1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü
Anasayfa \ Özel Konular \ İstifa Sonrası Dönüşler

İstifa Sonrası Dönüşler

 
13:15
24 Mayıs 2018
Aday öğretmen iken istifa edenler, MEB'e sınavsız dönebilir mi?Devlet Personel Başkanlığı, aday öğretmen iken istifa edenlerin, sınavsız olarak yeniden MEB'e dönemeyeceğine karar verdi.
 
 
10:02
16 Mart 2018
Yaşını beklemek için istifa eden, daha sonra yeniden kamuya geri dönebilir mi?Yaşını beklemek için istifa edecek memurların, kağıt üstünde dönüşünün mümkün olduğunu ancak fiiliyatta dönüşünün çok zor olduğunu bilmesi gerekiyor.
 
 
00:03
11 Aralık 2017
Emekli olanlar hangi halde kamuda çalışabilir?Bu yazıda, 5335 sayılı Kanun çerçevesinde, emekli olanların kamuda hangi görevlere atanabileceği ele alınmaktadır.
 
 
00:09
19 Şubat 2016
10 Şubat'tan önce istifa eden uzman erbaşlar da, 7 yıla tabi olur mu?10 Şubat'tan önce istifa eden uzman erbaşlar da, 6663 sayılı Kanunda yer alan 7 yıllık süreye tabi olacak mı?
 
 
20:05
10 Şubat 2016
Uzman erbaşların memurluğa atanması zorlaştırıldıDaha önce 2 yıl hizmeti olan uzman erbaşlar memur olabiliyorken, bu süre 7 yıla çıkarıldı
 
 
10:56
12 Mart 2014
İstifa edip dönmek isteyen memur, 2 kere düşünmeli657 sayılı Kanunun 94. maddesine göre her Devlet memuru çekilme hakkına sahiptir.
 
 
14 Kasım 2006 14:22
Emeklilerin Yeniden Çalıştırılabileceğine Dair Haber Yanlıştır
2005 yılı Bütçe Kanununda, "emekli olanların kamuda çalışmasının önlenmesine dair" yer alan hüküm hakkında Anayasa Mahkemesi iptal kararı verdi. İptal kararı ise bugünkü Resmi Gazetede yayımlandı. Ancak bu hüküm bir anlam ifade etmemektedir. Zira, benzer yönde bir düzenleme 5335 sayılı Kanunun 30'uncu maddesinde yer almaktadır. Dolaysıyla emeklilerin kamuda yeniden istihdamlarına yönelik sınırlama devam etmekte olup, ANKA haber ajansının geçtiği, Hürriyet ve Milliyet gazetelerinin alıntıladığı, aksi yöndeki haber yanlıştır.
 
 
14 Ekim 2006 08:17
'Hayır, diğer kurumlar torpille iş yürütüyor'
Bir ziyaretçimize verdiğimiz cevabı, soru bugünlerde sitemize sıkça sorulduğu için, manşet olarak yayımlama gereği duyuyoruz. Bir ziyaretçimiz 1999 yılında, teknik hizmetlerde görev yaparken üniversiteden istifa ettiğini belirtmekte ve Sağlık Bakanlığının uyguladığı kur'a yönteminin diğer bakanlıklarda da uygulanıp uygulanmadığını sormaktadır. Bu sorunun en net cevabı başlıktaki gibidir: 'Hayır, diğer kurumlar torpille iş yürütüyor'.... Devamı için başlığa tıklayınız.
 
 
13 Eylül 2005 00:35
Görevden Çekilmeye İlişkin MEB Genelgesi
 
 
25 Mart 2005 11:42
İki İstisna Hariç, İstifa Sonrası Dönüşlerde Kayırmacılık Hakim
Kamu kurum ve kuruluşlarında, memur olarak çalışırken istifa edenler, bekleme sürelerini tamamladıktan sonra yeniden memuriyete dönme hakkına sahiptir. Ancak, geri dönüşlerde idarenin taktir hakkı vardır. Yani, İdare, uygun bulduğu kişinin geri dönüşüne onay vermekte veya uygun bulmadığı kişinin ise geri dönüşüne onay vermemekte tamamiyle serbesttir. Bu konuda iki istisna bulunmaktadır. Birisi Milli Eğitim Bakanlığı diğeri ise Sağlık Bakanlığıdır. Sağlık Bakanlığı, istifa sonrası dönüşleri kur'a ile yapmakta olup, son ilan sitemizde yayımlanmıştır. Devamı için başlığa tıklayın.
 
 
13 Mart 2005 14:38
İstifa Eden Devlet Memuru 6 Ay Yeniden Memur Olamaz
Görevde yükselme sınavlarının çok az açılması ve bazı memurların bitirdikleri üst öğrenime uygun kadroya atanamaması sorunlar oluşturmaktadır. Bu nedenle bazı memurlar daha objektif olduğu için KPSS ile yerleşmeyi tercih etmektedir. Bu halde site olarak, sık sık, "Memurluktan istifa ederek, ÖSYM'nin yerleştirdiği yeni memurluk kadrosuna başlayabilir miyim?" yollu sorulara muhatap olmaktayız. Ayrıntılar için başlığa tıklayın.
 
 
15 Nisan 2003 21:29
İstifa Eden Memurların Yeniden Memuriyete Dönmesi
Aday memur veya asıl memur iken istifa eden veya seçimler nedeniyle istifa eden veya 657 sayılı Kanuna tabi olmayan personelden (subay, astsubay, uzman çavuş, uzman jandarma, üniversite akademik personeli) kendi istekleri ile görevlerinden çekilenlerin sahip olduğu haklar hakkıında sitemiz uzmanlar kurulunun açıklamaları bu bölümde yer almaktadır. Devamı için tıklayın.
 
SON HABERLER
03:39 - Vali Yerlikaya'dan koronavirüs açıklaması: Birinci hedefimiz01:51 - Hazine ve Maliye Bakanlığı Defterdarlık Uzmanlığı Yönetmeliği01:46 - Altun'dan Macron açıklaması: Avrupa için ciddi bir tehdit01:45 - Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Asla geçit vermeyeceğiz00:57 - İkinci teröristin vurulma anı ortaya çıktı00:32 - Çataklı: Cumhuriyet sevgisini, Atatürk düşmanlarından öğrenecek değiliz
00:27 - Şentop: Türkiye teröre ve yandaşlarına asla geçit vermeyecektir00:25 - Kısa çalışma ödeneği ve işten çıkarma yasağı 2 ay uzatıldı00:24 - Erdoğan'dan Hatay açıklaması: Mücadelemizi sürdüreceğiz00:22 - Türkiye'nin koronavirüsle mücadelesinde son 24 saatte yaşananlar00:12 - 27 Ekim 2020 tarihli atama kararı yayımlandı00:05 - Karşılıksız gelen nakit para için ek mal bildirimi nasıl düzenlenir?
00:01 - 27 Ekim 2020'den önemli gündem başlıkları23:52 - Iğdır'da etkisiz hale getirilen teröristin kimliği belli oldu23:46 - Emniyet, GYS'ye başvuru uygun görülenleri açıkladı23:42 - Belediye Başkanı'nın çarptığı bisikletli turist öldü23:40 - AİHM Kılıçdaroğlu'nun yaptığı itirazı karara bağlayacak
23:36 - Yunanistan Başbakanı'ndan 'Türkiye'yi kısıtlayın' çağrısı
1 2 3 4 5 6 7 Tümü
ANKET
Fransız mallarına boykot uygulanması yönündeki öneriyi;
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam