1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

İcra müdür ve yardımcıları ile icra katipliğine atanma şartlarında değişiklik

Adalet Bakanlığı, icra müdür ve yardımcıları ile icra katipliğine atanma şartlarında değişiklik yaptı.
11 Ağustos 2018 09:31
Yazdır
İcra müdür ve yardımcıları ile icra katipliğine atanma şartlarında değişiklik

11 Ağustos 2018 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan yönetmelik değişikliğine göre, Adalet Bakanlığı, icra müdür ve yardımcıları ile icra katipliğine atanma şartlarında değişiklik yaptı.

Yapılan değişikliğe göre,

1- İcra müdür ve yardımcıları ile icra katipliğine atanma güvenlik soruşturması yapılacaktır.

2- İcra katipleri arasından icra müdür ve yardımcısı atamada varolan şatlara ilave olarak eğer Bakanlık uygun görürse "diğer alanlarda en az dört yıllık yüksek öğrenim yapmış veya bunlara denkliği kabul edilmiş yabancı öğretim kurumlarından mezunu" olanlar da başvuru yapabilecek.

3- İcra müdür ve yardımcılığı için yapılan sınavda yer alan "Hukuk Muhakemeleri Kanunu Yönetmeliği" konusu "Bölge Adliye ve Adli Yargı İlk Derece Mahkemeleri İle Cumhuriyet Başsavcılıkları İdari ve Yazı İşleri Hizmetlerinin Yürütülmesine Dair Yönetmeliğin Dördüncü Kısmı" olarak değiştirilmiştir.

Değişikliğin tam metni için tıklayınız.

Memurlar.Net - Özel

Bu yazının tüm hakları Memurlar.Net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip yapılacaktır. ©

Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
25 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
ANKET
Binali Yıldırım'ın, İBB adaylığından dolayı, TBMM Başkanlığından istifa etmesini nasıl buluyorsunuz?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam