1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Sağlıkçıya istifa yasak başka kuruma geçiş serbest

Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü, Bakan Fahrettin Koca imzasıyla illere gönderdiği genelgeyle, "Yeni Kontrollü Normalleşmeye" uygun olarak, istihdam şekline bakılmaksızın bakanlık personeline yönelik yeni kararlarını açıkladı.
07 Mart 2021 08:10
+Aa- Yazdır
Sağlıkçıya istifa yasak başka kuruma geçiş serbest

Milliyet'ten Aykut Yılmaz'ın haberine göre; Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü, Bakan Fahrettin Koca imzasıyla illere gönderdi. Buna göre, Ekim 2020'den beri sağlık çalışanlarına uygulanan istifa yasağı devam edecek. Yeni kontrollü normalleşmeye uygun olarak, düzenlemelerin yapılması ihtiyacı doğduğu belirtilen genelgede, her ne sebeple olursa olsun bu süreçte görevinden çekilme (istifa) isteyen personelin taleplerinin kabul edilmeyeceği vurgulandı.

Yeni genelge ile sağlık çalışanlarına getirilen diğer bazı yasaklar kaldırıldı. Görev yapan hamile personele, hamileliğinin 24. haftasından 32. haftasına kadar olan süre içerisinde idari izin verilmesi uygulamasına devam edileceği kaydedildi.

Ekim 2020'den bu yana personelin, eşinin emekliye ayrılmasından kaynaklı atama, öğrenim durumuna dayalı atama, alt ve üst hizmet bölgelerine atama ile karşılıklı yer değiştirme ve engelli durumundan kaynaklı atamalara müsaade edilmiyordu. Yeni genelge ile artık söz konusu atamalara izin verilecek.

Genelge ile ayrıca bakanlığın uhdesinde görev yapmakta iken başka kamu kurum ve kuruluşuna atanma talep eden personele muvafakat verilmesine müsaade edildiği de ifade edildi.

İl dışı yasağı

Genelgeyle, sağlık hizmetinde artan acil bir ihtiyaç olması halinde, idari izinli sayılan personelin mezkur izinlerinin sonlandırılıp görevlerine dönmelerinin sağlanmasına ilişkin kurum amirlerine yetki verildi. Bu kapsamda izin kullanan personele mücbir sebepler dışında ikamet ettikleri il dışına çıkmamaları bildirilecek. Kamu sağlık hizmetinde ihtiyaca göre Bakanlıkça iller arası geçici görevlendirilen personelin derhal ayrılışı yapılarak görevlendirildiği yere gitmesi sağlanacak.

Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
5 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
SON HABERLER
16:26 - 5 aydır aranan 16 yaşındaki kız çocuğu bulundu16:03 - Sosyal medyada satılan gıda ürünleri büyük risk taşıyor16:00 - 'Çarşamba gününe kadar çamur yağışları devam edecek'15:57 - Tamir için gelen su tesisatçısı, köye koronavirüs bulaştırdı15:39 - Hazine yarın 2 ihale düzenleyecek15:38 - Polis merkezi önünde bıçaklı kavga: 4 kişi yaralı
15:34 - Bakan Varank'tan Altaylı'ya: Bu çok bilmişe cevap vereceğim15:28 - İstanbul Valisi: Bakkala, manava gidiyorum diyerek gezmeyin15:21 - Savunma Sanayii Başkanı Demir'e 'Yılın Bürokratı' ödülü15:19 - Times: İngitere Karadeniz'e iki savaş gemisi gönderecek15:11 - En çok aşı Samsun, Trabzon ve Ordu'da yapıldı14:58 - Topraksız çilek üretip yılda 300 bin lira kazanıyor
14:52 - Edirne merkezli FETÖ operasyonunda 7 tutuklama14:49 - Türk bilim insanlarından ayçiçeğinde dünyada ses getiren çalışma14:40 - Üç ilde bazı yerleşim yerleri karantinaya alındı14:37 - 'Bu yıl 4 İHA ile yangına hassas orman bölgelerimizi gözetleyeceğiz'14:34 - 'Yürüyerek gelip, hayatını kaybeden hastalarımız oldu'
14:24 - 19. Genelkurmay Başkanı Necdet Üruğ hayatını kaybetti
1 2 3 4 5 6 7 Tümü
ANKET
Erkan Oğur'un, İbrahim Kalın'a önce eşlik edip sonra da 'İçimin bir köşesi cız etmişti' demesi hakkında ne düşünüyor sunuz?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam