1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Yayıncılar özel içeriğe ödeme konusunda Google ile anlaştı

Bazı ülkelerde yayıncılar için özel içeriğe ödeme konusunda anlaşan Google, Showcase ürününü tüm dünyaya yayacak. Yayıncının büyüklüğüne göre ödeme beş haneli ya da altı haneli olacak
04 Mart 2021 08:21
+Aa- Yazdır
Yayıncılar özel içeriğe ödeme konusunda Google ile anlaştı

Bazı Avrupa Birliği ülkeleri ve Avustralyalı yayıncılar ile anlaşma sağlayan Google, dünyada bu trendi dizginlemek için ortaya çıkardığı Haber Vitrini (Showcase) uygulamasının detaylarını ve bundan sonraki planlarını bir basın toplantısı ile anlattı.

Sabah'tan Barış Ergin'in haberine göre 14 kişilik sınırlı sayıda katılımcılı toplantıda yayıncılara 1 milyar dolarlık kaynak ayrıldığını açıklayan Google News Başkan Yardımcısı Richard Gingras, yayıncıların büyüklüğüne göre ödemeler yapılacağını belirterek "Bazı kurumlar için bu rakam beş haneli, büyükler için altı haneli olacak" dedi.

BEŞ ÜLKEDE BAŞLADI

Showcase ile birlikte her türlü yayıncıya milyarlarca dolarlık gelir elde etme imkanı sunduklarını da belirten Gingras, "Beş ülkede uygulamaya başladık. Bu ülkeler dışında bu uygulamayı tüm dünyaya yaymayı planlıyoruz. Bunun için de çok iyi bir kaynak ayırdık. Bağımsız ve büyük bir haber dağıtımı sistemimiz var ve bunda da devam edeceğiz. Bunu yaparken de haber endüstrisi ile birlikte çalışmayı istiyoruz. Showcase ile çeşitlendirilmiş ve güvenilir bir ekosistem yaratmak istiyoruz 1 milyar dolar yatıracağız üç yıl içinde. Sürdürülebilirlik sağlamak için de dizaynı ona göre yaptık. Haber yayıncılarına kendi içeriklerini tanıtma fırsatı sunuyoruz. Şu ana kadar olan veriler hem trafikte hem de sitede kalma süresinde artış yakalandığı yönünde. Ancak henüz üç ay olduğu için kesin konuşmak zor" dedi. Ana işlerinin arama motoru olduğunu belirten Richard Gingras, yayıncılık ekosistemini geliştirmek konusunda yollar aradıklarını belirterek "Bizim 100 binlerce yayıncı tarafından kullanılan bir reklam teknolojimiz var. Bu teknolojiden de yayıncı kazanmadan biz kazanmıyoruz" dedi.

Toplantıda sorulara cevap veren Richard Gingras, Google Showcase'in beş ülkeden sonra tüm dünyaya yayacaklarını belirterek, "Şu anda 24 ülke ile görüşmeler halindeyiz. Uygulamamızı tüm dünyaya yayacağız. Türkiye'de şu ana kadar bir görüşmemiz olmadı." dedi.

Sabah
Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
1 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
SON HABERLER
09:30 - Narkasa tüm kullanıcılarına 1000 Bittorent dağıttı!09:23 - Birinci ve ikinci doz toplam aşı miktarı 20 milyonu aştı09:18 - Hırsızlıktan tutuklanan çocuk adliyede ölmek istedi09:16 - Sokak ortasında öldürdü! Cinayet anları güvenlik kamerasında09:12 - Baskında yakalanınca tuvalet kağıdını maske yaptı09:08 - Sahte 'negatif'' test sonucu alanlar cinayete teşebbüsten yargılansın!
09:03 - Adrese teslim e-Devlet şifresi geliyor09:01 - Konutta düşük faizli kredi önerisi geldi09:00 - Hastaneler alarm verdi! Tam kapanma kapıda mı?08:59 - Kovid-19 aşısını reddedenler düştü08:57 - 'Daha da yalnız kaldık'08:32 - Açık mevzuat hükümlerine rağmen memurların çözülemeyen sorunları
08:29 - 'Unutulma hakkına rağbet artacak'08:27 - DMO maske ihalesini iptal etti08:24 - Yeraltı suları alarm veriyor08:20 - O ilde vakalar 26 kat arttı...Türkiye'de 1'inci oldu!08:10 - Dayakçı eşe 700 km'den müdahale
08:05 - Çanakkale'de Kovid-19 tedbirleri kapsamında bir köy karantinaya alındı
1 2 3 4 5 6 7 Tümü
ANKET
Erkan Oğur'un, İbrahim Kalın'a önce eşlik edip sonra da 'İçimin bir köşesi cız etmişti' demesi hakkında ne düşünüyor sunuz?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam