Öğretmen atama sonuçları açıklandı

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB) 10 bin 40 sözleşmeli öğretmenin ataması yapıldı. Bakan Hüseyin Çelik, MEB Başöğretmen Salonunda düzenlenen törende, bugün yapılanla birlikte bu yıl için ataması planlanan 40 bin öğretmen sayısının aşılmış olacağını söyledi. Bu dönemde görev yapan öğretmenlerin üçünden birinin kendi hükümetleri döneminde atandığını anlatan Çelik, bunu çok önemsediğini belirtti.. Sonuçlara ulaşmak için tıklayınız.

Kaynak : Memurlar.Net
Haber Giriş : 18 Aralık 2007 11:53, Son Güncelleme : 27 Mart 2018 00:42

Öğretmen atama sonuçlarına ulaşmak için tıklayınız.

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB) 10 bin 40 sözleşmeli öğretmenin ataması yapıldı.

Bakan Hüseyin Çelik, MEB Başöğretmen Salonunda düzenlenen törende, bugün yapılanla birlikte bu yıl için ataması planlanan 40 bin öğretmen sayısının aşılmış olacağını söyledi. Bu dönemde görev yapan öğretmenlerin üçünden birinin kendi hükümetleri döneminde atandığını anlatan Çelik, bunu çok önemsediğini belirtti

Çelik, 2003 yılından bu yana kamunun kullanımına tahsis edilen kadroların asgari yüzde 50'sinin Milli Eğitim Bakanlığına tahsis edildiğini belirterek, "Başbakanımız, pek çok vesileyle bu mesele gündeme geldiği zaman, diğer bütün bakanlıklar bir yana Milli Eğitim Bakanlığı bir tarafa ifadesini kullanmıştır" diye konuştu.

Bakan Çelik, 2008 yılı içerisinde ihtiyaç olan branşlarda öğretmen atamalarına devam edeceklerini bildirdi. Öğretmen ataması konusunda yaptıkları yenilikleri anlatan Çelik, ilk defa nokta tayinin kendi dönemlerinde başladığını söyledi.

''İDEALİST OLMAK...''

Ataması yapılan öğretmenlerin Türkiye'nin değişik yerlerinde göreve başlayacağını belirten Çelik, ''Göreve başladığınız yerde bazı eksikliklerle karşılaşabilirsiniz. İdealist olmak bütün ulaşabileceğiniz kaynaklara başvurarak bu eksiklikleri gidermeyi gerektirir'' dedi.

Atanacak öğretmenlerin çifte bayram yaşayacaklarını ifade eden Çelik, öğretmenlerin Kurban Bayramını ve yeni yılını kutladığını söyledi.

Konuşmaların ardında, Bakan Çelik, salonda bulunan kişilerden kura numarası alarak öğretmen atamasını bilgisayar ortamından başlattı. Atama işleminin sonucunda 10 bin 40 sözleşmeli öğretmenin ataması yapıldı. Sonuçlar, Milli Eğitim Bakanlığının ''http//personel.meb.gov.tr'' adresinden duyurulacak.

Törenin ardından, salonda bulunup ataması yapılan öğretmenlerle sohbet eden Çelik, kendilerine başarılar diledi. Bu sırada, bir gazetecinin, ''öğretmenlerin iş bırakma eylemine'' ilişkin sorusu üzerine Çelik, ''Bu konuyla ilgili genelge yayınladık. O illegal bir eylemdir'' dedi.

Öğretmen atama sonuçlarına ulaşmak için tıklayınız.

Bu Habere Tepkiniz