1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Siyonizmin makyözü Hollywood

İsrail'in Mescid-i Aksa ve Gazze'de işlediği insanlık suçlarına rağmen dünya kamuoyu sessiz. Sadece yönetimler değil halklar da üç maymunu oynuyor. Peki, bunun sebebi nedir? Hollywood'da üretilen 'her daim mağdur Yahudi' konulu filmler, bu meselenin neresinde duruyor? Kurucu ve yöneticilerinin ciddi kısmı Yahudi olan Hollywood'da her 2-3 yılda bir Yahudi Soykırımı konulu film yapılmasının sebebi nedir? İşte, Siyonizm'in maskesini sürekli tazeleyen Hollywood..
15 Mayıs 2021 06:15
+Aa- Yazdır
Siyonizmin makyözü Hollywood

Dünyanın ve bölgemizin değişmez gündemi Filistin... İsrail, 2-3 yılda bir provokasyona imza atıyor, insanları katlediyor, sistematik soykırım uyguluyor. İç siyaset, seçim dönemi, siyonist hedefler, vs... Birçok sebep sayılabilir. Ancak sürekli masum insanların üzerine bombalar yağmasına, Mescid-i Aksa gibi bir mabedde ibadet edenlere saldırmasına rağmen İsrail'e dünyanın sessiz kalmasının sebebi nedir? Elbette siyonist lobiler güçlü. Fekat bunun yanında, Hollywood'un düzenli olarak holokost filmi yapması da dünyanın İsrail'e karşı sessizliğine zemin hazırlıyor. Zira Hollywood eliyle Yahudilerin tarih boyunca zulme uğradığı anlatılıyor ve hala bu mağduriyetin giderilemediği iddia ediliyor. Dahası, insanlık ne yaparsa yapsın Yahudilere karşı işlenmiş suçların telafi edilemeyeceği dikte ediliyor. Dünyanın en önemli sinema endüstrisi olan Hollywood'da hemen her yıl İkinci Dünya Savaşı'nı konu alan filmler yapılması ve bu filmlerin büyük oranda Yahudi Soykırımı meselesi çevresinde dönmesi tesadüf olamaz.

Peki, Hollywood'un siyonizm aşkı nereden geliyor? Neden her yıl yüz milyonlarca dolar harcanarak filmler yapılıyor? Ve bu filmler gerçekten de dünya halklarının kanaatini manipüle ediyor mu?

HOLLYWOOD'UN KURUCULARI VE YÖNETİCİLERİ YAHUDİ

Öncelikle kısaca Hollywood tarihine bakmak gerek...

1895 sinemanın doğumu. Sonrasındaki 20 yıl dünyada sinemanın iki merkezi var. Biri Paris, biri ABD... Birinci ve İkinci Dünya Savaşlarında Avrupa'nın yerle yeksan olması, ekonomik olarak ABD'yi tek başına merkez kıldığı kadar, sanatçıların büyük oranda buraya akın etmesi de manzarayı değiştirir. Avrupa'da katliama maruz kalan Yahudilerin de iki adresi vardır. Bugünkü Filistin topraklarında işgal uygulamasının parçası olarak Kudüs ve civarına gidenler dışında özellikle ekonomik açıdan ABD'ye gidenler söz konusudur. Modern dünyanın ekonomik sistemini oluşturan ve yönlendirenlerin Yahudiler olduğunu düşündüğümüzde, ABD'ye göçün, dünyanın yeni süper gücünün bölge meselelerine bakışını nasıl etkileyeceğini tahmin edersiniz. İkinci Dünya Savaşı sonrası artık hiçbir şey eskisi gibi olmaz. 1920'lerde olgunlaşan Hollywood, siyonist sermaye ve bakış açısı ile yoluna devam edecektir.

Yahudi Lobisi'nin dünyanın en etkili kliklerinden biri olduğunu bilmeyen yoktur. Hollywood'daki siyonist etkiyi sadece Yahudi Lobisi ile açıklamak eksik kalır. Zira Hollywood'da yerleşmiş bir siyonist bakış var. Üretilen filmlerin düzenli aralıklarla Yahudi Soykırımı meselesini ele alması boşuna değil. Ancak Hollywood'daki stüdyoların kurucu ve yöneticilerinin ciddi kısmının Yahudi olması da manzarayı belirleyen unsurlardan.

Sadece birkaç örnek verelim...

Warner Bros. Başkanı Barry Meyer, CBS Corp. İcra Başkanı Leslie Moonves (amcası İsrail Başbakanlarından), News Corp. Yöneticisi Peter Chernin, Paramount Pictures Başkanı Brad Grey, Walt Disney Co. İcra Başkanı Robert Iger, Sony Pictures Başkanı Michael Lynton (Alman Yahudisi), MGM Başkanı Harry Sloan, NBC Universal İcra Başkanı Jeff Zucker. Hepsi Yahudi'dir. Sadece Yahudi değil, siyonisttir. Haliyle, Hollywood'da sistematik şekilde filmlerin üretilmesi daha da anlaşılır hale geliyor.

YÜZ MİLYONLARCA DOLARLIK FİLMLER VE İŞLEVLERİ

Yahudi Soykırımı meselesi bağlamında bugüne kadar dünya çapında onlarca film yapılmasına rağmen, bir asra yakın zamandır Filistin'de devam eden işgal ve Siyonist İsrail'in katliam uygulamasına yönelik filmler yapılmamasının sebebi ne ile izah edilebilir?

Örnekler üzerinden gidelim...

Hollywood'da üretilen Yahudi filmlerinin ortak noktası, İkinci Dünya Savaşı sırasında mağdur edilmiş olan Yahudilerin o tarihten beri dünyanın mazlum halkları olduğu tezidir. İnsani unsurlar etrafında örülen hikayelerde yarım asır öncesi ve sonrası anlatılırken de yaşanan trajedinin benzersiz olduğu ve insanlık tarihi boyunca böyle bir şey yaşanmadığı da özellikle vurgulanır.

Schindler'in Listesi filmini izlemeyen yoktur. Hollywood'un yakın tarihinin en önemli yapımlarındandır. Steven Spielberg (kendisi de Yahudidir) imzalı film, bir Alman işadamının 2. Dünya Savaşı zamanında Polonya'da yüzlerce Yahudi işçiyi katliamdan nasıl kurtardığı anlatılır. 1993 yapımı olan ve Oscar'da 7 ödül alan film Altın Küre, BAFTA ve Grammy gibi büyük şovlarda da gövde gösterisi yapar. Dünyada on milyonlarca kişi filmi izler.

Spielberg'ün bir diğer filmi Münih de (2005) bu konu ile alakalıdır. Ancak film İkinci Dünya Savaşı sırasında değil 1972 Olimpiyatları'nda Filistinli eylemcilerin İsrailli sporcuları rehin alması olayını ele alıyor. Elbette Filistinliler terörist ve İsrailliler mağdur. Nispeten İsrail eleştirisi yapılsa da filmin etkisi malum çerçevede oluyor.

Spielberg'ün iki filmi arasında iki film daha dikkat çeker. Birincisi 1999 İtalya yapımı Hayat Güzeldir filmi. Yabancı Dilde En İyi Film Ödülü'nün yanında Oscar'da başka ödüller de alır. O dönem ciddi ses getirir. Mizahi üslubu ve baba-çocuk arasındaki duygusal vurgusu ile Hayat Güzeldir, Yahudi Soykırımı temasını işleyen en etkili filmlerdendir.

2002'de de Roman Polanski yönetiminde bir film perdeye çıkar. İkinci Dünya Savaşı sırasında Polonya'daki toplama kampından kaçan Yahudi bir piyanistin yaşadıklarını anlatan The Pianist, Oscar'da 7 dalda aday olup 3 ödül alır. Sinema tarihinin en önemli filmleri arasında gösterilen yapım, diğerlerinin bıraktığı 'Yahudi Soykırımı' etkisini perçinler elbette.

SİYONİZMİN MAKYÖZÜ HOLLYWOOD

Bu filmlerin en son örnekleri ise Soul'un Oğlu (2015), Tavşan Jojo (2019) filmleridir. Özellikle Tavşan Jojo, mizahi yaklaşımı ve ironik işleyişini çocuk karakterlerin hayal dünyaları üzerine kurduğu için hayli etkili olur. Çocuklar da izler ve Yahudi Soykırımı meselesi üzerinden 'her daim mağdur İsrailli' imajı tazelenir.

Esasında mesele tam olarak budur. İsrail'i oluşturan Siyonist zihniyetin 2-3 yılda bir tazelenmesi gereken makyajı vardır. Modern dönemin en usta makyözü olan Hollywood ise dünya kamuoyunu İsrail'in yeni zulümlerine hazırlar.

Yeni Şafak
Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
Bu habere henüz yorum yapılmamış.
İlk yorumu siz ekleyin.
SON HABERLER
15:49 - Trafik kazalarında can kaybı yüzde 56,6 azaldı15:44 - Haber sitelerinde, öğretmen düşmanlığı yapmak yakışık almıyor15:41 - Türkiye güzelinin itfaiyecilere bıraktığı 25 milyonluk miras paylaştırıldı15:38 - Üniversite, öğretim görevlisi alırken iki yanlış yapıyor15:38 - Sağlık çalışanı hastane içinde vurulmuştu: Hemşire eşi tutuklandı15:34 - Teknik Direktör Akçay'ın sağlık durumuna ilişkin hastaneden açıklama
15:27 - Yozgat merkezli FETÖ operasyonunda 4 şüpheli yakalandı15:18 - İBB'nin toplu ulaşıma yüzde 22,47 oranında zam talebi reddedildi15:14 - ATO Başkanı Baran konutta tek oranlı KDV uygulanmasını önerdi15:10 - Genelge ile rotasyon yapılabilir mi?15:07 - MB: Enflasyonun kısa dönemde oynak bir seyir izlemesi bekleniyor15:04 - Ankara'daki FETÖ soruşturmasında aranan şüpheli Tokat'ta yakalandı
15:01 - AÖF yaz okulu kayıt duyurusu yayımlandı14:48 - Bu kadınlar hayat kurtarmak için direksiyon başında14:34 - Defineciler bilinmeyen yer altı şehrini ortaya çıkardı14:28 - Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti milletvekilleriyle bir araya geldi14:24 - Ali Yalçın, toplu sözleşme öncesi Erdoğan ile görüştü
14:20 - Hız ihlali yapan avukatın trafik cezasına iptal kararı
1 2 3 4 5 6 7 Tümü
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam