1

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Küçükleri Muzır Neşriyattan Koruma Kurulundan:
Christine NÖSTLİNGER tarafından yazılan ve Suzan GERİDÖNMEZ tarafından Türkçeye çevrilen, Günışığı Kitaplığı Yayıncılık tarafından ilk baskısı Mart 2011'de, 7. Baskısı Mart 2020'de yapılan "EVDE VE UZAKTA" isimli kitabın Kurulumuzca re'sen incelenmesi neticesinde; kitabın içerisinde yer alan bazı ifade ve tasvirlerin 18 yaşından küçüklerin maneviyatı ve gelişimleri üzerinde muzır tesir yapacak nitelikte olduğuna; bu sebeple söz konusu kitabın 1117 sayılı Kanunun 3266 sayılı Kanunla değişik 4 üncü maddesindeki sınırlamalara tabi olmasına oy birliği ile karar verilmiştir.
İlgililere duyurulur. 9488/2/1-1

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Küçükleri Muzır Neşriyattan Koruma Kurulundan:
Francesca CAVALLO ve Elena FAVILLI tarafından yazılan, Deniz ÖZTOK tarafından Türkçeye çevrilen, Hep Kitap - TEAS Yayıncılık A.Ş. tarafından Şubat 2018'de basımı yapılan "ASİ KIZLARA UYKUDAN ÖNCE HİKAYELER 2" isimli kitabın Kurulumuzca re'sen incelenmesi neticesinde; kitabın içerisinde yer alan bazı ifade ve tasvirlerin 18 yaşından küçüklerin maneviyatı ve gelişimleri üzerinde muzır tesir yapacak nitelikte olduğuna; bu sebeple söz konusu kitabın 1117 sayılı Kanunun 3266 sayılı Kanunla değişik 4 üncü maddesindeki sınırlamalara tabi olmasına oy birliği ile karar verilmiştir.
İlgililere duyurulur. 9488/3/1-1

Muzır neşriyat kapsamındaki eserler hakkında ne yapılıyor?
Muzır neşriyat kapsamındaki eser sahipleri, ellerinde mevcut eserlerin ön kapaklarına "Küçüklere zararlıdır" damga veya işaretini basmak zorundadırlar.
Bu suretle damgalanan eserler;
a) Açık sergilerde ve seyyar müvezziler tarafından satılamaz.
b) Dükkanlarda, cemakanlarda ve benzeri yerlerde teşhir edilemez.
c) Bir yerden bir yere teşhir maksadıyla açık bir surette nakledilemez ve müvezziler tarafından bunlar için sipariş kabul olunamaz.
d) Gazeteler, mecmualar, duvar ve el ilanları, radyo ve TV ile veya diğer suretlerle ilan edilemez, satışı için reklam ve propaganda yapılamaz.
e) Para mukabili veya parasız küçüklere gösterilemez, verilemez ve hiçbir suretle okul ve benzeri yerlere sokulamaz.
Bu tür eserler, ancak 18 yaşından büyük olanlara içi görülmeyen zarf veya poşet içinde satılabilir. Bu zarf ve poşetlerin üzerinde eserin ismi ile "Küçüklere zararlıdır" ibaresinden başka hiç bir yazı ve resim bulunamaz.

Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
Bu habere henüz yorum yapılmamış.
İlk yorumu siz ekleyin.
SON HABERLER
16:20 - Valilik uyardı: Yeni tedbir ve kısıtlama kararları almak kaçınılmaz olacak16:13 - Dolmuş sorduğu kişiyi hastanelik etti16:07 - Rüzgar enerjisi, 9,6 milyon haneye 'ışık' oldu16:04 - Komşusunun köpeğini öldüren güvenlik korucusu görevden uzaklaştırıldı15:56 - Cinsel saldırıyla suçlanan profesörün yargılandığı davada yeniden rapor istendi15:34 - Hablemitoğlu'nun katil zanlısından FETÖ propagandası
15:32 - Hatay'da sokak köpeğini silahla öldüren şüpheli yakalandı15:31 - Putin, kızında son denemeleri bitmemiş aşıyı mı denedi?15:30 - Milli Güvenlik Kurulu toplandı15:30 - Belediye Başkanı, ağabeyini imar müdürü yaptı15:28 - İçişleri Bakanlığından kadına şiddetin önlenmesi için yeni yılda iki yeni adım15:24 - İzmir'de tarihi yolda yürütülen çalışmaya durdurma kararı
15:20 - Hazineden 2,25 milyar dolarlık tahvil ihracı15:15 - RTÜK araştırmasına göre televizyon izleyicisi ekrandaki şiddetten rahatsız15:15 - Yurt dışı aylıklarının avans ödemelerine ilişkin esaslar belirlendi15:12 - Barış Atay darp eden 3 sanık tahliye edildi15:10 - Sivas'ta annesinin ölüme terk ettiği bebeğin ön otopsisi tamamlandı
15:06 - Prof. Dr. Özbülbül açıkladı! İşte virüsün kalıcı etkileri
1 2 3 4 5 6 7 Tümü
ANKET
Bir kamu çalışanı olarak öğlen yemeği yiyor musunuz?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam