1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Zorunluya tabi öğretmenler resen atandı

MEB, yapılmayacağı düşünülen re'sen atamaları dün itibariyle yaptı
15 Ağustos 2014 10:14
+Aa- Yazdır
Zorunluya tabi öğretmenler resen atandı

2014 Zorunlu Hizmet Yükümlüsü Öğretmenlere İlişkin Ek Atama Sonuçları için tıklayınız.

MEB bu güne kadar sürekli olarak yayınladığı e-maillerle; İl Milli Eğitim Müdürlüklerince zorunlu çalışma yükümlüsü öğretmenlerin tespitine yönelik MEBBİS Modülüne yapılan girişlerde atamaya esas oluşturacak verileri derlemeye çalıyordu.

Bu veriler için en son zorunlu çalışma yükümlüsü öğretmenlerin "Zorunlu Hizmet" bilgilerinin güncellenmesine dair girişinin yapılması için 04/08/2014 günü saat 09.00'a kadar güncelleme işlemlerinin tamamlanması istenmişti.

Zorunlu hizmet yükümlüsü olanlar belirleniyor

Bakanlık öğretmenlerin "Zorunlu Hizmet" bilgilerinin güncellenmesinin ardından; 2014 YILI ÖĞRETMENLERİN İLLER ARASI İSTEĞE VE ZORUNLU ÇALIŞMA YÜKÜMLÜLÜĞÜNE BAĞLI YER DEĞİŞTİRMELERİNE İLİŞKİN DUYURUSUNUN 5. maddesi (a) fıkrasına göre zorunlu hizmet yükümlüsü öğretmenleri zorunlu hizmet alanlarına resen atamıştır.

İşte İller arası ve zorunlu çalışma yer değiştirme duyurusunun ilgili maddesi;

"5- Zorunlu çalışma yükümlüğüne bağlı yer değiştirecek öğretmenler;

a) 06/05/2010 tarihinden sonra atanıp birinci, ikinci ve/veya üçüncü hizmet alanlarındaki eğitim kurumlarında görev yapan öğretmenlerden toplam 3 yıllık çalışma süresini tamamlayan veya 15 Eylül 2014 tarihi itibarıyla tamamlayacak olanlardan zorunlu çalışma yükümlülüğü öngörülen hizmet alanında hiç görev yapmamış ya da eksik hizmeti 6 aydan fazla olanlar, zorunlu çalışma yükümlülüklerini yerine getirmek üzere il içinde veya iller arasında dördüncü, beşinci veya altıncı hizmet alanlarındaki eğitim kurumlarına tercihleri doğrultusunda atanır. Tercihlerinden herhangi birine atanamayanlar, alanlarında norm açığı bulunan diğer zorunlu çalışma yükümlülüğü öngörülen hizmet alanlarındaki eğitim kurumlarına atanır. Bunlardan başvuruda bulunmayanların atamaları Bakanlıkça resen yapılacaktır."


BİR ÖĞRETMEN ARKADAŞIMIZIN TESPİTLERİ

3 yıl Ağrı'da zorunlu hizmete tabi olan bir okulda çalıştıktan sonra zorunlu hizmete tabi Malatya ... Anadolu Lisesine atandım. Atamam gerçekleştikten sonra yeni atandığım kurum zorunlu hizmetten çıkarıldı. Atamamdan sonra bu değişiklik yapıldığı için bu durumun beni etkilemediği il MEM atamadakiler söyledi. Zaten bununla ilgili yönetmelikte de bir takım açıklamalar vardı. Ancak 1 yıl dolmadan bakanlık 14.08.2014 tarihinde Adıyaman ... ilçesine resen atadı. Okulumda Tekirdağ'dan zorunlu hizmet için ... Anadolu Lisesine atanan bir arkadaş yine resen doğudaki bir ile atanmış. Bir başka arkadaşın eşi Bingöl'de öğretmen resen Adıyaman ...'e atanmış. Arkadaş şimdi eş durumu tayini başvurusunda da bulunamayacak. Bunlar benim öğrendiklerim.

Bakanlık il dışına atamayı nasıl neye göre yapmış, anlamak zor. Kaldıki il dışı atama döneminde de başvuru ekranına girdiğimde zorunlu hizmet ile ilgili bir tercih seçeneği de yoktu.


FORUMDAN BAŞLIKLAR:

* Özür grubu beklerken resen atandım şimdi ne olacak?

* Rotasyon İçin Resen Atamalar Yapıldı

Memurlar.Net - Özel

Bu yazının tüm hakları Memurlar.Net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip yapılacaktır. ©

Bu haberi oylayabilirsiniz 2 5
92 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
SON HABERLER
10:53 - Pandeminin gözdesi Şile'de 'kaçak konteyner' savaşı10:48 - Bugün karantinaya alınan yerleşim yerleri10:38 - Korona tedavisi gören müdür yardımcısı hayatını kaybetti10:35 - 'Ay'a Sert İniş' görevinde kullanılacak hibrit roket motorunun testi başarıyla sonuçlandı10:23 - Burun akıntısı korona belirtisi mi? Testlerin yüzde 80'i negatif10:13 - Kemal Sunal'ın Keriz filmini oynadığı köyde Yeşilçam izleri
10:05 - Korona geçirenlere uyarı: Bu hastalıklara dikkat!10:01 - 20 aracın lastiğini kesen minik afacanlar yakalandı09:59 - KADES sayesinde polisler, kadın cinayetini önledi09:57 - Yargıtay'dan emsal karar: İşveren, müdürün işlemlerinden sorumludur09:51 - Açelya Apartmanı ile ilgili soruşturma yürütülüyor09:40 - Ekmek uzmanından koronasavar Ramazan pidesi
09:30 - Sürücüler dikkat! Bolu Dağı'nda kar kalınlığı 20 santimetreye ulaştı09:25 - MKEK görevde yükselme yönetmeliğinde değişiklik yaptı09:10 - Temsilci atayan Pinterest'in reklam yasağı kalktı09:00 - Pembe Porsche'lu çete lideri!08:50 - Belediyenin eğitim için Almanya'ya gönderdiği 43 kişi dönmedi
08:35 - Çip krizine çözüm: Yerli otoya yerli çip
1 2 3 4 5 6 7 Tümü
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam