1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Norm kadro fazlası öğretmenlerin yer değiştirme işlemlerinde uygulama birlikteliği sağlanır mı?

Norm kadro fazlası öğretmenlerin yer değiştirme işlemleriyle ilgili sendikaların ve kamuoyunun da görüşleri dikkate alınarakBbakanlık Personel Genel Müdürlüğünce kapsamlı bir kılavuz hazırlanmalıdır.
17 Eylül 2018 00:05
Yazdır
Norm kadro fazlası öğretmenlerin yer değiştirme işlemlerinde uygulama birlikteliği sağlanır mı?

Bilindiği üzere norm kadro fazlası öğretmenlerin yer değiştirmeleri valiliklerce, herhangi bir takvime bağlı olmaksızın yıl içerisinde veya Ekim ayında norm kadroların güncellenmesine müteakip yapılmaktadır.

2018-2019 Öğretim yılında norm kadro güncelleme işlemlerine ilişkin takvim Bakanlıkça geçtiğimiz günlerde yayınlanmış, takvime göre de norm kadro güncellemeleri Ekim ayı içerisinde yapılacak olup Kasım ayı başında güncelleme işlemleri bitirilerek yeni norm kadrolar bakanlıkça onaylanacaktır. Akabinde ise valilikler norm kadro fazlası öğretmenleri tespit ederek yer değiştirme duyurusuna çıkacaklardır.

Norm kadro fazlası öğretmenlerin yer değiştirme işlemlerinde ise yurt genelinde bir birliktelik bugüne kadar sağlanamamış olup valiliklerce yapılan yer değiştirmeler incelendiğinde farklı uygulamaların olduğu görülmektedir. Bu durum ise bir kısım illerde öğretmen mağduriyetlerine sebebiyet vermektedir.

Norm kadro fazlası öğretmenlerin yer değiştirmelerinde karşılaşılan sorunların çözümünde zaman zaman Bakanlıktan görüş istenmiş olup Bakanlıktan gelen görüşlere göre ülke genelinde birliktelik sağlanmaya çalışılmıştır. Ancak, norm kadro fazlası öğretmenlerin yer değiştirmelerinde çok sayıda birbirinden farklı sorunlarla karşılaşılmakta olup bu sorunların yer değiştirme işlemleri başlamadan açıklığa kavuşturulması gerekmektedir.

Norm kadro fazlası öğretmenlerin yer değiştirme işlemlerinde uygulama birliğinin sağlanması, okul ve kurumlarda yönetim, eğitim ve öğretim hizmetlerinin gerekli ve yeterli personelce yürütülmesi, personel boyutunda atıl kapasite yaratılmaması, var olan atıl kapasitenin ihtiyaç duyulan okul ve kurumlara yönlendirilmesi ve verimliliğe dönüştürülmesi için norm kadro fazlası öğretmenlerin yer değiştirmeleri konusunda sendikaların ve kamuoyunun da görüşleri alınarak Bakanlık Personel Genel Müdürlüğünce kapsamlı bir kılavuz hazırlanmalıdır.

Ahmet KANDEMİR

Memurlar.Net - Özel

Bu yazının tüm hakları Memurlar.Net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip yapılacaktır. ©

Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
6 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
SON HABERLER
10:42 - 'Yardımların, STK ve belediyelerce tek başına dağıtılmasına izin vermedik'10:39 - Gram altın 326 lira seviyelerinde10:35 - Şentop, parlementer sisteme dönme tartışmalarını değerlendirdi10:32 - Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'tan 'Regaib Kandili' mesajı10:29 - İhaleye karşı çıkan doktor, sekreter tarafından darp edildi10:15 - Boks makinesinden para çalmışlardı, tutuklandılar10:09 - Borsa, güne düşüşle başladı10:06 - Tokalaşmadığı için vatandaşlık belgesi alamadı10:05 - Bakanlıktan Kapatılan DPB'nin işleri hakkında kurumlara genelge10:04 - İtirafçı: Oktar, kadınları döverdi
10:01 - Profesör, veterinere tecavüzle suçlanıyor09:59 - Pamukta neler oluyor?09:54 - TFF'de 30 personelin işine son verildi09:51 - Elektrik üretimi aralıkta yüzde 0,57 arttı09:50 - Dolar güne yükselişle başladı09:46 - Haluk Levent ünlü oyuncuya meydan okudu: Ben daha pahalıyım09:28 - Dünyada coronavirüs bulaşan kişi sayısı 82 bini aştı09:19 - Milli sporcular arasından beden eğitimi öğretmeni atama sonuçları açıklandı
1 2 3 4 5 6 7 Tümü
ANKET
2002'den bu yana, en çok beğendiğiniz Milli Eğitim Bakanı kimdir?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam