1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Öğretmen adayları yem bekleyen güvercinler mi?

01 Ekim 2012 01:47
Yazdır

Geçtiğimiz hafta içerisinde, Başkent Öğretmenevindeki bir toplantı sırasında, Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer 5 kişilik bir öğretmen adayı tarafından protesto edildi.

Protesto sonrasında, Bakan Dinçer protestoyu yapan öğretmen adaylarıyla bir görüşme gerçekleştirdi.

Bu görüşmede, hayvan yetiştiriciliği bölüm mezunlarının neden ücretli öğretmen olarak görevlendirildiği de gündeme geldi. Bakan Dinçer, öğretmenlik formasyonuna sahip adayların ücretli öğretmenliği tercih etmediğini bu nedenle herhangi bir fakülte mezununu tercih etmek zorunda kaldıklarını anlattı.

Ancak konuşmanın ilerleyen bölümlerinde, Bakan Dinçer'in yanındaki Adana Milletvekiline dönerek "Ben öğretmen adaylarını Eminönü'nde bekleyen güvercinlere benzetiyorum. Bekliyorlarki önlerine birisi yem atsın. İşte bu yüzden çocuklarımın hiç memur olmasını istemedim" dediği belirtilmektedir.

memurlar.net olarak görüşmeye katılan bazı öğretmen adaylarıyla görüştük. Bu yönde bir cümlenin sarf edildiğini belirtiyorlar ancak Bakanın kasdının ne olduğu konusu tam olarak açık değil.

Öyle tahmin ediyoruzki burada Bakan Dinçer öğretmenlik bölüm mezunlarının sadece Devlet kapısını tercih etmemesi gerektiğini, özel sektörü de düşünmesi gerektiğini anlatmaya çalışmış. Ancak cümleler motomot bu ise, Sayın Bakanın meramını ifade edemediği ve kullanılan cümlelerin bir aşağılama içerdiği çok açık.

Bakan Dinçer'in, gerçekten de tam olarak, "öğretmen adaylarını yem bekleyen güvercin olarak mı gördüğü" konusunu netliğe kavuşturması yerinde olacaktır.

Memurlar.Net
Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
166 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
ANKET
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'u, önceki Ak Partili bakanlara göre, başarılı buluyor musunuz?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam