1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Hangi Cumhurbaşkanı adayı, torpille alım yapmayacağını söylüyor?

Recep Tayyip Erdoğan dışında kalan Cumhurbaşkanı adayları aslında çok rahat bir durumda olmalarına rağmen, yine de torpille alım yapmayacakları, kamuya girişte, nakillerde ve yükselişte hak ve adalet esaslı bir sistem kuracaklarını söyleyemiyorlar.
17 Mayıs 2018 00:02
Yazdır
Hangi Cumhurbaşkanı adayı, torpille alım yapmayacağını söylüyor?

24 Haziran seçimlerine 1,5 aydan az bir süre kaldı...

Cumhurbaşkanlığı yarışında ipi göğüslemeye en yakın aday olarak Recep Tayyip Erdoğan görünüyor. Erdoğan, bu nedenle sözlerini çok tartarak söylemeye dikkat ediyor.

Ama diğer adaylar, Erdoğan'a göre çok rahat bir durumda olmalarına rağmen, torpille alım yapmayacaklarına dair bir vaatte bulunamıyor. Sadece adaylardan birisi, öğretmen adayları popüler bir konu olduğu için "öğretmenliğe girişte yer alan mülakatı kaldıracağını" söylemekle yetinmiş diğer mülakatları ise görmemiştir.

Bu anlamda İnce de, Akşener de, Karamollaoğlu da oldukça yetersiz açıklamalarda bulunmakta olup, böyle bir dertlerinin olmadığı izlenimi oluşmaktadır.

Böyle bir seçim döneminde, eğer hak ve adalet vurgusu net bir şekilde belirtilmeyecekse ne zaman yapılacak, merak ediyoruz.

Bu nedenle memur ve memur adaylarına yönelik yayın yapan bir internet sitesi olarak, tüm adaylardan,

- Torpille memur, işçi, sözleşmeli personel alımları sona erdirilecek

- İstisnai memuriyet kadroları minimum düzeye indirilecek.

- Mülakat yapılmayacak, yapılacaksa bile ehil kişiler tarafından sesli ve görüntülü kayıt altına alınarak yapılacak, böylece kişilerin haklarını mahkemede savunabilmesine imkan sağlanacak

- Torpile dayalı görevde yükselme sistemi sona erdirilecek

- Tüm üst bürokrasinin, gelen yeni bakan göre görevden alınmasına son verilecek

- Torpile dayalı unvan değişikliği sistemi sona erdirilecek

- Torpile dayalı nakil ve görevlendirme işlemleri sona erdirilecek

- Etik Kurulu kararları Resmi Gazetede ilan edilecek

- ABD'de olduğu gibi kariyer ve liyakate dayalı bir personel sistemi oluşturmak üzere özel bir üst kurul kurulacak

- DPB, İŞKUR ve MİGM gibi kurumlar, sadece personel ilanlarını yayınlayan aracı bir kurum değil, kişiye özel ilanları kabul etmeyen, ilanları düzenleyen kurumlar olarak yeniden yapılandırılacak

şeklinde vaatler ve sözler duymak istiyoruz.

Memurlar.Net - Özel

Bu yazının tüm hakları Memurlar.Net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip yapılacaktır. ©

Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
76 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
ANKET
Sizce, Kurban Bayramı tatili 9 güne çıkarılmalı mı?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam