1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Kişiye özel bir ilan daha

Son günlerde üniversiteler kişiye özel çıktıkları ilanlarla tepki toplamaya devam ediyor. Bunlardan birisi de Adnan Menderes Üniversitesinin çıkmış olduğu Öğretim Görevlisi ilanı...
08 Kasım 2017 17:37
Yazdır
Kişiye özel bir ilan daha

Üniversiteler tarafından ilan edilen akademik personel ilanlarında kişiye özel ilan şartlarının yer alması gerek ulusal basında gerekse sosyal medyada olmak üzere ilgililerin büyük tepkilerini topluyor.

Yine bunlardan birisi de, Adnan Menderes Üniversitesi tarafından Nazilli Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Öğretim Görevlisi ilanı. Söz konusu Öğretim Görevlisi alımı için verilen kadro ilanı Yaşlı Bakımı programında yer alıyor. Fakat her ne hikmetse bu programla uzaktan yakında alakası olmayan "Felsefe ve Sosyoloji" bölümü mezunlarının buraya başvurulması istenilmiş. Ayrıca birde yükseköğretim kurumlarında ders verme deneyimine sahip olmak gibi ilave şart koyulmuş.

İŞTE İLAN METNİ

Diğer taraftan, söz konusu programın ders içeriklerini incelediğimizde; Sosyoloji ile bağlantı kurabildiğimiz sadece "Sağlık Sosyolojisi" adlı bir ders olduğunu, bununda seçmeli ders olduğunu görüyoruz. Genel ders içeriklerine bakıldığında Yaşlı Bakımı programında daha çok sağlık alanında dersler bulunduğu tespit edilmiştir.

Yine her zaman buradan dile getirdiğimiz maalesef bu ilanda da kadro ilan edilen program ve ilandaki mezuniyet şartlarında büyük bir uyumsuzluk var.

Kuran ve Sünnet rehberliğinde şeytanla mücadele edecek öğretim üyeleri arayan üniversite gibi Adnan Menderes Üniversitesi de yaşlıların bakımına felsefi ve sosyolojik açıdan yaklaşacak deneyimli öğretim görevlileri arıyor !

Memurlar.Net
Bu haberi oylayabilirsiniz 49 24
Bu haber 42,703 defa okundu. 22 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
ANKET
Size göre, Türkiye'de erken bir yerel veya genel seçime ihtiyaç var mı?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam