1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

OHAL komisyonu başvuru almaya başladı mı?

685 sayılı KHK'ya göre, OHAL komisyonunun başvuru almaya başladığının, başbakanlık tarafından ilan edilmesi gerekmektedir.
17 Mayıs 2017 09:00
Yazdır
OHAL komisyonu başvuru almaya başladı mı?

Başbakan Binali Yıldırım, dün itibariyle OHAL komisyonunun göreve başladığını, parti grubunda söyledi.

Bu açıklamadan sonra da, komisyon başkan ve üyelerinin kimlerden oluştuğu basına yansıdı.

Peki, OHAL komisyonu başvuru almaya başladı mı?

685 sayılı KHK'da konuya ilişkin olarak yer alan hükümler şu şekildedir:

"Usul ve esaslar
Madde 13 - (1) Başvurulara ve Komisyonun çalışmasına ilişkin usul ve esaslar, Komisyonun teklifi üzerine Başbakanlık tarafından belirlenir ve ilan edilir.

Geçiş hükümleri
Geçici Madde 1 -
(2) Bu Kanun Hükmünde Kararname kapsamında Komisyon tarafından başvuruların alınmaya başlanacağı tarih, bu maddenin yayımlandığı tarihten itibaren altı ayı geçmemek üzere Başbakanlık tarafından ilan edilir."

DEĞERLENDİRME

KHK'da yer alan bu hükümlere göre, OHAL komisyonun başvuru amaya başladığı tarih ile, usul ve esaslar Başbakanlık tarafından belirlenecek ve ilan edilecektir.

Şuan itibariyle, sadece başkan ve üyelerin seçildiğini ifade eden basına yansıyan bilgiler bulunmakta, ancak Başbakanlık tarafından resmi olarak ilan edilen bir açıklama bulunmamaktadır.

Başbakanlık, KHK'da yer alan görevi, bir Genelgeyle veya resmi yazıyla duyuracaktır. OHAL komisyonuna başvuracakların bu Genelgeyi beklemesi gerekmektedir.

OHAL Komisyonu Başkan ve üyeleri belli oldu
Memurlar.Net - Özel

Bu yazının tüm hakları Memurlar.Net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip yapılacaktır. ©

Bu haberi oylayabilirsiniz 38 11
Bu haber 116,299 defa okundu. 20 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
ANKET
OHAL'den rahatsızlık duyuyor musunuz?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam