1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Devlet, Bylock'ta acele etmeli!

Her işimiz yavaş. Bylock'taki yavaşlıktan dolayı, masumlar artık hayata küsmüş durumda!
09 Ağustos 2017 13:33
Yazdır
Devlet, Bylock'ta acele etmeli!

FETÖ, Devletin telefon haberleşmeleri üzerinden kendisini takipten kurtarmak için 2014 yılında, Bylock'u yazdı.

Bu programdan sonra FETÖ üyeleri arasındaki telefon haberleşmeleri bıçak gibi kesilmiş ve Devlet bir dönem FETÖ'yü takip edememişti.

Ancak MİT'in başarılı operasyonu sonrasında, Bylock server'larına sızıldı ve herşeyi arşivleme konusunda hastalıklı bir ruh dünytasına sahip örgütün sakladığı bilgiler Türkiye'ye aktarıldı.

Resmi verilere göre 215 bin kullanıcı ve 17 milyon mesaj şuan Devletin elinde. Ve yine resmi verilere göre bu mesajların 15,5 milyonu çözülmüş durumda

Ancak 1 yıllık süreç sonrasında, bir operatörden istenen IP ve zaman bilgisilerinin sorunlu olduğu tespitine rağmen, hala yavaş ilerliyoruz.

Bylock kullandığı için terör örgütü üyesi olarak suçlanan ama büyük bir ihtimalle malum operatör firmasının kayıt tutmamasından dolayı mağdur olan kişiler, Devlet kurumlarının kendilerini temize çıkarmasını bekliyor.

Hiç bulaşmadıkları ve ilgilerinin olmadığı bir konuda dolayı suçlananlar için devlet daha hızlı olmalı!

Şuan için bu iş adliye koridorlarına havale edilmiş durumda. İşleri içinden çıkılmaz hale getiren de bu!

Emniyet olabilir, MİT olabilir. Başka bir birimin, sadece bu sorunlu konuya eğilerek, hataları minimize edebilmek için çalışması gerekiyor.

Memurlar.Net - Özel

Bu yazının tüm hakları Memurlar.Net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip yapılacaktır. ©

Bu haberi oylayabilirsiniz 13 305
Bu haber 198,320 defa okundu. 134 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
ANKET
Taşeron personelin, işçi kadrosuna geçirilmesini;
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam