Aşıya, otogar çalışanları gibi çağıran sağlık görevlisine soruşturma

Kütahya Otogarı'nda görevli bir sağlık personeli, bulunduğu ortama ayak uydurdu. Sağlık çalışanı, vatandaşları aşıya, otogar çalışanları gibi çağırdı: "Sinovac Sinovac, Biontech Biontech". O anların görüntüsü sosyal medyada gündeme gelince Kütahya İl Sağlık Müdürlüğü personel hakkında soruşturma başlattı

Kaynak : Memurlar.Net
Eklenme : 05 Temmuz 2021 09:45

Kütahya Otogarı'nda kurulan Covid-19 aşı standında görevli bir sağlık personeli, vatandaşları aşı olmaya "Sinovac Sinovac, Biontech Biontech" şeklinde bağırarak davet etti. Bu görüntü sosyal medyada tıklanma rekoru kırdı.

Görevlinin aşıya teşvik için otogardaki görevliler gibi seslendirmesi izleyenleri gülümsetti ancak Kütahya İl Sağlık Müdürlüğü personel hakkında soruşturma başlattı.

İl Sağlık Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, "Görevli sağlık personellerinin, bulundukları ortamdan ve otobüs firması görevlilerinin söylemlerinden esinlenerek yaptıkları şakalaşmanın cep telefonları ile çekilerek çeşitli sosyal medya hesaplarında yayınlanmıştır. Maksadı aşan, yanlış algı ve anlaşılmalara sebebiyet veren personellerle ilgili gerekli idari soruşturma başlatılmış olup sonucu hakkında ayrıca kamuoyu bilgilendirilecektir" ifadeleri kullanıldı.

Bu Habere Tepkiniz