1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Norm kadro fazlası öğretmenlerin yer değiştirme işlemlerinde uygulama birlikteliği sağlanır mı?

Norm kadro fazlası öğretmenlerin yer değiştirme işlemleriyle ilgili sendikaların ve kamuoyunun da görüşleri dikkate alınarakBbakanlık Personel Genel Müdürlüğünce kapsamlı bir kılavuz hazırlanmalıdır.
17 Eylül 2018 00:05
Yazdır
Norm kadro fazlası öğretmenlerin yer değiştirme işlemlerinde uygulama birlikteliği sağlanır mı?

Bilindiği üzere norm kadro fazlası öğretmenlerin yer değiştirmeleri valiliklerce, herhangi bir takvime bağlı olmaksızın yıl içerisinde veya Ekim ayında norm kadroların güncellenmesine müteakip yapılmaktadır.

2018-2019 Öğretim yılında norm kadro güncelleme işlemlerine ilişkin takvim Bakanlıkça geçtiğimiz günlerde yayınlanmış, takvime göre de norm kadro güncellemeleri Ekim ayı içerisinde yapılacak olup Kasım ayı başında güncelleme işlemleri bitirilerek yeni norm kadrolar bakanlıkça onaylanacaktır. Akabinde ise valilikler norm kadro fazlası öğretmenleri tespit ederek yer değiştirme duyurusuna çıkacaklardır.

Norm kadro fazlası öğretmenlerin yer değiştirme işlemlerinde ise yurt genelinde bir birliktelik bugüne kadar sağlanamamış olup valiliklerce yapılan yer değiştirmeler incelendiğinde farklı uygulamaların olduğu görülmektedir. Bu durum ise bir kısım illerde öğretmen mağduriyetlerine sebebiyet vermektedir.

Norm kadro fazlası öğretmenlerin yer değiştirmelerinde karşılaşılan sorunların çözümünde zaman zaman Bakanlıktan görüş istenmiş olup Bakanlıktan gelen görüşlere göre ülke genelinde birliktelik sağlanmaya çalışılmıştır. Ancak, norm kadro fazlası öğretmenlerin yer değiştirmelerinde çok sayıda birbirinden farklı sorunlarla karşılaşılmakta olup bu sorunların yer değiştirme işlemleri başlamadan açıklığa kavuşturulması gerekmektedir.

Norm kadro fazlası öğretmenlerin yer değiştirme işlemlerinde uygulama birliğinin sağlanması, okul ve kurumlarda yönetim, eğitim ve öğretim hizmetlerinin gerekli ve yeterli personelce yürütülmesi, personel boyutunda atıl kapasite yaratılmaması, var olan atıl kapasitenin ihtiyaç duyulan okul ve kurumlara yönlendirilmesi ve verimliliğe dönüştürülmesi için norm kadro fazlası öğretmenlerin yer değiştirmeleri konusunda sendikaların ve kamuoyunun da görüşleri alınarak Bakanlık Personel Genel Müdürlüğünce kapsamlı bir kılavuz hazırlanmalıdır.

Ahmet KANDEMİR

Memurlar.Net - Özel

Bu yazının tüm hakları Memurlar.Net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip yapılacaktır. ©

Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
6 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
SON HABERLER
02:23 - Varlık barışı 6 ay daha uzatıldı02:17 - Baba, yangında küçük kızını kurtarırken dumanlara yenik düştü01:55 - AYT testindeki bir soru iptal edildi01:25 - 2019 YKS sonuçları, bir gün önce açıklandı/ Tıklayın01:00 - HDP'li belediye caddeye terör suçlusunun adını taşıyan tabelayı astı00:05 - Açık arazide çalışan her teknik personel, ek özel hizmet tazminatı alır mı?00:04 - SGK'dan emekli olacak 4/B'li için görüş00:01 - 17 Temmuz 2019'dan önemli gündem başlıkları23:46 - Tercih döneminde doğru meslek seçimi önem taşıyor23:41 - Gömük dişler mutlaka tedavi edilmeli
23:36 - POMEM eğitim sonu sınavı bu tarihlerde yapılacak23:31 - Ömrünü atalık tohum 'gacer'i yaşatmaya adadı23:26 - 'Borcu yok belgesi bir kez daha ertelensin' talebi23:21 - Yeditepe Üniversitesi'nden yenilikçi eğitim modeli23:16 - ABD'deki FETÖ Şebekesi: Aydoğan Vatandaş23:11 - ABD Dışişlerinden Türkiye ve S-400 açıklaması23:06 - Hatay'da izinsiz konsere polis müdahalesi23:01 - Sosyal medyadan polis memuruna hakarete gözaltı
1 2 3 4 5 6 7 Tümü
ANKET
Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynaklarının, kamu çalışan anketini doldurdunuz mu?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam