1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Tarım ve Köyişleri Bakanlığı Tarım Reformu Genel Müdürlüğü Personeli Görevde Yükselme Yönetmeliğinde değişiklik yapıldı.

14 Ocak 2004 11:34
+Aa- Yazdır
Tarım ve Köyişleri Bakanlığı Tarım Reformu Genel Müdürlüğü Personeli Görevde Yükselme Yönetmeliğinde değişiklik yapıldı.

MADDE 1 ? 14/12/2000 tarihli ve 24260 sayılı Resmî Gazete'de yayımlanan Tarım ve Köyişleri Bakanlığı Tarım Reformu Genel Müdürlüğü Personeli Görevde Yükselme Yönetmeliğinin 8 inci maddesi aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.

"Görevde yükselme suretiyle atanacak personelin son sicil notunun olumlu ve son üç yıllık sicil notu ortalamasının 70 puandan aşağı olmaması şarttır."

MADDE 2 ? Aynı Yönetmeliğin 9 uncu maddesine aşağıdaki fıkra eklenmiştir.

"Daha önce görevde yükselme eğitimine katılmış ancak görevde yükselme sınavında başarısız olan personel ile bu sınava katılmayan veya başarılı olup da müteakip sınava kadar atanmamış olan personel, aynı veya benzer görev ünvanları için düzenlenecek müteakip görevde yükselme sınavına katılabilmeleri için, bu ünvanlarla ilgili düzenlenecek görevde yükselme eğitimine alınmasına ilişkin bütün usul ve esaslara tabidir."

MADDE 3 ? Aynı Yönetmeliğin değişik 10 uncu maddesinin birinci ve son fıkraları aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.

"Görevde yükselme eğitimine alınacakların sayısı, atama yapılacak boş kadro sayısının iki katını geçemez. Eğitime katılmak için başvuranların sayısı ilan edilen boş kadro sayısının iki katından fazla olması durumunda, eğitime alınacaklar Ek-1 Değerlendirme Formuna göre belirlenir. Bu eğitimi tamamlayanlar ilgili görevde yükselme sınavına katılmaya hak kazanırlar. Kuruma başka kurum ve kuruluşlardan naklen atama ile gelenler ile, kurum içerisinde kendi birimleri dışındaki birimlerde aynı görev için eğitim alanların bu hakları geçerli kabul edilir."

"Görevde yükselme eğitim programı, bitirme belgesi verme ve diğer şartlar sınavların açılması ile ilgili onayda belirtilir. Yönetmelik kapsamında bulunan personelin, Görevde yükselme mahiyetindeki atamalarının yapılabilmesi için, Yönetmeliğin 13 üncü maddesinin (a), (b), (c), (d), (e), (f) bentlerinde yer alan ders konularından en az 30 (günde en fazla 7 saat), (g), (h) ve (ı) bentlerinde yer alan ders konularından en az 45 saat olmak üzere, toplam en az 75 saat olarak düzenlenecek eğitim programının tamamına katılmaları şarttır."

MADDE 4 ? Aynı Yönetmeliğin 11 inci maddesi aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.

"Atama yapılacak boş kadroların ünvanı, sayısı ve sınıfı ile ilgili bilgiler bütün birimlere ve personele eğitim tarihinden en az 1 ay önce; eğitimin yeri ve zamanı ise eğitime katılacaklara en az 15 gün önce duyurulur."

MADDE 5 ? Aynı Yönetmeliğin 14 üncü maddesi Yönetmelik metninden çıkartılmıştır.

MADDE 6 ? Aynı yönetmeliğin 25 inci maddesi aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.

"Sınavı kazananlar başarı sırasına göre kazandıkları ilgili boş kadrolara 3 ay içinde atanır. Başarı notunun aynı olması halinde ataması yapılacak personel Ek-1 Değerlendirme Formuna göre belirlenir."

MADDE 7 ? Aynı Yönetmeliğin değişik 27 nci maddesinin (a) bendi aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.

"a) Bu Yönetmelikte belirtilen görevde yükselme kapsamındaki ünvanları taşıyanlar aynı ünvanlara veya aynı alt hizmet grubunun kendi içindeki diğer ünvanlara veya daha alt ünvanlara,"

Yürürlük

MADDE 8 ? Bu Yönetmelik yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

Yürütme

MADDE 9 ? Bu Yönetmelik hükümlerini Tarım Reformu Genel Müdürü yürütür.

Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
Bu habere henüz yorum yapılmamış.
İlk yorumu siz ekleyin.
SON HABERLER
16:37 - Osmaniye'de görülen toplu balık ölümleri nedeniyle inceleme başlatıldı16:32 - Avrupa İlaç Ajansı: AB'de kullanılan aşılar Hindistan varyantına karşı etkili görünüyor16:24 - Prof. Ceyhan'dan 'Favipiravir' ilacı açıklaması16:21 - Hiç vaka görülmeyen köyde Cuma namazında virüs kapan 6 kişi öldü16:00 - Koronavirüsle birlikte doktor ziyaretinde 'online' dönem15:55 - Diyanet Bayram Gazetesi yayın hayatına başladı
15:55 - Kız arkadaşının ailesi evlenmelerine izin vermeyince 212 kilo verdi15:53 - MİT'in Gara'da operasyonunda 2 terörist etkisiz hale getirildi15:42 - Die Welt muhabiri Yücel'in 2 yıla kadar hapsi istendi15:40 - Çanakkale'de atık toplama merkezinde yangın15:25 - Kısıtlamada, bekçilere saldırdığı suçlamasıyla 9 kişi yakalandı15:20 - İsrail'in Gazze'ye düzenlediği saldırılarda şehit sayısı 53'e yükseldi
15:18 - Binali Yıldırım'dan İsrail'in saldırılarına ses çıkarmayan ülkelere tepki15:08 - Bakan Koca Hemşireler Günü'nü yayınladığı video mesajla kutladı14:55 - Otomobille çarptığı çocuğun ölümüne neden olan ehliyetsiz sürücü tutuklandı14:45 - Yabancıya konut satışı 4 ayda yüzde 19 arttı14:28 - TBMM İsrail'in Filistin'e yönelik saldırılarıyla ilgili çalışma başlattı
14:26 - Erbaa'da meydana gelen 3,9 şiddetindeki deprem Taşova'da da hissedildi
1 2 3 4 5 6 7 Tümü
ANKET
Koronavirüs konusunda ne kadar endişelisiniz?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam