1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Uluslararası İlişkilerde 10 bölüm var. Biri seçilip diğerleri dışlanabilir mi?

Dicle Kalkınma Ajansı (DİKA) uzman personel alımında Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümüne başvuru hakkı tanırken, "Uluslararası İlişkiler" bölümü mezunlarının başvurusunu ise kabul etmedi. Bölüm denklikleri KPSS tercih kılavuzlarında yer alan nitelik kodlarında yer almakta olup, tüm kurumların bu belirlemeye dikkat etmesi gerekmektedir.
09 Ocak 2021 15:58
+Aa- Yazdır
Uluslararası İlişkilerde 10 bölüm var. Biri seçilip diğerleri dışlanabilir mi?

Dicle Kalkınma Ajansı, Aralık yayında yayımladığı ilanda, 9 uzman personel alacağını duyurdu. Tıklayınız.

Hukuk, İktisat, Kamu Yönetimi, ÇEKO, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler, İstatistik, Ekonometri ve Turizm İşletmeciliği alanları için 2 kişilik kontenjan ayrılmıştır.

Ancak, DİKA sadece isimlerini yazdığı bölüm mezunlarının başvurmasına imkanı tanımış, KPSS kılavuzlarında yer alan denkliklere ise yer vermemiştir.

KPSS Tercih Kılavuzlarında bölüm denkleri yer almaktadır. (Tıklayın.) Örneğin Uluslararası İlişkiler bölümüyle benzer bölümler 4507 kodunda toplanmış olup bu kapsamda yer alan bölümler şu şekildedir:

"Uluslararası İlişkiler,
Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler,
Küresel ve Uluslararası İlişkiler,
Küresel Siyaset ve Uluslararası ilişkiler,
Uluslararası İlişkiler ve Avrupa Birliği,
Uluslararası İlişkiler ve Avrupa Çalışmaları,
Avrupa Birliği İlişkileri,
Uluslararası İlişkiler ve Deniz Güvenliği,
Siyaset Bilimi,
Toplumsal ve Siyasal Bilimler"

Bazı ziyaretçimiz, DİKA'nın, ilan metninde "Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler" bölümüne yer verdiği için "Uluslararası İlişkiler" bölümü mezunlarının başvurusunu kabul etmediğini belirtmektedir.

KPSS tercih kılavuzlarında yer alan nitelik kodları aynı zamanda bölüm denkliklerini göstermektedir. Bu nedenle, bir kamu kurumu niteliği taşıyan tüm kurumların, belirlenmiş olan kurallara uyması gerekmektedir.

Memurlar.Net - Özel

Bu yazının tüm hakları Memurlar.Net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip yapılacaktır. ©

Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
3 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
SON HABERLER
18:18 - Borsa günü düşüşle tamamladı17:59 - Altın fiyatları günü düşüşle kapattı17:57 - Bakanlık, hamsi av yasağını yine uzattı17:56 - Selçuk Özdağ'a yönelik saldırıya ilişkin 4 kişi daha gözaltında17:55 - Youtuber Fariz B. adli kontrol tedbirleriyle serbest bırakıldı17:49 - AYM, ceza alan memurun işten atılmasını hak ihlali saydı
17:46 - DSÖ, Çin'in Sinovac ve Sinopharm aşı verilerini inceliyor17:46 - BİLSEM'lere öğretmen atama başvuru süresi uzatıldı17:38 - Yüksek İstişare Kurulu, Beştepe'de toplandı17:35 - Bilim Kurulu toplandı! Yazılı açıklama yapılacak17:32 - İstanbul'da yağışlı hava etkili oluyor17:26 - AK Parti'li Özkan: 128 kanunda değişiklik öngörülüyor
17:24 - 'Türkiye'nin Niagarası' eşsiz manzaralar sunuyor17:23 - Netflix, Türkiye'de açacağı ofis için iş ilanı verdi! İşte şartlar...17:19 - Siber saldırganlar 'aşı merakını' fırsata çeviriyor17:15 - Bu okulda öğrenciler hem üretiyor, hem de kazanıyor17:11 - Yusufeli Barajı gövde inşaatının yüzde 96'sı tamamlandı
17:09 - DSÖ'den, Türkiye'ye 'aşı' övgüsü
1 2 3 4 5 6 7 Tümü
ANKET
Akademisyenler için doçentlikte dil barajının yükseltilmesini;
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam