1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Norm kadro fazlası öğretmenlerin yer değiştirme işlemlerinde uygulama birlikteliği sağlanır mı?

Norm kadro fazlası öğretmenlerin yer değiştirme işlemleriyle ilgili sendikaların ve kamuoyunun da görüşleri dikkate alınarakBbakanlık Personel Genel Müdürlüğünce kapsamlı bir kılavuz hazırlanmalıdır.
17 Eylül 2018 00:05
Yazdır
Norm kadro fazlası öğretmenlerin yer değiştirme işlemlerinde uygulama birlikteliği sağlanır mı?

Bilindiği üzere norm kadro fazlası öğretmenlerin yer değiştirmeleri valiliklerce, herhangi bir takvime bağlı olmaksızın yıl içerisinde veya Ekim ayında norm kadroların güncellenmesine müteakip yapılmaktadır.

2018-2019 Öğretim yılında norm kadro güncelleme işlemlerine ilişkin takvim Bakanlıkça geçtiğimiz günlerde yayınlanmış, takvime göre de norm kadro güncellemeleri Ekim ayı içerisinde yapılacak olup Kasım ayı başında güncelleme işlemleri bitirilerek yeni norm kadrolar bakanlıkça onaylanacaktır. Akabinde ise valilikler norm kadro fazlası öğretmenleri tespit ederek yer değiştirme duyurusuna çıkacaklardır.

Norm kadro fazlası öğretmenlerin yer değiştirme işlemlerinde ise yurt genelinde bir birliktelik bugüne kadar sağlanamamış olup valiliklerce yapılan yer değiştirmeler incelendiğinde farklı uygulamaların olduğu görülmektedir. Bu durum ise bir kısım illerde öğretmen mağduriyetlerine sebebiyet vermektedir.

Norm kadro fazlası öğretmenlerin yer değiştirmelerinde karşılaşılan sorunların çözümünde zaman zaman Bakanlıktan görüş istenmiş olup Bakanlıktan gelen görüşlere göre ülke genelinde birliktelik sağlanmaya çalışılmıştır. Ancak, norm kadro fazlası öğretmenlerin yer değiştirmelerinde çok sayıda birbirinden farklı sorunlarla karşılaşılmakta olup bu sorunların yer değiştirme işlemleri başlamadan açıklığa kavuşturulması gerekmektedir.

Norm kadro fazlası öğretmenlerin yer değiştirme işlemlerinde uygulama birliğinin sağlanması, okul ve kurumlarda yönetim, eğitim ve öğretim hizmetlerinin gerekli ve yeterli personelce yürütülmesi, personel boyutunda atıl kapasite yaratılmaması, var olan atıl kapasitenin ihtiyaç duyulan okul ve kurumlara yönlendirilmesi ve verimliliğe dönüştürülmesi için norm kadro fazlası öğretmenlerin yer değiştirmeleri konusunda sendikaların ve kamuoyunun da görüşleri alınarak Bakanlık Personel Genel Müdürlüğünce kapsamlı bir kılavuz hazırlanmalıdır.

Ahmet KANDEMİR

Memurlar.Net - Özel

Bu yazının tüm hakları Memurlar.Net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip yapılacaktır. ©

Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
6 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
SON HABERLER
09:25 - 60 bin vale görünümlü değnekçi: Cezası 100 kazancı 15 bin TL09:23 - Usulsüz karar veren 2 hakim meslekten atıldı09:21 - WhatsApp'tan dört yenilik birden: İşte merakla edilen o özellikler09:12 - Ankara Üniversitesi, ön değerlendirme sonuçlarını hatalı ilan etti!09:10 - YÖK bilimsel araştırma projelerinin işleyişine yönelik üniversitelerden görüş istedi09:06 - Köroğlu heykeli eski belediye başkanına benzetildi iddiası09:00 - Seçim için istifa eden hakimin dönüş talebi hakkında AYM'den önemli karar!08:58 - Konya'daki afişler toplatıldı08:53 - 'Üşüdüysen montunu giy' tartışması ölümle sonuçlandı08:44 - 900 milyon euroluk fon için geri sayım
08:40 - PKK'nın üst düzey görevlilerine darbe08:35 - Başkent'te 'çok gizli' mahkeme08:20 - İzmir'de komşusu tarafından silahla vurulan kişi öldü08:00 - Yıl sonuna kadar faiz indirimi kesin07:58 - İzmir'de görevde polis memurları dahil 20 şüpheli hakkında gözaltı07:56 - Güvenli bölgenin dışı da izlenecek07:56 - Kayseri'de FETÖ operasyonu: 15 ilde aranan 41 şüpheliye gözaltı07:46 - 24 Boeing için taksimetre çalışıyor
1 2 3 4 5 6 7 Tümü
ANKET
Türkiye ile ABD arasında yapılan anlaşmayı nasıl buluyorsunuz?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam