1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Meslek liselerinde öğrenci grup sayıları ve öğretmen görevlendirilmesi

05 Ekim 2010 08:22
Yazdır

Milli Eğitim Bakanlığı Erkek Teknik Öğretim Genel Müdürlüğü 20/08/2010 tarih ve 3705 sayılı ?Öğrenci grup sayıları? konulu yazıları ile Teknik ve Endüstri Meslek Lisesinde Teknik Resim, Malzeme Muayene ve Mesleki Gelişim gibi derslikte içlenen derslerde tek derslikte izlenilmesi durumunda birden fazla öğretmen görevlendirip görevlendirilemeyeceği hususunda açıklamada bulundu

Milli Eğitim Bakanlığı Erkek Teknik Öğretim Genel Müdürlüğünün 20/08/2010 tarih ve 3705 sayılı ?Öğrenci grup sayıları? konulu yazılarında; ?İliniz Teknik ve Endüstri Meslek Lisesinde Teknik Resim, Malzeme Muayene ve Mesleki Gelişim gibi derslikte içlenen derslerde tek derslikte izlenilmesi durumunda birden fazla öğretmen görevlendirip görevlendirilemeyeceği hususunda bilgi istenilen yazı incelenmiştir.

Modüler sisteme göre uygulanmakta olan haftalık ders çizelgelerinde yer alan bu dersler için okulun fiziki kapasitesi uygun ise ayrı sınıflarda eğitim yapılması kaydıyla Milli Eğitim Bakanlığı Okul ve Kurumların Yönetici ve Öğretmenlerinin Norm Kadrolarına ilişkin Yönetmelik hükümlerine göre grup oluşturularak birden fazla öğretmen tarafından okutulması gerekir.? Açıklamasında bulunuldu.

Ahmet Kandemir

Memurlar.net Öğretmenler Bölüm Sorumlusu

Memurlar.Net
Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
Bu haber 30,273 defa okundu. 14 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
ANKET
Sizce bedelli askerlik getirilmeli mi?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam