1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

OHAL'de istifa düzenlemesi kimleri kapsıyor?

694 sayılı KHK ile 657 sayılı Kanunda yapılan değişiklik, düzenleme öncesinde istifa edenleri kapsıyor mu?
08 Eylül 2017 11:45
Yazdır
OHAL'de istifa düzenlemesi kimleri kapsıyor?

Bilindiği üzere, 657'de yer alan hüküm gereğince, OHAL'de istifa oldukça sıkıntılı bir konuydu. İstifasının kabul edilmesi ancak yerine bir kişi atanmadan görevin bırakılması halinde, ist6ifa eden bir daha memuriyete dönememektedir.

694 sayılı KHK ile 25 Ağustos 2017 tarihinde bir düzenleme yapılmıştır. Bu düzenleme ile yerine bir kişinin atanmasını beklemek yönündeki şart kaldırılmıştır.

Peki bu düzenleme, 25 Ağustos 2017 öncesinde istifa edenleri kapsıyor mu?

Sorucevap bölümünde yer alan ayrıntılı değerlendirme için tıklayınız.

Memurlar.Net - Özel

Bu yazının tüm hakları Memurlar.Net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip yapılacaktır. ©

Bu haberi oylayabilirsiniz 8 3
Bu haber 23,434 defa okundu. 2 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
ANKET
Sizce ülkemizin en büyük sorun nedir?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam