1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

ALES'in tüm sorularını doğru cevapladı... İşte başarının sırrı

TOBB Üniversitesi'nde Hukuk son sınıf Öğrencisi Müşerref Gülsüm Çetinkaya yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında 2021 yılına ertelenen (2020- ALES/2) Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı'nda tüm soruları doğru yanıtlayarak 100 tam puan aldı. Çetinkaya başarısının sırlarını Memurlar.net olarak bizlerle paylaştı.
08 Mart 2021 15:15
+Aa- Yazdır
ALES'in tüm sorularını doğru cevapladı... İşte başarının sırrı

TOBB Üniversitesi Hukuk son sınıf Öğrencisi Müşerref Gülsüm Çetinkaya yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında 2021 yılına ertelenen (2020- ALES/2) Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı'nda tüm soruları doğru yaparak 100 tam puan aldı. Çetinkaya sınavda nasıl başarılı oldu? Bu başarıyı neye borçlu? Sınava nasıl çalıştınız nasıl hazırlandınız? Anne babasının etkisi nelerdir? Günlük çalışma saatlerini nasıl belirlediniz? Çetinkaya sınavda başarılı olmasını şöyle ifade etti:

"Öncelikle şunu söyleyeyim Ben ALES yönelik günlük çalışma saatleri olan bir program ile çalışmadım. Aslında benim ALES sonucum birkaç aya ya da birkaç yıla yayılan bir çalışmanın değil altına tüm eğitim hayatının sonuçlarından birisi diyebilirim. Öncelikle bunu daha iyi cevap verebilmek için sayısal ve sözel olarak ayırayım. Sayısaldaki başarımı Aslında ben Lise eğitimini borçluyum Kayseri Fen Lisesi mezunuyum, ve Fen Lisesi olarak Kayseri Fen Lisesi iyi liselerden biridir. Fen Lisesi eğitimini biliyorsunuzdur çoğunlukla sayısal iyi sayısal eğitim verilmektedir. TOBB Üniversitesi'nde hukuk fakültesinde okuyorum. Aynı zamanda TOBB Üniversitesi'nde uluslararası ilişkilerden da çift anadal dan 2020'de mevzuyum. "

Sayısal olarak iyi bir eğitim aldığını söyleyen Çetinkaya, "Matematiğim hep iyiydi Lisede de üzerine iyi bir matematik eğitimi alınca Üzerine konu eksiği tamamlamak için bir çalışma ihtiyacı duymadım. Çünkü lisedeki matematik hocalarına dan çok sağlam bir temel atmamız için yoğun gayret gösterdiler. YGS LYS çalışırken de zaten binlerce soru çözdük zaten. Elimiz pratiklik kazanmıştı diyebilirim. Fen lisesinden mezun birçok arkadaşım beni anlayacaktır ya da üniversite sınavına böyle yoğun arkadaşlar. Çoğumuzun mat-1 zaten böyle iyi oluyor. Benim şu an lise son sınıfta okuyan bir kardeşim var onun sorularını çözüyorum pandemide birlikteyiz şu anda evdeyim O soruyor çözüyorum, bana sordukça o da benim bilgilendiriyor, hatırlatıyor. O yüzden mat-1 bile konu eksiği tamamlamak için herhangi bir çalışma yapmaya ihtiyacı duymadım ama bence bu böyle 4-5 yıllık bir çalışmanın sonucudur.

Sözel Alan için ise şunları dile getirdi: "Zaten hayatım boyunca kitap okumayı seven bir insan o yüzden okunan hızlıdır. Aynı zamanda üniversitede üniversitede de TOBB Üniversitesi'nde uluslararası ilişkiler ve hukuk okuyorum ve ikisi de uzun okumalara dayanan bölümler o yüzden çok okuma yapıyorum. Bu bölümler aynı zamanda okuduğunu anlama analiz etme ve bunları hızlıca kağıdı aktarma bölümleri o yüzden tek okumada anlayabiliyorum ve tekrar tekrar okuma ihtiyacı duymuyorum Sözel bölümdeki başarımı da buna borçlu olduğunu düşünüyorum birçok arkadaştan duymuşsunuzdur Ales Türkçe için kitap okumak gerekiyor diye Bence benimki de buna dayanıyor. sözel mantık soruları için ben şematik zekalı bir insanım bence yani böyle bir şey şemaya dökmeyi seviyorum sözel mantık sorularına da bunu yaptım.

Başarısının anlattığı video için tıklayın.

Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
34 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
SON HABERLER
09:39 - Güne başlarken döviz fiyatları09:39 - Adana'da yarışta attan düşüp yaralanan jokey yoğun bakımda09:34 - İstanbul'da terör örgütü DEAŞ'a yönelik operasyonda 14 şüpheli yakalandı09:33 - Şırnak'ta bir terörist etkisiz hale getirildi09:30 - Hatay'a gönderilen 100 ata ne oldu?09:25 - Bodrum'da kavgaya karışan Mustafa Üstündağ: Asıl biz darp edildik
09:17 - EGM, terör örgütü üyelerine tazminat davası açtı09:14 - Sağlıkçılara grafitili teşekkür09:04 - Başkent'te 47 eski askeri öğrenciye FETÖ operasyonu08:52 - Aşılanan 15 milyon kişiden kaçı koronavirüse yakalandı?08:48 - Kovid, 31 öğretmeni öğrencilerinden kopardı08:46 - Ya tam kapanma ya tam aşılama
08:33 - Öğrenciler sağlıklı beslenmiyor08:27 - Avukat ve kamu görevlileri dahil 106 'arsa avcısı'na operasyon08:24 - Datça açıklarında 4.4 büyüklüğünde deprem08:12 - Uşak'ta temel kazılırken hasar gördüğü için boşaltılan iki katlı bina çöktü08:04 - ODTÜ'de merdiven çekişmesi
08:01 - Yunanistan'la dördüncü tur için mutabakat
1 2 3 4 5 6 7 Tümü
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam