1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

MEB, alan değişikliğinde tüm hayalleri yıkmayabilirdi

MEB Alan değişikliği takvimini açıkladı. Alan değişikliğini Teknoloji Tasarım ve Zihinsel Engelliler öğretmenliği kurslarını tamamlayan öğretmenlerle sınırlı tutması öğretmenler arasında şaşkınlıkla karşılandı
26 Kasım 2014 17:12
+Aa- Yazdır
MEB, alan değişikliğinde tüm hayalleri yıkmayabilirdi

MEB Alan değişikliği takvimini açıkladı. Alan değişikliğini Teknoloji Tasarım ve Zihinsel Engelliler öğretmenliği kurslarını tamamlayan öğretmenlerle sınırlı tutması öğretmenler arasında şaşkınlıkla karşılandı.

Aylardır bekleyen alan değişikliği uygulaması gecikmeli olarak da olsa gerçekleşecek diye düşenler maalesef hayal kırıklığına uğramışlardır.

Dışarıda atama bekleyen yüzbinlerce öğretmenin tepkisinden çekinen MEB bu tepkileri göğüsleyemedi ve alan değişikliğini sınırlandırdı.

MEB böylece 444 sistemiyle yan alana dahi olanak sağlayan MEB günü kurtarmaya yönelik yan alana dahi değişiklik veren politikası sonucu mağdur ettiği atama bekleyen öğretmenlerin yeniden tepkisini göze alamamıştır.

Oysa ki o dönemde yan alan yada başka nedenlerle alan değiştiren ve pişmanlık duyan sınıf öğretmenlerini yeniden bu alana alabilirdi. Onlardan boşalacak alanlara de branş öğretmeni alabilir ve böylece dengeyi kurabilirdi.

Şöyle ki;

Bir ilde sınıf öğretmenliğine dönmek isteye 10 Fizik öğretmeni varsa bunların yerine Fizik mezunu olup sınıf öğretmenliği yapmakta olanları alabilirdi.

Bu ve benzeri çözümlerle tüm hayalleri yıkmayabilir içine girdiği kıskaçtan bir şekilde kurtulabilirdi.

MEB bu uygulama maalesef beklentilere cevap verememiştir.

MEB bu kararını tekrar gözden geçirmelidir.

MEB'de öğretmen atamadaki sorun mevcut öğretmen kaynaklı değildir. Sorun MEB'in yatırımları kısması, özel okulları teşvik için yeni yeni adımlar atması, okul yapmaması, derslik yapmaması, normal eğitime ve 30 kişilik sınıflara geçiş için gerekli atılımları yapmaması kaynaklıdır.

Maksut BALMUK

Öğretmen

Memurlar.Net - Özel

Bu yazının tüm hakları Memurlar.Net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip yapılacaktır. ©

Bu haberi oylayabilirsiniz 1 0
17 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
SON HABERLER
16:11 - Manavgat'ta can kaybı 7'ye yükseldi!16:09 - Biontech ve Moderna, Avrupa Birliği için aşı fiyatlarını artırdı16:04 - Kamu personelinin orman yangını çıkarmaya çalıştığı iddiası16:02 - KPSS'ye giren kişide Delta varyantı tespit edildi15:58 - İBB ve uzmanlar arasında sivrisinek ilaçlama tartışması15:50 - İstanbul'dan yangın bölgelerine araç ve personel desteği
15:48 - Marmara'da hava sıcaklıkları 4 ila 8 derece artacak15:45 - İstanbul'daki mesire alanları ve tabiat parkları boş kaldı15:42 - İzmir'de kışlaya yönelik 'sabotaj girişimi' iddiası15:34 - Dr. Toker: Vefat eden kişilerin yüzde 93'ü hiç aşılanmamış15:30 - Meslek liselerinden ekonomiye 6 ayda 210 milyon TL katkı15:29 - Ankara'da kaybolan 5 yaşındaki Nisanur, 7 saat sonra bulundu
15:27 - 3. doz aşıda BionTech ya da Sinovac tercihi fark eder mi?15:26 - Batman'da polis karakoluna el yapımı patlayıcı atıldı15:25 - Eşi memur olanlar bu sonuçları bekliyor. Havuz tayinleri ne zaman açıklanacak?15:17 - Oto pazarında araba çok alıcı yok15:16 - Dipsiz Göl 'Dipsiz Çöl' oldu
14:59 - 15 yaşındaki kız babasını bıçaklayarak öldürdü
1 2 3 4 5 6 7 Tümü
ANKET
Memur Sen'in 2022 yılı için yüzde 21, 2023 yılı için yüzde 17'lik maaş zammı talebi sizce karşılanabilir mi?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam