1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Toplu sözleşmede, harcırahı 2 katına çıkan meslekler

27 Ağustos 2015 21:47
Yazdır
Toplu sözleşmede, harcırahı 2 katına çıkan meslekler

2016-2017 toplu sözleşmesinde yer alan hüküm şu şekildedir:

"Madencilik faaliyetlerinin incelenmesi ve denetlenmesinde gündelik

Madde 15- (1) 3213 sayılı Maden Kanununun 3 üncü maddesinde madencilik faaliyetleriyle ilgili konularda "ihtisaslaşmış Devlet kuruluşu" olarak tanımlanmış olan idarelerden bu hizmet kolunda yer alanlar tarafından madencilik faaliyetlerinin incelenmesi ve denetlenmesi için memuriyet mahalli dışına görevlendirilen personel hakkında da anılan Kanunun 35 inci maddesinin ikinci fıkrası hükmü uygulanır."

Toplu sözleşmenin atıfta bulunduğu 3213 sayılı Kanunun ilgili hükmü ise şu şekildedir:

"Madencilik faaliyetlerinin incelenmesi ve denetimleri için görevlendirilen personele 6245 sayılı Harcırah Kanununa göre hak ettikleri gündeliklerin iki katı tutarında gündelik ödenir."

Toplu sözleşmenin atıfta bulunduğu kurumlar ise şu şekildedir:

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, TEİAŞ, TEDAŞ, TKİ Genel Müdürlüğü, TTK Genel Müdürlüğü, Eti Maden İşletmeleri, TETAŞ Genel Müdürlüğü, Ulusal Bor Araştırma Enstitüsü Başkanlığı, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, DSİ Genel Müdürlüğü ve Elektrik Üretim A.Ş. Genel Müdürlüğü

DEĞERLENDİRME

Toplu sözleşmede yer alan hükme göre, madencilik faaliyetlerini incelemek veya denetlemek için memuriyet mahalli dışına çıkan personele iki kat gündelik verilecek. Daha önce Kanunda yapılan düzenlemeyle, gündeliklerin 2 katı tutarda verilmesi karara bağlanmıştı. Toplu sözleşme hükmüyle bu uygulama memuriyet mahalli dışına yapılan görevlendirmelerde de geçerli olacak.

Memurlar.Net - Özel

Bu yazının tüm hakları Memurlar.Net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip yapılacaktır. ©

Bu haberi oylayabilirsiniz 2 0
3 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
SON HABERLER
1 2 3 4 5 6 7 Tümü
ANKET
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'u, önceki Ak Partili bakanlara göre, başarılı buluyor musunuz?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam