1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Mühendisin Şırnak'a sürgün görevlendirmesi mahkemeden döndü

Edirne İdare Mahkemesi, belli bir süre için ve geçici bir hizmete dönük olmayan geçici görevlendirme işleminin yürütülmesinin durdurulmasına karar verdi.
02 Nisan 2018 18:30
Yazdır
Mühendisin Şırnak'a sürgün görevlendirmesi mahkemeden döndü

Kırklareli Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünde yaşanan bir olayda, bir mühendis Şırnak Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesine geçici olarak görevlendirilmiştir.

Davaya gerekçe olarak mahkeme dava dosyasında yer alan bilgilere göre, mühendise kınama cezası verilmiş ama mahkeme bu cezayı iptal etmiştir. Muhtemeldir ki, idare personelini cezalandırmak için Şırnak'a görevlendirme çıkarmıştır.

Edirne İdare Mahkemesi, dava konusu işleme herhangi bir gerekçe gösterilmemesi ve görevlendirme suretiyle mühendisin Şırnak'ta hangi hizmetine ihtiyaç duyulduğunun somut olarak ortaya konulamaması nedeniyle, dava konusun işlemin yürütülmesinin durdurulmasına karar vermiştir.

İŞTE MAHKEME KARARI

Memurlar.Net - Özel

Bu yazının tüm hakları Memurlar.Net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip yapılacaktır. ©

Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
12 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
ANKET
Sizce, Ankara Büyükşehir Belediyesini, hangi aday kazanır?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam