Stokçulara sert uyarı: Bedelini ağır ödeyeceksiniz!

Cumhurbaşkanı Erdoğan Katar ziyareti öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtladı.. Erdoğan "Gıdada stokçuluk yenilir yutulur değil. Müeyyideyi, onları rahatsız edici bir noktaya çıkaralım, yine yapabiliyorsa yapsın bakalım stokçuluğu. Bedelini ağır ödeyecekler" dedi

Kaynak : Memurlar.Net
Haber Giriş : 06 Aralık 2021 12:10, Son Güncelleme : 06 Aralık 2021 13:00
Stokçulara sert uyarı: Bedelini ağır ödeyeceksiniz!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Katar ziyareti öncesi Atatürk Havalimanı'nda açıklamalarda bulunuyor.

Erdoğan'ın açıklamaları:

Erdoğan: Gıdada stokçuluk yenilir yutulur değil. Müeyyideyi, onları rahatsız edici bir noktaya çıkaralım, yine yapabiliyorsa yapsın bakalım stokçuluğu. Bedelini ağır ödeyecekler

İkili ilişkimizde son yıllarda kaydedilen mesafeden, bundan sonrası çok daha verimli devam edecektir. Yarın yüksek düzeyli stratejik toplantımızı gerçekleştireceğiz. Türk-Katar savunma nokrasında, askerlerimizin oradaki üssü söz konusu. Üssümüzle oradaki çalışmalarımızı ayrıca yürüteceğiz. Orayı da ziyaret etmek suretiyle mehmetçiklerimizle orada bir arada olacağız.

Katar ile bugüne kadar 69 belge imzaladık. İşbirliğimizi daha da ileri noktalara taşıdık. 7. toplantı vesilesiyle imzalayacağımız yeni anlaşmalarla dayanışmamızı daha da perçinleyeceğiz. Kardeşim Şeyh Temim ile ikili görüşmenin ardından komite toplantısına başkanlık edeceğiz. Türkiye ve Katar son yıllarda bölgesel konular karşısında güçlü duruşlarını koruyan iki devlettir.

"KÖRFEZ'DEKİ DİĞER ÜLKELERLE DE İŞBİRLİĞİMİZİ GELİŞTİRMEYE ÇALIŞIYORUZ"

Katar ve Katarlı kardeşlerimizin yatırımlarına hazımsızlık gösterenlerin asıl rahatsızlığı, Türk ekonomisinin yatırım, istihdam, üretim, ihracat ve büyüme temelleri üzerinde yükselmesidir. Yabancı ülke büyükelçiliklerine yazılan şikayet mektuplarında, uluslararası basına demeçlerde bunun işaretlerine şahit oluyoruz. Biz gelecekte de sermaye ve yatırım düşmanı mandacılara rağmen ülkemizi büyütmeye devam edeceğiz. Körfez'deki diğer ülkelerle de işbirliğimizi geliştirmeye çalışıyoruz. Diyalog yollarının yeniden yürütülmesi için diplomatik çabaları memnuniyetle karşılıyoruz.

Türk yapısı olarak, Türkiye olarak tüm Körfez ülkeleri ile olan birlikteliğimizi bundan sonraki ilişkileri çok daha güçlenerek devam ettirmekten yanayız. Bu konuda muhalefetin rahatsızlıklarını zaten biliyoruz. Buna rağmen ilişkileri devam ettirmekte kararlıyız. Katar ablukası ve müeyyideler bu yıl başından itibaren kaldırıldı. Körfez ülkeleri arasında bir dayanışma yeniden tesis edildi. Nasip olursa şubat ayı içinde benim kapsamlı bir heyet ile Abu Dabi'ye ziyaretimiz olacak. Şu anda ekonomik ilişkilerde atılan adımları daha da etraflıca ele almak suretiyle ve bu konuda gerek Türkiye'de gerekse BAE'de yapılan ve yapılacak birçok yatırımlarla bunu perçinleyeceğiz. Rakamlar öyle ufak rakamlar değil, ciddi yatırımlarla bunu sürdürüyoruz. Türk iş adamlarına yönelik Katar'ın yaklaşımı çok çok yüksek rakamlardır.

STOKÇULUK YAPANLAR VAR

Stokçuluk yapanlar var. Her alanda. Otomotiv sektöründe bile stokçuluk var. Gıdada stokçuluk yenilir yutulur değil. Müeeyyideyi onları rahatsız edici bir noktaya çıkaralım dedim.

'STOKÇULUK YAPANLAR BEDELİNİ AĞIR ÖDEYECEK'

Bedelini ağır ödeyecekler. Sen mi stokçuluk yapıyorsun. Bedelini ağır ödeyecek.'

'YÜKSEK DÜZEYLİ STRATEJİK KONSEY TOPLANTIMIZI YAPACAĞIZ'

Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkan başlıklar şöyle:

'İnanıyorum ki son derece başarılı görüşmeler gerçekleştireceğiz. Bugün kardeşim Şeyh Temim'in anne ve babasıyla ailece akşam bir arada olacağız. Onlarla bir yemeğimiz olacak. Yarın da Yüksek Düzeyli Stratejik Konsey toplantımızı yapacağız. Türk-Katar savunma noktasında askerlerimizin oradaki üssü söz konusu. Bu üssümüz ile oradaki çalışmalarımızı ayrıca yürüteceğiz. Orayı da ziyaret etmek suretiyle Mehmetçiklerimizle bir arada olacağız. İkili ilişkilerimizde son yıllarda kaydedilen mesafeden inşallah bundan sonrası çok daha verimli şekilde devam edecektir. Katar'la yeni anlaşmalar imzalayacağız. Türkiye ve Katar güçlü duruşlarını koruyan iki devlettir. Yatırım düşmanı mandacılara rağmen ülkemizi büyüteceğiz.

BAE PRENSİ'NİN TÜRKİYE ZİYARETİ

Türk yapısı olarak Türkiye olarak tüm Körfez ülkeleriyle olan birlikteliğimizi bundan sonraki ilişkileri çok daha güçlenerek devam ettirmekten yanayız. Muhalefetin rahatsızlıklarını biliyoruz. Katar'a yönelik ablukalar bu yılın başından itibaren kaldırıldı. Şu anda Körfez ülkeleri arasında da bir dayanışma yeniden tesis edildi. Katar'ın yanı sıra Körfez'deki diğer ülkelerle de işbirliğimizi geliştirmeye çalışıyoruz. Şubat ayı içerisinde Abu Dabi'ye bir ziyaretimiz olacak. Körfez bölgesinde diyalog kapılarının tekrar açılması ve yanlış anlamaların giderilmesi yönünde yürütülen diplomatik çabaları memnuniyetle karşılıyoruz.

19 ÜLKENİN TALİBAN'A ÇAĞRISI

Temennim Taliban'ın verdiği sözleri tutmasıdır.

Erdoğan'dan asgari ücret 4 bin TL olacak mı sorusuna cevap

Bu Habere Tepkiniz


Sonraki Haber