1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

5 yıl nakil yasağında, eğitim durumu istisna olur mu?

Danıştay 2. Dairesi ikiye karşı üç oyla, eğitim durumu özrünün, 5 yıl nakil yasağında istisna olduğuna karar verdi.
25 Eylül 2018 00:05
Yazdır
5 yıl nakil yasağında, eğitim durumu istisna olur mu?

2013 yılında kadroya geçen sözleşmeli personele, 5 yıl boyunca başka bir kuruma naklen geçememe yasağı konulmuştur.

Bir Üniversitesinde çalışan memur, başka bir ildeki üniversitede lisans bölümü kazanmış, lisans bölümünü kazandığı üniversiteye naklen geçiş için başvurmuş ve bu başvuru kabul edilerek muvafakati istenmiş ancak çalıştığı üniversite 657 sayılı Kanuun geçici 41. maddesinde yer alan hüküm nedeniyle, naklen geçişe muvafakat vermemiştir.

Açılan davada, Danıştay 2. Dairesi eğitim durumu özrünün, 5 yıl nakil yasağında istisna olduğuna karar verdi.

İŞTE MAHKEME KARARI

Memurlar.Net - Özel

Bu yazının tüm hakları Memurlar.Net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip yapılacaktır. ©

Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
10 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
ANKET
Sizce, Ankara Büyükşehir Belediyesini, hangi aday kazanır?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam