1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Ebe ve zabıt katibi, ancak dava açarak, aile birlikteliği sağlayabildi

Eşlerden birisi zabıt katibi, diğer ebe... Aile birlikteliği ancak davalarla sağlandı.
02 Nisan 2015 09:36
Yazdır
Ebe ve zabıt katibi, ancak dava açarak, aile birlikteliği sağlayabildi

Eşlerden birisinin zabıt katibi diğerinin ebe olduğu bir ailede, Konya'da çalışan ebe eşinin çalıştığı Antalya'ya nakil istemiştir.

Ancak, Türkiye Halk Sağlığı Kurumu, zabıt katibinin unvan bakımından eşinden daha kıdemli olduğunu belirterek talebi reddetmiştir. Açılan davada mahkeme, kıyaslamanın görev ve unvan açısından değil kadro açısından olması gerektiğini belirtmiş ve 8. derecede olan ebenin, 7. derecede olan zabıt katibinin yanına atanması gerektiğine karar vermiştir. Karar, Bölge İdare Mahkemesince de onanmıştır.

Fakat, Antalya'ya atanan ebe bu kez çok uzak bir ilçeye atandığı için yeniden dava açılmak zorunda kalmıştır. Halk Sağlığı Kurumu ise bu kez norm kadroda doluluk olduğunu belirtmiştir. Açılan davada, mahkeme, mevcut durumda zaten bir çok kişinin standardın üzerinde çalıştırıldığına dikkat çekerek işlemi iptal etmiştir.

İŞTE MAHKEME KARARLARI

Memurlar.Net - Özel

Bu yazının tüm hakları Memurlar.Net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip yapılacaktır. ©

Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
10 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
SON HABERLER
16:28 - MİT'in Kosova'da yakalayıp getirdiği FETÖ üyesine hapis16:23 - FETÖ'den ihraç astsubay, uyuşturucu satmaktan tutuklandı16:18 - İstanbul Havalimanı'na 6 yeni hava yolu şirketi daha geliyor16:15 - Evinde silahla yaralanan polis memuru hayatını kaybetti16:11 - MİT'e internet üzerinden üç yabancı dilde ihbar geliyor16:07 - Manisa'da artçılar devam ediyor16:00 - İsrail gazetesi Hakan Fidan'ı hedef gösterdi15:56 - İki şehri karşı karşıya getiren 'domuz yağı' krizi sürüyor15:54 - Bursa'da adli görüşme odaları hizmete girdi15:50 - TBMM Genel Kurulu toplandı
15:43 - Rekabet Kurulu'ndan 5 sigorta şirketine para cezası15:38 - Gümrük muhafaza memuru evinde ölü bulundu15:31 - Gezi Parkı davasında Osman Kavala'nın tutukluluğuna devam15:30 - Kılıçdaroğlu: Benim vergimi, benim insanım için kullanacaksın15:28 - Yargıtay 9. Ceza Dairesine yeni görev15:23 - Bakan Soylu'dan, Manisa'daki depreme ilişkin açıklama15:09 - İHH depremden etkilenen Süryani Kilisesine yardım yaptı15:04 - Bakan Koca, enkazdan çıkarılan Yamış ile onu çıkaran Emine Kuştepe'yi buluşturdu
1 2 3 4 5 6 7 Tümü
ANKET
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk 'Herkes üniversite okumak zorunda değil. Meslek liselerine olumsuz yaklaşmamalıyız' dedi. Katılıyor musunuz?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam