1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Üniversitedeki mobbinge 15 bin TL tazminat kararı

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi'ne bağlı Gediz Sağlık hizmetleri Meslek Yüksekokulunda öğretim görevlisi olarak çalışan akademisyene MYO müdürü tarafından mobbing yapılmıştır.
09 Mart 2021 14:10
+Aa- Yazdır
Üniversitedeki mobbinge 15 bin TL tazminat kararı

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi'ne bağlı Gediz Sağlık hizmetleri Meslek Yüksekokulunda öğretim görevlisi olarak çalışan akademisyene MYO müdürü tarafından mobbing yapılmıştır.

Öğretim görevlisi, Kütahya İdare Mahkemesine okul müdürü tarafından kendisine ayrımcılık yapıldığı, adaletsiz davranıldığı, görevini yapmaya engel olunduğu, kısa sureli ve görevi dışında işler verildiği, yıllık izin ve eğitim izninin sadece kendisine verilmediği, görev ve yetkilerinin gerekçesiz elinden alındığı, idari ve akademik görevler verilmediği ve kendisinin görevini yapmayan ve iş huzurunu bozan bir kişi olarak gösterildiği bu durumun itibar ve onurunu zedelediği, amirin kendisine hakaret ve küfür içeren davranışlarına maruz kaldığı bu durumun kendisinin fiziksel ve psikolojik yönden olumsuz etkilediği gerekçeleri ile dava açtı.

Aynı Öğretim görevlisi'ne mobbing davası açıldıktan sonra mesaiye saatlerine uymadığı ve bu nedenle eğitim öğretimi aksattığı gerekçesi ile okul müdürü ve diğer çalışan öğretim görevlilerinin yaz döneminde tuttuğu tutanaklar ve tanık ifadeleri ile rektörlük tarafından soruşturma açıldı ve disiplin cezası verildi (kınama bir alt ceza uygulanarak uyarı cezası).

Öğretim görevlisi açmış olduğu mobbing davasında 15.000 TL'lik mobbing davasını kazandı ve davalı idare ağır kusurlu bulundu. Verilen disiplin cezası yerel mahkemece iptal edildi ve davalı idarenin istinaf başvurusu kesin olarak reddedildi. Buna rağmen mobbing yapan meslek yüksekokulu müdürüne hiç bir yaptırım uygulanmadı.

Memurlar.Net
Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
16 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
SON HABERLER
02:43 - Bazı tutuklu ve hükümlüler, e-Görüş ile aileleriyle bayramlaşacak01:56 - THY, günlük ortalama 448 uçuşla Avrupa'da liderliğini devam ettirdi01:27 - Kısıtlamaya uymayan şahıslar kendilerini uyaran polise saldırdı: 3 gözaltı01:13 - CDC, BioNTech-Pfizer aşısının 12-15 yaş grubunda kullanımını tavsiye etti00:04 - YÖK kararı sonrası üniversitelerde araştırma görevlisi istihdamı azaldı!00:01 - 13 Mayıs 2021'den önemli gündem başlıkları
23:55 - Erdoğan, Üs Bölgesi'ndeki askerlerin bayramını kutladı23:52 - Yüksekova'da menderesler hayran bırakıyor23:43 - 'İsrail'in her türlü değere aykırı eylemleri derhal durdurulmalı'23:39 - Nemrut'un Krater Gölü, görsel şölen sunuyor23:37 - Egzoz emisyonu muayenesi 17 Mayıs sonrası yaptırılabilecek23:36 - Deniz salyası içme suyu tesisinin filtrelerini tıkadı
23:34 - Doktor Zeynep Erdoğan'a veda23:17 - ABD havayolu şirketleri Tel Aviv uçuşlarını iptal etti22:59 - Çin'den Türkiye'ye gelen aşı sayısı belli oldu22:57 - ABD Xiaomi'yi kara listeden çıkarıyor22:55 - Kılıçdaroğlu: Belediye Kanunu'nun değişmesi lazım
22:29 - MEB: 17 Mayıs'ta uzaktan eğitim yapılacak
1 2 3 4 5 6 7 Tümü
ANKET
Koronavirüs konusunda ne kadar endişelisiniz?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam