1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Basın ilan kurumu, vatandaşın parasını gereksiz yere harcıyor

Basın İlan Kurumu, vatandaşlardan topladığı paraları gereksiz yere, yazılı basına aktarıyor
18 Mayıs 2017 09:50
Yazdır
Basın ilan kurumu, vatandaşın parasını gereksiz yere harcıyor

Günümüzde en önemli mecra internet mecrası.

Yurt dışında önde gelen bir çok gazete, artık dijital yayın yapıyor.

Ancak, Basın İlan Kurumu çağı takip edemediği için, kuruma aktarılan bütçe gereksiz ve yersiz bir şekilde yazılı basına ilan olarak aktarılıyor.

Mevzuatta kanuni düzenlemeler yapılmadığı için, personel alım ilanları, ihale ilanları hala gazetelerde yayımlanmak zorunda ve gazetelerde yayımlanan ilanlar için, Basın İlan Kurumu milyonlarca lirayı gazetelere ilan bedeli olarak veriyor.

Oysaki yaşadığımız dijital çağda bu ilanların bir web sitesi üzerinden yayınlanması mümkün...

Diğer taraftan, Basın İlan Kurumu, yerelde okunmayan gazetelere de milyonlarca lira ilan desteği veriyor. Bir çok yerel gazete sadece matbaada basılmasına rağmen, tirajlarını 5 bin veya 10 bin göstererek, Basın İlan Kurumundan ilan desteği alabilmekte. Sadece bu desteği alabilmek için illerde yerel gazeteler kurulmaktadır.

Basın İlan Kurumunun, gereksiz harcamaları sona erdirmek için bir alan araştırması yapması ve sonrasında dijital çağın gerektirdiği yeni bir sistemi hayata geçirmesi gerekmektedir.

Memurlar.Net - Özel

Bu yazının tüm hakları Memurlar.Net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip yapılacaktır. ©

Bu haberi oylayabilirsiniz 1 43
Bu haber 22,466 defa okundu. 7 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
ANKET
OHAL'den rahatsızlık duyuyor musunuz?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam