MEB'den Şubat öğretmen atamalarına ilişkin iki soru ve iki cevap

Kaynak : Memurlar.Net
Haber Giriş : 26 Ocak 2006 12:36, Son Güncelleme : 27 Mart 2018 00:42

SORU 1 : Bilgisayar alanında Kısmî Zamanlı Geçici Sözleşmeli Öğretici olarak Ankara ilinde görev yapıyorum. KPSS'den 76,463 puan aldım. Ankara ilinin bilgisayar kontenjanı 12'dir. Bulunduğum eğitim kurumuna atanmak istiyorum seçeneğini tercih ettiğim takdirde atanma şansım nedir?

CEVAP : Bilgisayar alanında Ankara'da Kısmî Zamanlı Geçici Sözleşmeli Öğretici olarak çalışmakta olup bulunduğu eğitim kurumunu isteyen adaylar ile Ankara'da açık bulunan diğer eğitim kurumlarını tercih eden adaylar puan üstünlüğüne göre aynı sırada değerlendirilecektir

Atamaya bu alanda en yüksek puanlı 1 nci sıradaki adaydan başlanmaktadır. Kısmî Zamanlı Geçici Sözleşmeli Öğretici olarak çalışan aday sıralamada Ankara'ya atanacak olan 12 aday arasına giremediği takdirde bulunduğu eğitim kurumuna atanamayacaktır.

Aday, Ankara ilinin kontenjanına giremeyip ?Tercih Dışı Atanmak İstiyorum ?seçeneğini tercih etmesi durumunda Türkiye geneline kontenjanı dolmayan diğer eğitim kurumlarına kura ile değerlendirilecektir. Aksi Taktirde Ankara İline atanan 12 Aday arasına giremeyip ?Tercih Dışı Atanmak İstemiyorum ?seçeneğini tercih eden aday kuraya giremeyecektir.

SORU 2 : Hâlen imzalanan sözleşme hükümleri çerçevesinde özel öğretim kurumlarında ya da dershanelerde çalışanlar, kadrolu öğretmen olarak atandıkları takdirde ne zaman göreve başlayacaklardır

CEVAP : Hâlen bir sözleşme hükümleri çerçevesinde özel öğretim kurumlarında, dershanelerde çalışanlar, atandıkları takdirde 7201 sayılı Tebligat Kanunu hükümleri doğrultusunda göreve başlamak durumundadırlar.

Bu Habere Tepkiniz