1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

İlk kez açılan programda alan mezunlarına şans verilmeli!

Bursa Uludağ Üniversitesi tarafından ilan edilen öğretim görevlisi kadrolarında ilgili alan mezunlarına başvuru şansı tanınmalı!
27 Nisan 2021 14:05
+Aa- Yazdır
İlk kez açılan programda alan mezunlarına şans verilmeli!

Bursa Uludağ Üniversitesi tarafından 19 Nisan 2021 tarihli Resmi Gazete'de farklı alanlarda öğretim görevlisi kadrosu ilan edilmiştir.

Takipçilerimizden gelen bildirimler üzerine incelediğimizde; Orhaneli Meslek Yüksekokulu Tekstil, Giyim, Ayakkabı ve Deri Bölümü Giyim Üretim Teknolojisi Programında 2 öğretim görevlisi kadrosunun yayımlandığı görülmektedir. İlgili kadrolara başvuracak adaylarda aşağıdaki şartlar aranmıştır.

PROGRAM

ÖZEL ŞART

Giyim Üretim Teknolojisi Programı

Tekstil Mühendisliği alanında Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora derecelerine sahip olmak.

Giyim Üretim Teknolojisi Programı

Makine Mühendisliği alanında Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora derecelerine sahip olmak.

Her iki kadro için belirlenen şartlar, belirli bir adayı tarif etmekten uzak, oldukça genel şartlara haizdir. Doktora derecesi aranması da öğrenim düzeyi olarak daha üst ve nitelikli bir kadro oluşturması bakımından oldukça doğru bir politikadır. Ancak, geçtiğimiz yıl YKS kılavuzuna göz gezdirdiğimizde Orhaneli Meslek Yüksekokulu Tekstil, Giyim, Ayakkabı ve Deri Bölümü Giyim Üretim Teknolojisi Programının ilk kez öğrenci alımı yapacağı görülmektedir.

Bu çerçeveden bakıldığında her ne kadar programın adında "teknoloji" yer alsa da mevcutta Giyim Üretim Teknolojisi Programı olan Üniversitelerin ders programlarına baktığımızda Makine Mühendislerinin verebileceği ders sayısı çok az sayıda gözükmekte, bu derslerin diğer birimlerden görevlendirme ile verilmesinin mümkün olduğu değerlendirildiğinde Makine Mühendisi mezununun program için gereken bir istihdam olmaktan çıkıp kişiye özel bir istihdam oluşturuyor gözükmesinin yanında ilk kez öğrenci alımı gerçekleşecek bu programda önceliğin sadece Tekstil Mühendisliği değil "Giyim Endüstrisi ve Giyim Eğitimi, Giyim Endüstrisi ve Giyim Sanatları, Moda Tasarımı, Tekstil, Tekstil Bilimleri, Tekstil Eğitimi, Tekstil Mühendisliği, Tekstil Tasarımı, Tekstil Tasarımı Eğitimi, Tekstil Teknolojisi, Tekstil ve Moda Tasarımı" gibi çeşitli Üniversitelerde Doktora ve Sanatta Yeterlilik Programı olan Üniversite mezunlarına başvuru hakkının tanınması eğitim öğretimin kalitesi ve niteliği açısından arzulanan bir durumdur.

Sonuç olarak, halen başvuru süreci devam eden kadrolara ilgili alan mezunlarının müracaatına imkan verilmesi için konuyu Üniversite Yönetiminin takdir ve dikkatine sunuyoruz.

Memurlar.Net - Özel

Bu yazının tüm hakları Memurlar.Net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip yapılacaktır. ©

Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
Bu habere henüz yorum yapılmamış.
İlk yorumu siz ekleyin.
SON HABERLER
04:57 - Yürek dayanmaz: Kuyuya düşen 6 yaşındaki çocuk öldü03:27 - Eski Milletvekili Süleyman Bölünmez alev alev yanan araçtan canını zor kurtardı02:20 - Günde 5 kanal gezen Mehmet Ceyhan'a suç duyurusu02:07 - AB İşleri uzmanlarının kanunla Dışişleri meslek mensubu olması Anayasa'ya aykırı mı?01:41 - Kamu kurumlarını kapsayan personel servis yönetmeliğinde değişiklik yapıldı01:05 - Ticaret Bakanlığı, influencerlara yönelik yeni bir kılavuz yayınladı
00:44 - İletişim Başkanı Altun, 6 Mayıs Radyo Günü'nü kutladı00:41 - İmamoğlu'nu şikayet eden kişi ortaya çıktı00:34 - 'Kısıtlama 19 Mayıs'a uzatılmayacak'00:32 - Tecavüz iddiası sonrasında CHP ilçe başkanı görevden alındı00:30 - Elon Musk'ın Starlink uyduları Türkiye'nin birçok ilinde görüldü00:25 - Bakan Soylu'dan, polisi görüntüleme yasağına ilişkin açıklama
00:05 - Mecburi hizmetli araştırma görevlileri hakkında Yargıtay'dan emsal karar!00:04 - Türkiye'nin koronavirüsle mücadelesinde son 24 saatte yaşananlar00:02 - 7 Mayıs 2021'den önemli gündem başlıkları00:00 - Ramazanda umut var23:50 - Yusufeli Barajı gövde inşaatında sona gelindi
23:28 - Prof. Dr. Murat Ferman'dan enflasyonla ilgili skandal sözler
1 2 3 4 5 6 7 Tümü
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam