LG G3 İçin 40 İpucu Ve Püf Nokta

LG G3 için 40 ipucu ve püf nokta

 1. LG'nin yeni amiral gemisi ve piyasadaki en iyi akıllı telefonlardan biri olan LG G3, gerek teknik özellikleri ile gerekse tasarımı ile göz dolduruyor. Android işletim sisteminin yanısıra birçok yazılım özelliği ile gelen LG G3, kullanıcılarına birçok özelleştirme seçeneği sunuyor. <p><b>İşte LG G3'ün 40 ipucu ve püf noktası</b></p>

  LG'nin yeni amiral gemisi ve piyasadaki en iyi akıllı telefonlardan biri olan LG G3, gerek teknik özellikleri ile gerekse tasarımı ile göz dolduruyor. Android işletim sisteminin yanısıra birçok yazılım özelliği ile gelen LG G3, kullanıcılarına birçok özelleştirme seçeneği sunuyor.

  İşte LG G3'ün 40 ipucu ve püf noktası

 2. <p><b>Titreşim gücünü ayarlayın</b></p>  Gelen aramalar sırasında yada yoğun bildirimlerde titreşimi daha yumuşak hale getirmek için Ayarlar, Ses ve 'Titreşim gücü' düğmesine dokunun. Burada titreşim türünü değiştirmenizi sağlayacak beş seçenekten birini seçebilirsiniz. Bu ayarlarla titreşimi daha sert ayarlayabileceğiniz gibi daha yumuşak bir şekilde sizi uyarmasını da sağlayabilirsiniz.

  Titreşim gücünü ayarlayın

  Gelen aramalar sırasında yada yoğun bildirimlerde titreşimi daha yumuşak hale getirmek için Ayarlar, Ses ve 'Titreşim gücü' düğmesine dokunun. Burada titreşim türünü değiştirmenizi sağlayacak beş seçenekten birini seçebilirsiniz. Bu ayarlarla titreşimi daha sert ayarlayabileceğiniz gibi daha yumuşak bir şekilde sizi uyarmasını da sağlayabilirsiniz.

 3. <p><b>Akıllı Bülteni Açma ya da Kapatma</b></p>   LG Smart Bülteni sağlık ve ipuçları ile ekranınızı işgal edip duruyorsa, Ayarlar> Ana Ekran -> Ev ekranı ve 'Akıllı Bülten' Açık veya Kapalı düğmesine dokunun. Bu kadar basit.

  Akıllı Bülteni Açma ya da Kapatma

  LG Smart Bülteni sağlık ve ipuçları ile ekranınızı işgal edip duruyorsa, Ayarlar> Ana Ekran -> Ev ekranı ve 'Akıllı Bülten' Açık veya Kapalı düğmesine dokunun. Bu kadar basit.

 4. <p><b>Navigasyon düğmeleri düzeni ve renk değişimi</b></p>  Android gezinti çubuğu yeniden düzenlenmiş ve iki ek kısayollar ve renk şemaları ile özelleştirilebilir. Ayarlar, Ekran, Ana Dokunmatik Düğmeler seçeneğine gidin. 'Düğme kombinasyonu'na dokunun ve sadece istediğiniz pozisyonlara düğmeleri sürükleyin. İşiniz bittiğinde, geri önceki menüye gidin, 'Renk' düğmesine dokunarak beyaz ve siyah tonları arasında seçim yapın.

  Navigasyon düğmeleri düzeni ve renk değişimi

  Android gezinti çubuğu yeniden düzenlenmiş ve iki ek kısayollar ve renk şemaları ile özelleştirilebilir. Ayarlar, Ekran, Ana Dokunmatik Düğmeler seçeneğine gidin. 'Düğme kombinasyonu'na dokunun ve sadece istediğiniz pozisyonlara düğmeleri sürükleyin. İşiniz bittiğinde, geri önceki menüye gidin, 'Renk' düğmesine dokunarak beyaz ve siyah tonları arasında seçim yapın.

 5. <p><b>Üçlü kademe zoom etkinleştirin</b></p>    Bu özellik ile LG G3'ün ekranına 3 kez arka arkaya dokunduğunuzda her parçasına yakınlaştırma sağlar. Bunun için Ayarlar, Genel, Erişilebilirlik bölümünde 'Dokunmatik Zoom' seçeneğini açarak etkinleştirebilirsiniz. Bazı durumlarda üçlü zoom çakışabilir

  Üçlü kademe zoom etkinleştirin

  Bu özellik ile LG G3'ün ekranına 3 kez arka arkaya dokunduğunuzda her parçasına yakınlaştırma sağlar. Bunun için Ayarlar, Genel, Erişilebilirlik bölümünde 'Dokunmatik Zoom' seçeneğini açarak etkinleştirebilirsiniz. Bazı durumlarda üçlü zoom çakışabilir

 6. <p><b>Yeni bildirimler için flaşlı uyarı alın</b></p>  Ayarlar < Genel < Erişebilirlik menüsünden Gelen çağrılar ve bildirimlerin G3 kamerasındaki flaşın yanıp sönmesini ayarlayabilirsiniz. Kısaca 'Flash uyarıları' seçeneğini etkinleştirdiğinizde, biri sizi aradığında veya bir bildirim aldığınızda telefonunuzun flaş ışığı yanacak.

  Yeni bildirimler için flaşlı uyarı alın

  Ayarlar < Genel < Erişebilirlik menüsünden Gelen çağrılar ve bildirimlerin G3 kamerasındaki flaşın yanıp sönmesini ayarlayabilirsiniz. Kısaca 'Flash uyarıları' seçeneğini etkinleştirdiğinizde, biri sizi aradığında veya bir bildirim aldığınızda telefonunuzun flaş ışığı yanacak.

 7. <p><b>"Universal touch" hareket kontrolünü etkinleştirme</b></p>  "Universal touch" hareket kontrolü özelliği ekrana kayan düğme yerleştirmenizi sağlar. Ekrana bastırdığınız zaman çıkan siyah baloncuk içine istediğiniz uygulama için kısayol harfini yazınca direk uygulama çıkar. Mesela Aramalar için bir C çizin, kilit ekranı için L, Web için W, Mesaj için M ve Ayarlar için S.

  "Universal touch" hareket kontrolünü etkinleştirme

  "Universal touch" hareket kontrolü özelliği ekrana kayan düğme yerleştirmenizi sağlar. Ekrana bastırdığınız zaman çıkan siyah baloncuk içine istediğiniz uygulama için kısayol harfini yazınca direk uygulama çıkar. Mesela Aramalar için bir C çizin, kilit ekranı için L, Web için W, Mesaj için M ve Ayarlar için S.

 8. <p><b>Güç tuşu ile çağrı sonlandırma</b></p>  Güç tuşu ile çağrı sonlandırmak için Ayarlar, Genel, Erişilebilirlik gidin ve 'Güç tuşu çağrı bitir' seçeneğine dokunun.

  Güç tuşu ile çağrı sonlandırma

  Güç tuşu ile çağrı sonlandırmak için Ayarlar, Genel, Erişilebilirlik gidin ve 'Güç tuşu çağrı bitir' seçeneğine dokunun.

 9. <p><b>Tek elle kolay kullanım</b></p>  LG G3'ün büyük ekranını tek elle daha rahat kullanabilmek için bazı zekice hileler bulunuyor. Ayarlar, Genel, Tek elle çalıştırma ve mevcut özelliklere bir göz atın. Burada Dial tuş takımı seçeneğini etkinleştirin. Bununla tuş takımını kaydırma özelliğine sahip olursunuz. Böylece tuş takımını parmağınıza en yakın yere kaydırıp rahatlıkla kullanabilirsiniz. Aynı seçeneklerle LG Klavye'yi de etkinleştirerek aynı özelliği klavye üzerinde de kullanabilirsiniz.

  Tek elle kolay kullanım

  LG G3'ün büyük ekranını tek elle daha rahat kullanabilmek için bazı zekice hileler bulunuyor. Ayarlar, Genel, Tek elle çalıştırma ve mevcut özelliklere bir göz atın. Burada Dial tuş takımı seçeneğini etkinleştirin. Bununla tuş takımını kaydırma özelliğine sahip olursunuz. Böylece tuş takımını parmağınıza en yakın yere kaydırıp rahatlıkla kullanabilirsiniz. Aynı seçeneklerle LG Klavye'yi de etkinleştirerek aynı özelliği klavye üzerinde de kullanabilirsiniz.

 10. <p><b>Kısayol olarak ses tuşlarını kullanın</b></p>    LG G3'ün arka kısmında bulunan ses tuşlarını kullanarak, cihaz kapalıyken hızlı bir şekilde Qnote ve Kamera uygulamalarını etkinleştirebilirsiniz. Bunun için Ayarlar, Genel, Kısayol anahtarına gidin ve Açık / Kapalı düğmesine dokunun.Ses düğmesine basılı tutarak kısayolu kullanabilirsiniz.

  Kısayol olarak ses tuşlarını kullanın

  LG G3'ün arka kısmında bulunan ses tuşlarını kullanarak, cihaz kapalıyken hızlı bir şekilde Qnote ve Kamera uygulamalarını etkinleştirebilirsiniz. Bunun için Ayarlar, Genel, Kısayol anahtarına gidin ve Açık / Kapalı düğmesine dokunun.Ses düğmesine basılı tutarak kısayolu kullanabilirsiniz.

 11. <p><b>Galeri'deki belirli fotoğrafları ve videoları kilitleyin</b></p>    Meraklı gözlerden özel verilerinizi gizlemek ister misiniz? LG G3 Galeri uygulaması içinde multimedya içeriği için bir dahili kilit mekanizması vardır. Bunu etkinleştirmek için Ayarlar, Genel, Güvenlik gidin ve 'İçerik kilidi' düğmesine dokunun. Bir şifre ile ya da bir desen çizerek galerideki fotoğraflarınızı kilitlemek için seçenek alırsınız. Kilit ayarlandığında, Galeri'ye gidip üç nokta anahtarı menüsünden 'Lock' dokunarak tek tek dosyaları kilitleyebilirsiniz.

  Galeri'deki belirli fotoğrafları ve videoları kilitleyin

  Meraklı gözlerden özel verilerinizi gizlemek ister misiniz? LG G3 Galeri uygulaması içinde multimedya içeriği için bir dahili kilit mekanizması vardır. Bunu etkinleştirmek için Ayarlar, Genel, Güvenlik gidin ve 'İçerik kilidi' düğmesine dokunun. Bir şifre ile ya da bir desen çizerek galerideki fotoğraflarınızı kilitlemek için seçenek alırsınız. Kilit ayarlandığında, Galeri'ye gidip üç nokta anahtarı menüsünden 'Lock' dokunarak tek tek dosyaları kilitleyebilirsiniz.

 12. <p><b>Misafir modunu etkinleştirin</b></p>    Bir süre için başkasına G3'ünüzü ödünç verdiğiniz zaman bu modu kullanabilirsiniz. Örneğin çocuklarınıza. Ayarlar, Genel menüsünde bulunan 'Misafir modun'u etkinleştirdiğinizde sizin özel verileriniz gizlenir ve diğer kullanıcıya özel ekran açılır.

  Misafir modunu etkinleştirin

  Bir süre için başkasına G3'ünüzü ödünç verdiğiniz zaman bu modu kullanabilirsiniz. Örneğin çocuklarınıza. Ayarlar, Genel menüsünde bulunan 'Misafir modun'u etkinleştirdiğinizde sizin özel verileriniz gizlenir ve diğer kullanıcıya özel ekran açılır.

 13. <p><b>Gelen çağrılar ve alarmlar için hareket denetimini etkinleştirmek</b></p>  LG G3 sınırlı ama iyi düşünülmüş yerleşik hareket kontrolleri ile geldi. Bunlar Ayarlar, Genel, Hareketleri menüsünde bulunur.Mesela Sadece telefonu kulağınıza getirerek, gelen aramaları cevaplamak için 'gelen bir aramayı cevaplama' seçeneğini etkinleştirin. Kulaklık bile olsa telefonu kulağınıza getirdiğinizde otomatik olarak gelen çağrıyı cevaplayacaksınız. Çağrının kabul edildiğini onaylamak için hafif bir titreşim alırsınız. Bir aramayı cevaplayacağınızda G3'ün otomatik olarak zil sesini azaltması için "Fade out zil sesi" seçeneğini etkinleştirin. Sadece telefonu ters çevirerek telefonu susturmak için ise Sessiz gelen aramaları" etkinleştirin. Ayrıca telefonu ellinizde çevirerek, alarmı erteleme ve durdurma yapabilir, ya da bir videoyu duraklatabilirsiniz.

  Gelen çağrılar ve alarmlar için hareket denetimini etkinleştirmek

  LG G3 sınırlı ama iyi düşünülmüş yerleşik hareket kontrolleri ile geldi. Bunlar Ayarlar, Genel, Hareketleri menüsünde bulunur.Mesela Sadece telefonu kulağınıza getirerek, gelen aramaları cevaplamak için 'gelen bir aramayı cevaplama' seçeneğini etkinleştirin. Kulaklık bile olsa telefonu kulağınıza getirdiğinizde otomatik olarak gelen çağrıyı cevaplayacaksınız. Çağrının kabul edildiğini onaylamak için hafif bir titreşim alırsınız. Bir aramayı cevaplayacağınızda G3'ün otomatik olarak zil sesini azaltması için "Fade out zil sesi" seçeneğini etkinleştirin. Sadece telefonu ters çevirerek telefonu susturmak için ise Sessiz gelen aramaları" etkinleştirin. Ayrıca telefonu ellinizde çevirerek, alarmı erteleme ve durdurma yapabilir, ya da bir videoyu duraklatabilirsiniz.

 14. <p><b>Quick Circle kasada uygulama kurulumu</b></p>  LG G3'ün Quick Circle kasayı kullanmak için Ayarlar, Genel gidin ve 'QuickCircle case' seçeneğini etkinleştirin. Seçeneği tekrar dokunun ve sonra 'Select uygulamalar' düğmesine dokunun. Orada daire pencere içinde göstermek için altı adet kadar uygulama seçebilirsiniz.

  Quick Circle kasada uygulama kurulumu

  LG G3'ün Quick Circle kasayı kullanmak için Ayarlar, Genel gidin ve 'QuickCircle case' seçeneğini etkinleştirin. Seçeneği tekrar dokunun ve sonra 'Select uygulamalar' düğmesine dokunun. Orada daire pencere içinde göstermek için altı adet kadar uygulama seçebilirsiniz.

 15. <p><b>Çift Pencere ile Multitask</b></p> LG G3 çift pencere özelliği ile size bir ekranda iki uygulama kullanma fırsatı sunuyor. LG'nin Çift Pencere özelliği, daha önce Samsung cihazlarda tanıtılan Multi Window özelliğinin bir kopyası diyebiliriz. Çift Pencere ekranınızın altında gezinme çubuğunda bulunan Geri düğmesine uzun basarak etkinleştiriliyor. Bu özellik etkinleştirildiğinde kullanıcılar iki ayrı uygulamayı birbiri üstünde aynı anda çalıştırabiliyor. Mesela internette gezinirken, aynı anda üst kısımda bir Youtube videosu izleyebilirsiniz.

  Çift Pencere ile Multitask

  LG G3 çift pencere özelliği ile size bir ekranda iki uygulama kullanma fırsatı sunuyor. LG'nin Çift Pencere özelliği, daha önce Samsung cihazlarda tanıtılan Multi Window özelliğinin bir kopyası diyebiliriz. Çift Pencere ekranınızın altında gezinme çubuğunda bulunan Geri düğmesine uzun basarak etkinleştiriliyor. Bu özellik etkinleştirildiğinde kullanıcılar iki ayrı uygulamayı birbiri üstünde aynı anda çalıştırabiliyor. Mesela internette gezinirken, aynı anda üst kısımda bir Youtube videosu izleyebilirsiniz.

 16. <p><b>Otomatik Çift Pencere etkinleştirin</b></p>  LG G3'ün çift pencere özelliğini otomatik hale getirebilirsiniz. Bu seçeneğe geçiş için Ayarlar, Genel, 'Dual penceresi' düğmesine dokunun ve 'Split görünümü' kontrol edin.

  Otomatik Çift Pencere etkinleştirin

  LG G3'ün çift pencere özelliğini otomatik hale getirebilirsiniz. Bu seçeneğe geçiş için Ayarlar, Genel, 'Dual penceresi' düğmesine dokunun ve 'Split görünümü' kontrol edin.

 17. <p><b>Qslide ile Multitask</b></p>  LG G3'te çoklu görev için diğer bir uygulama da Qslide. Bu özellik ile boyutlandırılabilir küçük pencereleri ekranda taşıyabilir ve şeffaf yapabilirsiniz. Qslide uygulamalarına erişim için bildirim çekmecesini çekin ve Qsilide simgesine dokunun. Qslide uygulamaları bir satırda gösterilir. İstediğiniz uygulamaya dokununca ekranda açılır.

  Qslide ile Multitask

  LG G3'te çoklu görev için diğer bir uygulama da Qslide. Bu özellik ile boyutlandırılabilir küçük pencereleri ekranda taşıyabilir ve şeffaf yapabilirsiniz. Qslide uygulamalarına erişim için bildirim çekmecesini çekin ve Qsilide simgesine dokunun. Qslide uygulamaları bir satırda gösterilir. İstediğiniz uygulamaya dokununca ekranda açılır.

 18. <p><b>Kontrol altında boş alan tutmak için 'Akıllı temizlik' kullanın</b></p>  Cihazınızın ücretsiz depolama alanını kontrol altında tutmaya yardımcı olması için LG, "Akıllı Temizlik" adında basit bir özellik sundu. Ayarlar ve Genel menüsünde bu özelliği bulabilirsiniz. Bu hizmet indirme klasöründe ne kadar geçici dosya ve boşta uygulama varsa izler. Bu gereksiz ve geçici simgeye dokunarak silebilirsiniz. Akıllı temizlik de size düzenli aralıklarla bildirimler verebilir ve de LG Smart Bildirimi servisine bağlanır.

  Kontrol altında boş alan tutmak için 'Akıllı temizlik' kullanın

  Cihazınızın ücretsiz depolama alanını kontrol altında tutmaya yardımcı olması için LG, "Akıllı Temizlik" adında basit bir özellik sundu. Ayarlar ve Genel menüsünde bu özelliği bulabilirsiniz. Bu hizmet indirme klasöründe ne kadar geçici dosya ve boşta uygulama varsa izler. Bu gereksiz ve geçici simgeye dokunarak silebilirsiniz. Akıllı temizlik de size düzenli aralıklarla bildirimler verebilir ve de LG Smart Bildirimi servisine bağlanır.

 19. <p><b>LG G3'Ü HIZLANDIRMA</b></p>  Bu özellik LG G3'ü tam anlamıyla hızlı yapmaz ama size daha hızlı hissettirir. Ayarlar < Genel < Telefon ve Yazılım Bilgi Hakkında bölümüne gidin. Ardından, Genel, Geliştirici Seçenekleri bölümünde bulunan yapı numarasına dokunun. Geliştirici seçenekler menüsüne girin ve 'Window animasyon ölçek', 'Geçiş animasyon ölçek' ve 'Animator süresi ölçeği' seçeneklerini 1x olarak ayarlayın.

  LG G3'Ü HIZLANDIRMA

  Bu özellik LG G3'ü tam anlamıyla hızlı yapmaz ama size daha hızlı hissettirir. Ayarlar < Genel < Telefon ve Yazılım Bilgi Hakkında bölümüne gidin. Ardından, Genel, Geliştirici Seçenekleri bölümünde bulunan yapı numarasına dokunun. Geliştirici seçenekler menüsüne girin ve 'Window animasyon ölçek', 'Geçiş animasyon ölçek' ve 'Animator süresi ölçeği' seçeneklerini 1x olarak ayarlayın.

 20. <p><b>LG G3'ü Tamamen sessize alın</b></p>  Eğer bir an için bildirimler, hoparlör ve led ışığını kapatıp sessiz kalmak istiyorsanız, Ayarlar < Ses gidin ve Sessiz Mod'da açın. Ek seçenekler için, 'Sessiz modu'na dokunarak bildirim LED, alarmlar ve gelen çağrıları engellemek için bir fırsat elde edersiniz. Ayrıca, Gelen arama ayarlarına dokunarak, engellenen kişileri ve sessiz modda sizi arayabilecek belirli kişileri gönderilmek üzere bir otomatik yanıt iletisi belirtebilirsiniz.

  LG G3'ü Tamamen sessize alın

  Eğer bir an için bildirimler, hoparlör ve led ışığını kapatıp sessiz kalmak istiyorsanız, Ayarlar < Ses gidin ve Sessiz Mod'da açın. Ek seçenekler için, 'Sessiz modu'na dokunarak bildirim LED, alarmlar ve gelen çağrıları engellemek için bir fırsat elde edersiniz. Ayrıca, Gelen arama ayarlarına dokunarak, engellenen kişileri ve sessiz modda sizi arayabilecek belirli kişileri gönderilmek üzere bir otomatik yanıt iletisi belirtebilirsiniz.

 21. <p><b>Wi-Fi hotspot ve Bluetooth/USB-tethering etkinleştirin</b></p>  Eğer güvenilir bir veri bağlantınız varsa LG G3, kolayca mobil Wi-Fi hotspot, ya da bilgisayarınız için USB tethering olarak dönüşebilir. Her iki seçeneğe erişmek için Ayarlar < Ağlar menüsünde bulunan 'Tethering & Ağlar' seçeneğine dokunun. 8 cihaza kadar Wi-Fi hotspot bağlantısı yapabilirsiniz.

  Wi-Fi hotspot ve Bluetooth/USB-tethering etkinleştirin

  Eğer güvenilir bir veri bağlantınız varsa LG G3, kolayca mobil Wi-Fi hotspot, ya da bilgisayarınız için USB tethering olarak dönüşebilir. Her iki seçeneğe erişmek için Ayarlar < Ağlar menüsünde bulunan 'Tethering & Ağlar' seçeneğine dokunun. 8 cihaza kadar Wi-Fi hotspot bağlantısı yapabilirsiniz.

 22. <p><b>Kilit ekranı kısayollarını özelleştirme</b></p>  LG G3 kilit ekranını özelleştirdiğiniz zaman, telefonun kilidini açmadan belirli uygulamaları başlatabilir ve sizin kendi kısayollarınızı tanımlayabilirsiniz. Tüm kilit ekran seçenekleri Ayarlar, Ekran, Kilit ekranı menüsünde bulunur. Girince, 'Kısayolları' ile karşılaşacaksınız. Özelleştirmek için kısa yol ayarlayın. Bunu değiştirmek için her kısa yol yanındaki küçük dişlilere dokunun ve düzenleme bittiğinde 'Kaydet' düğmesine dokunun.

  Kilit ekranı kısayollarını özelleştirme

  LG G3 kilit ekranını özelleştirdiğiniz zaman, telefonun kilidini açmadan belirli uygulamaları başlatabilir ve sizin kendi kısayollarınızı tanımlayabilirsiniz. Tüm kilit ekran seçenekleri Ayarlar, Ekran, Kilit ekranı menüsünde bulunur. Girince, 'Kısayolları' ile karşılaşacaksınız. Özelleştirmek için kısa yol ayarlayın. Bunu değiştirmek için her kısa yol yanındaki küçük dişlilere dokunun ve düzenleme bittiğinde 'Kaydet' düğmesine dokunun.

 23. <p><b>Değişim klasör adı ve renk</b></p>  LG G3 sizin ekranda her klasörün adını ve rengini değiştirmenize olanak sağlar. Basitçe klasörünü açın ve adını içeren çubuğuna dokunun. Daha sonra buna yeni bir ad verebilir ve 12 mevcut renklerden birini atayabilirsiniz!

  Değişim klasör adı ve renk

  LG G3 sizin ekranda her klasörün adını ve rengini değiştirmenize olanak sağlar. Basitçe klasörünü açın ve adını içeren çubuğuna dokunun. Daha sonra buna yeni bir ad verebilir ve 12 mevcut renklerden birini atayabilirsiniz!

 24. <p><b>Çoklu fotoğraf ile duvar kağıdı</b></p>  Kim sadece bir duvar kağıdı olabilir dedi? LG G3 ile her ana ekran için farklı bir tane olabilir! Dokunun ve ev ekranın herhangi boş bir alana tutun, 'Duvar Kağıtları' düğmesine dokunun ve 'Multi-fotoğrafa' dokunun. Galeriden istediğiniz fotoğrafa dokunun ve uygula deyin. Basit, ama çok cool!

  Çoklu fotoğraf ile duvar kağıdı

  Kim sadece bir duvar kağıdı olabilir dedi? LG G3 ile her ana ekran için farklı bir tane olabilir! Dokunun ve ev ekranın herhangi boş bir alana tutun, 'Duvar Kağıtları' düğmesine dokunun ve 'Multi-fotoğrafa' dokunun. Galeriden istediğiniz fotoğrafa dokunun ve uygula deyin. Basit, ama çok cool!

 25. <p><b>Spesifik uygulamaları göstermek ve gizlemek</b></p>  Kolayca uygulama çekmecesi içinde belirli uygulamalar ve widget'ları gizleyebilirsiniz. Uygulamalar içinde bulunan sağ üst köşedeki üç noktaya dokunun. Orada 'Hide / Show uygulamalar' seçeneğine dokunun. Orada bulunan uygulamaları gizlemek veya göstermek için oradaki onay kutularını işaretleyin.

  Spesifik uygulamaları göstermek ve gizlemek

  Kolayca uygulama çekmecesi içinde belirli uygulamalar ve widget'ları gizleyebilirsiniz. Uygulamalar içinde bulunan sağ üst köşedeki üç noktaya dokunun. Orada 'Hide / Show uygulamalar' seçeneğine dokunun. Orada bulunan uygulamaları gizlemek veya göstermek için oradaki onay kutularını işaretleyin.

 26. <p><b>Akıllı ekranı etkinleştirin</b></p>  LG G3, gözlerinizle ekranına bakarak, ekran ışığını loş veya kapatmanızı sağlayan Akıllı ekran özelliğine sahip.  Etkinleştirmek veya devre dışı bırakmak için Ayarlar, Ekran gidin ve 'Akıllı ekrana' dokunun. Telefon yüzünüzü algıladığında ekranın ışığı yanar.

  Akıllı ekranı etkinleştirin

  LG G3, gözlerinizle ekranına bakarak, ekran ışığını loş veya kapatmanızı sağlayan Akıllı ekran özelliğine sahip. Etkinleştirmek veya devre dışı bırakmak için Ayarlar, Ekran gidin ve 'Akıllı ekrana' dokunun. Telefon yüzünüzü algıladığında ekranın ışığı yanar.

 27. <p><b>Pil Tasarrufu ayarlayın</b></p>  LG G3'ün en hoş işlevlerinden biri de pil tasarrufu ayarı. Telefon şarjın belli bir eşiğin altına düştüğünü algıladığında optimizasyonlar ve kısıtlamalar kümesi uygular. Yapılandırmak için, Ayarlar, Genel, Pil ve 'Pil tasarrufu için' seçeneğine dokunun. Burada, pili yapılandırabilir ve özel seçenekleri etkinleştirebilirsiniz. Pil tasarrufuna dokunun, pil şarjı belirlenen eşiğin altına düştüğünde Titreşim, Wi-Fi, Bluetooth, NFC, LED bildirimleri, otomatik eşitlemeyi kapatıp, ekranı karartıp, 15 saniye zaman aşımı süresini ayarlayabilirsiniz.

  Pil Tasarrufu ayarlayın

  LG G3'ün en hoş işlevlerinden biri de pil tasarrufu ayarı. Telefon şarjın belli bir eşiğin altına düştüğünü algıladığında optimizasyonlar ve kısıtlamalar kümesi uygular. Yapılandırmak için, Ayarlar, Genel, Pil ve 'Pil tasarrufu için' seçeneğine dokunun. Burada, pili yapılandırabilir ve özel seçenekleri etkinleştirebilirsiniz. Pil tasarrufuna dokunun, pil şarjı belirlenen eşiğin altına düştüğünde Titreşim, Wi-Fi, Bluetooth, NFC, LED bildirimleri, otomatik eşitlemeyi kapatıp, ekranı karartıp, 15 saniye zaman aşımı süresini ayarlayabilirsiniz.

 28. LG G3 ile selfie çekerken telefonun sallanmasına ve kötü fotoğraflar çekmeye son. LG G3 Selfie Modu ile kameraya elinizi kapatıp açın ve pozunuzu verin o sizi çeksin. Selfie çekmeden önce üç-saniyelik geri sayım başlayacak.

  LG G3 ile selfie çekerken telefonun sallanmasına ve kötü fotoğraflar çekmeye son. LG G3 Selfie Modu ile kameraya elinizi kapatıp açın ve pozunuzu verin o sizi çeksin. Selfie çekmeden önce üç-saniyelik geri sayım başlayacak.

 29. <p><b>Ekran rengi tonunu değiştirme</b></p>  Ayarlar, Genel, Erişilebilirlik ve Renk ayarlamalarına gidin. Fonksiyonu açın ve kontrast ve renk tonunu ayarlamak için parmağınızı sürükleyin. Varsayılan ekranına geri sıfırlamak için ya da sadece tekrar fonksiyonu kapatmak için ise üç kare menüsünü kullanın.

  Ekran rengi tonunu değiştirme

  Ayarlar, Genel, Erişilebilirlik ve Renk ayarlamalarına gidin. Fonksiyonu açın ve kontrast ve renk tonunu ayarlamak için parmağınızı sürükleyin. Varsayılan ekranına geri sıfırlamak için ya da sadece tekrar fonksiyonu kapatmak için ise üç kare menüsünü kullanın.

 30. <p><b>LG QMemo+ ile açıklama alma ve ekran paylaşma</b></p>  LG Qmemo +, ekranın üzerinde çizdiğiniz veya yazdığınız bir şeyi yada, ekrandaki içeriğin bir anlık görüntüsünü alarak, e-posta, sosyal medya ve bulut üzerinden paylaşmanızı sağlayan basit, ama güçlü bir açıklama aracıdır. Açılır bildirim çekmecesinden erişebileceğiniz LG Qmemo+ uygulamasında bulunan fırça ve silgilerle ekran üzerine istediğinizi çizip, işiniz bittiğinde kaydedip arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz. Paylaşmak için üç noktalı menüyü kullanın.

  LG QMemo+ ile açıklama alma ve ekran paylaşma

  LG Qmemo +, ekranın üzerinde çizdiğiniz veya yazdığınız bir şeyi yada, ekrandaki içeriğin bir anlık görüntüsünü alarak, e-posta, sosyal medya ve bulut üzerinden paylaşmanızı sağlayan basit, ama güçlü bir açıklama aracıdır. Açılır bildirim çekmecesinden erişebileceğiniz LG Qmemo+ uygulamasında bulunan fırça ve silgilerle ekran üzerine istediğinizi çizip, işiniz bittiğinde kaydedip arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz. Paylaşmak için üç noktalı menüyü kullanın.

 31. <p><b>Ayrıntılı not tutmak için LG Qmemo + kullanın</b></p>  LG Qmemo + sadece bir açıklama aracı değil, aynı zamanda büyük bir not tutma uygulaması. Uygulama çekmecesinden başlattıktan sonra LG Qmemo + ile notlar oluşturabilirsiniz. Daha sonra kaydettiğiniz notları paylaşmak için Google Drive hesabınızla eşleştirmeyi kurabilirsiniz. Bunu yapmak için, LG Qmemo + 'ın ana ekranına gidin üç kare düğme menüsüne dokunun ve Ayarlar'ı seçin. Sonra, sadece Google hesabınızı ekleyin. Ayrıca, hava ve yer verileri ve zamanlanmış konum hatırlatmaları ekleyerek notlarınızı özelleştirebilirsiniz. Gerçekten iyi şeyler!

  Ayrıntılı not tutmak için LG Qmemo + kullanın

  LG Qmemo + sadece bir açıklama aracı değil, aynı zamanda büyük bir not tutma uygulaması. Uygulama çekmecesinden başlattıktan sonra LG Qmemo + ile notlar oluşturabilirsiniz. Daha sonra kaydettiğiniz notları paylaşmak için Google Drive hesabınızla eşleştirmeyi kurabilirsiniz. Bunu yapmak için, LG Qmemo + 'ın ana ekranına gidin üç kare düğme menüsüne dokunun ve Ayarlar'ı seçin. Sonra, sadece Google hesabınızı ekleyin. Ayrıca, hava ve yer verileri ve zamanlanmış konum hatırlatmaları ekleyerek notlarınızı özelleştirebilirsiniz. Gerçekten iyi şeyler!

 32. <p><b>Uygulama anahtarlarını değiştirmek</b></p>  LG G3'ün en iyi özelleştirmelerinden biri de, uygulaması geçiş menüsünde, navigasyon düğmesi için üç yakınlaştırma seviyesi olması.

  Uygulama anahtarlarını değiştirmek

  LG G3'ün en iyi özelleştirmelerinden biri de, uygulaması geçiş menüsünde, navigasyon düğmesi için üç yakınlaştırma seviyesi olması.

 33. <p><b>Otomatik olarak özel mesajlar ile aramaları reddetmek</b></p>  LG G3, otomatik olarak belirli numaralardan gelen çağrı ve mesajları reddedebiliyor. Eğer kara liste kurmak istiyorsanız, çevirici uygulamayı açın, üç noktalı menüye dokunun, 'Arama ayarları' düğmesine ardından 'Çağrı reddetme' seçeneğine dokunun. Bir mesajı engellemek için ise önceki menüye gidin ve 'iletisiyle Reddet' düğmesine dokunun.

  Otomatik olarak özel mesajlar ile aramaları reddetmek

  LG G3, otomatik olarak belirli numaralardan gelen çağrı ve mesajları reddedebiliyor. Eğer kara liste kurmak istiyorsanız, çevirici uygulamayı açın, üç noktalı menüye dokunun, 'Arama ayarları' düğmesine ardından 'Çağrı reddetme' seçeneğine dokunun. Bir mesajı engellemek için ise önceki menüye gidin ve 'iletisiyle Reddet' düğmesine dokunun.

 34. <p><b>İletişim ve görüntü sekmelerini yeniden düzenlemek</b></p>  Arama uygulaması sekmeleri önceden ayarlanan sırayı değiştirmenizi sağlar. Böylece kişileri istediğiniz şekilde sıralayabilirsiniz. Arama uygulamasını açın, Rehber sekmesine gidin ve üç nokta düğmesine dokunun. Burada sekmeleri düzenle seçeneğine dokunun ve burada istediğiniz düzenlemeyi yapabilirsiniz. Ardından, üç nokta düğmesine dokunun ve buradan Ayarlar'a gidin. Önce "Sıralama listesi'ni kullanın "Kişi adlarını görüntüle" seçeneğinden istediğiniz ada göre sıralayın. Aile, arkadaş vs

  İletişim ve görüntü sekmelerini yeniden düzenlemek

  Arama uygulaması sekmeleri önceden ayarlanan sırayı değiştirmenizi sağlar. Böylece kişileri istediğiniz şekilde sıralayabilirsiniz. Arama uygulamasını açın, Rehber sekmesine gidin ve üç nokta düğmesine dokunun. Burada sekmeleri düzenle seçeneğine dokunun ve burada istediğiniz düzenlemeyi yapabilirsiniz. Ardından, üç nokta düğmesine dokunun ve buradan Ayarlar'a gidin. Önce "Sıralama listesi'ni kullanın "Kişi adlarını görüntüle" seçeneğinden istediğiniz ada göre sıralayın. Aile, arkadaş vs

 35. <p><b>Fotoğraf çektikten sonra yeniden odaklama</b></p>  LG G3 kamera uygulaması çektikten sonra fotoğrafı yeniden odaklamanızı sağlar. "Sihirli Odak" modunu açın ve daha sonra istediğiniz yere kamerayı yeniden odaklayın.

  Fotoğraf çektikten sonra yeniden odaklama

  LG G3 kamera uygulaması çektikten sonra fotoğrafı yeniden odaklamanızı sağlar. "Sihirli Odak" modunu açın ve daha sonra istediğiniz yere kamerayı yeniden odaklayın.

 36. <p><b>LG G3 ile ekran görüntüsü alma</b></p>  LG G3'ün arka kısmında bulunan ortadaki güç düğmesi ve altındaki ses kısma düğmesine aynı anda dokunarak ekran görüntüsü alabilirsiniz.

  LG G3 ile ekran görüntüsü alma

  LG G3'ün arka kısmında bulunan ortadaki güç düğmesi ve altındaki ses kısma düğmesine aynı anda dokunarak ekran görüntüsü alabilirsiniz.

 37. <p><b>Mesaj konuşma temasını değiştirme</b></p>  LG'nin yeni kullanıcı arabirimi, gönderdiğiniz ve aldığınız metin mesajları Mesajlar uygulamasında hangi temada sunulacağını belirlemenizi sağlar. Mesaj uygulamasında üç nokta menüsüne dokunun ve orada bulunan ?Konuşma Teması? seçeneğinden istediğiniz ayarları yapın.

  Mesaj konuşma temasını değiştirme

  LG'nin yeni kullanıcı arabirimi, gönderdiğiniz ve aldığınız metin mesajları Mesajlar uygulamasında hangi temada sunulacağını belirlemenizi sağlar. Mesaj uygulamasında üç nokta menüsüne dokunun ve orada bulunan ?Konuşma Teması? seçeneğinden istediğiniz ayarları yapın.

 38. <p><b>Mesajın spam filtresini ayarlayın</b></p>  Metin mesajlaşma uygulamasında spam içerik için iletileri denetleyen bir dahili spam filtresi mevcut. Bu filtre aynı zamanda sizin tarafınızdan tanımlanmış belirli kelimeleri içeren mesajları engellemenizi sağlar. Mesajlaşma uygulamasını açtıktan sonra üç nokta düğmesine dokunun ve 'Spam yöneticisi' seçeneğine dokunun. 'Spam Ayarlar'ına dokunun ve 'Spam sözcükleri' seçeneğinde görmek istemediğiniz kelimeleri ekleyin. Spam filtresi de telefonunuza bilinmeyen, ya da belirli sayıların kapalı mesajları önleyebilir. Bu seçenekler aynı Spam ayarları menüsünde bulunmaktadır.

  Mesajın spam filtresini ayarlayın

  Metin mesajlaşma uygulamasında spam içerik için iletileri denetleyen bir dahili spam filtresi mevcut. Bu filtre aynı zamanda sizin tarafınızdan tanımlanmış belirli kelimeleri içeren mesajları engellemenizi sağlar. Mesajlaşma uygulamasını açtıktan sonra üç nokta düğmesine dokunun ve 'Spam yöneticisi' seçeneğine dokunun. 'Spam Ayarlar'ına dokunun ve 'Spam sözcükleri' seçeneğinde görmek istemediğiniz kelimeleri ekleyin. Spam filtresi de telefonunuza bilinmeyen, ya da belirli sayıların kapalı mesajları önleyebilir. Bu seçenekler aynı Spam ayarları menüsünde bulunmaktadır.

 39. <p><b>Alarmı durdurmak için bir bulmaca kilidi çözün</b></p>  LG G3 alarmının sizi daha iyi uyandırmasını istiyorsanız, alarm çaldıktan sonra kapatmak için bir bulmaca çözebilirsiniz. Böylece gözünüz daha iyi açılacaktır. Saat uygulamasına gidin, üç kare düğmesine dokunun ve Ayarlara dokunun. Ardından, 'Puzzle kilidi' düğmesine dokunun. Mevcut üç bulmacadan birini seçin ve uygulamanın ana ekranına geri dönün. Bir alarm ekleyin ve ayarlarında, 'Puzzle kilidi'ni etkinleştirin.

  Alarmı durdurmak için bir bulmaca kilidi çözün

  LG G3 alarmının sizi daha iyi uyandırmasını istiyorsanız, alarm çaldıktan sonra kapatmak için bir bulmaca çözebilirsiniz. Böylece gözünüz daha iyi açılacaktır. Saat uygulamasına gidin, üç kare düğmesine dokunun ve Ayarlara dokunun. Ardından, 'Puzzle kilidi' düğmesine dokunun. Mevcut üç bulmacadan birini seçin ve uygulamanın ana ekranına geri dönün. Bir alarm ekleyin ve ayarlarında, 'Puzzle kilidi'ni etkinleştirin.

 40. <p><b>Uygulama simgeleri olmadan duvar kağıdı görüntüle</b></p>  Üzerinde uygulama simgeleri kalmadan bir an için duvar kağıdının tadını çıkarmak istiyorsanız, ekran üzerinde zoom yapın.

  Uygulama simgeleri olmadan duvar kağıdı görüntüle

  Üzerinde uygulama simgeleri kalmadan bir an için duvar kağıdının tadını çıkarmak istiyorsanız, ekran üzerinde zoom yapın.

 41. <p><b>Fotoğrafa kolaj yapın</b></p>  LG G3 Galeri uygulaması fotoğraflardan güzel kolajlar oluşturmak mümkün. Bir albümü açın üç nokta düğmesine dokunun ve 'kolaj yapın' seçeneğine dokunun. İstediğiniz fotoğrafları kontrol için kolaj türünü seçin. Telefon bu fotoğrafları normal bir fotoğraf olarak 'Kolaj' albümünün içine kaydeder.

  Fotoğrafa kolaj yapın

  LG G3 Galeri uygulaması fotoğraflardan güzel kolajlar oluşturmak mümkün. Bir albümü açın üç nokta düğmesine dokunun ve 'kolaj yapın' seçeneğine dokunun. İstediğiniz fotoğrafları kontrol için kolaj türünü seçin. Telefon bu fotoğrafları normal bir fotoğraf olarak 'Kolaj' albümünün içine kaydeder.