CHP İstanbul örgütüyle ilgili taciz iddiası sayısı 5'e ulaştı

CHP Maltepe ilçe yöneticisinin tecavüzden tutuklanması sonrasında 5 yöneticiyle ilgili daha cinsel taciz ve tecavüz suçlaması olduğu ortaya çıktı

Kaynak : Yeni Şafak
Eklenme : 02 Aralık 2020 09:00
CHP İstanbul örgütüyle ilgili taciz iddiası sayısı 5'e ulaştı

İstanbul Maltepe'de CHP ilçe yöneticisi Umut Karagöz'ün genç bir kıza tecavüzden tutuklanmasının ardından, yeni bir taciz skandalı da Ümraniye'de patladı. Ümraniye Gençlik Kolları Başkanı G.Ö.A., parti üyesi 20 yaşındaki D.A.'ya cinsel tacizde bulundu.

MALTEPE'DE RESTORANA KAPATTI: CHP'nin taciz dosyasının ilk sırasında Maltepe yer aldı. Maltepe CHP İlçe Başkan Yardımcısı Umut Karagöz'ün, 23 yaşında genç bir kızı zorla bir restorana kapatarak tecavüz ettiği ortaya çıktı. Mağdur kadının konuyu yargıya taşımasının ardından CHP'li Karagöz, tutuklandı.

AHLAKSIZ TEKLİFLER EDİLDİ Maltepe'de tecavüz girişimi ile sarsılan CHP, bu sefer de Avcılar İlçe Teşkilatı'nın eski üyesi Özlem Hanelçi'nin ifadeleriyle şoka uğradı. Özlem Hanelçi, CHP İstanbul İl Başkan Yardımcıları olan Y. I. ve Ö. A.'nın farklı tarihlerde ahlaksız tekliflerine maruz kaldığını belirtti.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI: Maltepe ve Avcılar'ın ardından son taciz vakası da Ümraniye'de patlak verdi. Eski CHP Ümraniye Gençlik Kolları Başkanı G.Ö.A. tarafından tacize uğradığını iddia eden CHP Gençlik Kolları üyesi 20 yaşındaki D.A. soluğu adliyede aldı. Taciz mağduru kadın, 7 arkadaşıyla birlikte partiden de istifa etti. İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'nca G.Ö.A. hakkında soruşturma başlattı. D.A.'ya cinsel saldırıda bulunduğu iddia edilen G.Ö.A.'nın ise Kartal Belediyesi Özel Kalem Müdürlüğü'nde çalıştığı bildirildi. Mağdur kadının avukatı, eski CHP İstanbul Milletvekili Ali Kemal Kumkumoğlu'nun yeğeni Orkun Kumkumoğlu, yaptığı açıklamada "Şikayetimizi yaptık. İddianamenin hazırlanmasını bekliyoruz. İhraç edilmesini isteyeceğiz" dedi.

SULTANGAZİ'DE TACİZ: CHP eski milletvekili Barış Yarkadaş sosyal medya hesabından Canan Kaftancıoğlu'na şu soruyu yöneltti: Sultangazi'de CHP'li bir yönetici tarafından tacize uğradığını söyleyen bir kadının durumunu size aktarmaya çalışan eski ilçe sekreterinin mesajlarını neden cevapsız bırakıyorsunuz? Neden dönmüyor ve disiplin işlemi başlatmıyorsunuz? Üstelik wassapınıza tüm ayrıntılar gönderilmiş.

Memurlar.Net'i Instagram'dan takip etmek için tıklayınız

Bu Habere Tepkiniz