1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Memur-Sen'den KESK'e... Emekçilerin yanında olmayacağını teyit etmiştir

Memur-Sen'den KESK'e cevap... Kamu Emekçilerinin yanında olmayacağını bir kez daha teyit etmiştir
14 Haziran 2021 14:12
+Aa- Yazdır
Memur-Sen'den KESK'e... Emekçilerin yanında olmayacağını teyit etmiştir

Memur-Sen, toplu sözleşme görüşmelerinde ortak hareket etmek için Kamu-Sen ve KESK'e mektup göndermişti. Mektuba Kamu-Sen olumlu yanıt vermiş ve ardından da Kamu-Sen ile Memur-Sen arasında istikşafi görüşme gerçekleştirilmişti. KESK ise sosyal medya hesabından eleştirel bir cevap yayımladı.

Memur-Sen'in cevaba tepkisi ise sert oldu.

İŞTE MEMUR-SEN'İN KESK'E VERDİĞİ CEVAP

KESK KAMU EMEKÇİLERİNİN TARAFINDA OLMAYACAĞINI BİR KEZ DAHA TEYİT ETMİŞTİR

Konfederasyonumuz Genel Başkanı ve Kamu Görevlileri Sendikaları Heyet Başkanı Ali YALÇIN, 31 Mayıs'ta genel başkanlarına gönderdiği mektupla Kamu Görevlileri Sendikaları Heyetinde temsilcisi bulunan diğer iki konfederasyona, "6. Dönem Toplu Sözleşme sürecinde Memur-Sen'le birlikte hareket etme" davetinde bulunmuştu. Söz konusu davete Kamu-Sen tarafından 8 Haziran'da olumlu cevap verilmiş ve 11 Haziran'da da Memur-Sen ve Kamu-Sen Heyetleri arasında Kamu-Sen Genel Merkezinde sürece ilişkin istikşafı ilk görüşme gerçekleştirilmişti.

Bu süreçte, Eş Genel Başkanları Mehmet BOZGEYİK tarafından "Memur-Sen'le birlikte hareket etme" davetine Haziran'da yapılacak Genel Kurul'da değerlendirileceği söylenmesine rağmen 11 Haziran Cuma günü KESK kurumsal internet sitesinde, KESK Yürütme Kurulu imzasıyla "Kamu Emekçilerine Bilgilendirme Memur Sen'in Mektubuna Cevabımız" başlıklı açıklama paylaşılmıştır.

Kamu Görevlileri Sendikaları Heyet Başkanı ve Konfederasyon Genel Başkanımız Ali YALÇIN'ın davetinin yer aldığı ve içeriğini kamuoyuyla paylaşmadığı mektupla ve içerdiği davetle ilgili olarak (mektup ve davet sahibine bilgi vermeksizin) kamuoyuna açıklama yapan KESK'in bu tutumunu; söz konusu açıklamanın lafzını ve ruhunu kuşatan ideolojik bağnazlığa ve kamu görevlilerini hedef alan sakil kurnazlığa dair cevap haklarımız saklı kalmak kaydıyla en hafif tabirle nezaketsizlik olarak değerlendiriyoruz. Söz konusu açıklamanın içeriğine hakim kararsızlık, tutarsızlık ve hadsizlik tavırlarının gerekçelerinin ve hedeflerinin takdirini KESK üyesi kamu görevlilerine bırakıyoruz.

KESK, bu tutumuyla "Türkiye'yi esas alma, Türkiye için düşünme, kamu görevlilerini ve emeklerini önceleme, kamu görevlilerinin hak ve hukuku için ter dökme, ideolojik aparat olma vasfını terk etme" fırsat ve imkanını bilerek ve isteyerek kullanmayacağını bir kez daha göstermiştir.

Söz konusu açıklamanın içeriğinde yer verdiği değerlendirmelerle 6. Dönem Toplu Sözleşme'de Kamu İşvereni lehine gerekçe üretmeye yeltenen ve İşveren danışmanı rolünü üstlenen KESK'in, bu tavır ve yaklaşımlarıyla 6. Dönem Toplu Sözleşme sürecinde kamu görevlileri lehine yapılacak çalışmalarda yer almamasının hem kamu görevlileri hem de kamu görevlileri sendikacılığı açısından daha yararlı olacağı yönündeki karar ve değerlendirmemizi kamu görevlilerinin ve kamuoyunun bilgisine sunarız.

Memurlar.Net
Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
55 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
SON HABERLER
11:30 - Üniversitedeki taciz skandalı yönetmeliğe takıldı!11:29 - Kullandığı TIR'da 300 kaçak göçmen yakalanan şoför tutuklandı11:26 - 'Susuzluğun birçok hastalığa neden olduğu' uyarısı11:22 - 4 yaşındaki Hasan ailesini yanmaktan kurtardı11:22 - Ümitcan Uygun'a Esra Hankulu'nun ölümüyle ilgili gözaltı11:13 - Polis eşlerinden sorumlu 4 kadına FETÖ'den gözaltı
11:11 - Aşı olmayan balıkçılara av yasağı getirildi11:02 - Eyyam-ı bahur sıcaklıklarının hafta sonu Türkiye'yi terk etmesi bekleniyor10:59 - Facebook WhatsApp mesajlarını okumak için adım atacak10:57 - Muğla'nın farklı yerlerinde çıkan orman yangınları kontrol altına alınmaya çalışılıyor10:56 - Altının gram fiyatı 497 lira seviyesinden işlem görüyor10:51 - İçişleri'nden Mansur Yavaş'a TOGO kuleleri incelemesi
10:40 - Ankara'da kaybolan Zihinsel engelli Dilan'dan sevindirici haber10:30 - Erzurum, Erzincan, Kars, Ağrı ve Ardahan'da sağanak bekleniyor10:20 - Kız arkadaşıyla ormana gezintiye giden gençler linç ediliyordu10:02 - YKS tercih işlemleri başladı10:01 - Teknikerler, emeklilikte de mühendislerin özlük haklarından yararlanır mı?
10:00 - Borsa güne düşüşle başladı
1 2 3 4 5 6 7 Tümü
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam