1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Morbeyin mağduru olan taşeron personel açtığı davayı kazandı

Morbeyin mağduru olan taşeron personel 4/12/2017 tarihi itibariyle çalışıyor olmadığı gerekçesiyle, yaptığı başvurunun iptaline dair açtığı davayı kazandı
12 Temmuz 2018 21:45
Yazdır
Morbeyin mağduru olan taşeron personel açtığı davayı kazandı

Kayseri Aile Sosyal Politikalar Bakanlığında çalışan bir taşeron personel, 696 sayılı KHK uyarınca kadroya geçmek için başvuru yapmıştır.

Ancak kamu kurumu, kanunda yazan, "4/12/2017 tarihi itibariyle çalışıyor olma" şartını taşımadığı gerekçesiyle başvuruyu reddetmiştir.

Taşeron personel, 1/4/2017 tarihinde Bylock kullandığı gerekçesiyle tutuklanmıştır. Ancak daha sonra, taşeron personelin morbeyin mağduru olduğu ortaya çıkmış ve personel 29/12/2017 tarihinde tahliye edilmiş, 29/3/2018 tarihinde de beraat etmiştir.

Davayı açan personel kendisinden kaynaklanmayan bir nedenden dolayı kadro alamadığını belirtmiş ve idare mahkemesinde dava açmıştır.

Kayseri İdare Mahkemesi, davacının durumunun mucbir sebepler içinde değerlendirilmesi gerektiğini belirtmiş ve idare işlemini iptal etmiştir.

Bu karar, idarenin, Ankara Bölge İdare Mahkemesine istinaf yoluyla başvurması sonrasında kesinleşecektir.

Memurlar.Net - Özel

Bu yazının tüm hakları Memurlar.Net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip yapılacaktır. ©

Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
10 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
ANKET
Binali Yıldırım'ın, İBB adaylığından dolayı, TBMM Başkanlığından istifa etmesini nasıl buluyorsunuz?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam