1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Norm kadro fazlası öğretmenler okullarından il, ilçe emrine çekilebilir mi?

Norm kadrolarının güncellenmesi işlemleri sonucunda mevcut ders yüküne göre ihtiyaç ve norm kadro fazlası olarak belirlenen öğretmenler, bulunduğu okul veya kurumlardan 5442 sayılı İl İdaresi Kanunun 8/C maddesi gereğince il/ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü emrine çekilebilirler mi?
24 Aralık 2018 00:04
Yazdır
Norm kadro fazlası öğretmenler okullarından il, ilçe emrine çekilebilir mi?

Bilindiği üzere İhtiyaç ve norm kadro fazlası öğretmenlerin yer değiştirme işlemleri Milli Eğilim Bakanlığı Öğretmen Atama ve Ver Değiştirme Yönetmeliğinin "İhtiyaç ve norm kadro fazlası öğretmenlerin yer değiştirmeleri" başlıklı 53. maddesi hükümlerine göre yapılmaktadır.

Bu madde hükmüne göre; Norm kadro fazlası olarak belirlenen öğretmenler; öncelikle görevli oldukları yerleşim yerindeki ya da ilçedeki eğitim kurumları olmak üzere il içinde alanlarında norm kadro açığı bulunan eğitim kurumlarına tercihleri de dikkate alınarak hizmet puanı üstünlüğüne göre atanır. Fazla konumdaki öğretmenlerden herhangi bir kuruma atanmak üzere başvuruda bulunmayanlar ile tercihlerine atanamayanların görev yerleri, il içinde valiliklerce resen belirlenir. İhtiyaç bulunmayan öğretmenler ise okul ve kurumlarında norm kadro fazlası öğretmen olarak görev yapmaya devam ederler.

Dolayısıyla ihtiyaç ve norm kadro fazlası olarak belirlenen öğretmenler, bulundaki okul veya kurumlardan 5442 sayılı İl İdaresi Kanunun 8/C maddesi gereğince il/ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü emrine çekilemezler.

İşte bu konudaki MEB görüşü;

Ahmet KANDEMİR

Memurlar.Net - Özel

Bu yazının tüm hakları Memurlar.Net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip yapılacaktır. ©

Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
4 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
SON HABERLER
22:06 - Günde 2 litre su tüketmek migren tedavisinde etkili22:01 - Dünyanın tek yeraltı müzesi Kapadokya'da bulunuyor21:56 - İYİ Partili ilçe başkanına saldıranlar yakalandı21:51 - Selde zarar gören evlerinin önünden ayrılmadılar21:46 - Türkiye Seyahat Acentaları Birliğine soruşturma21:41 - Tercih uzmanları öğrencilere tavsiyelerde bulundu21:36 - Engelli Kimlik Kartı nereden nasıl alınır?21:31 - Babanın en zor görevi21:26 - Nijerya'da kaçırılan 4 Türk için 44 bin dolar fidye talebi21:21 - Ceylanpınar'da patlama: Biri ağır 3 kişi yaralandı
21:16 - Tarçın, uzun süre tokluk sağlıyor21:11 - Bakan Kasapoğlu: 150 bin öğrenciye burs verildi21:06 - Huawei telefonlar Android ile yoluna devam edecek21:01 - Kuş mutfağına yuva yaptı, bırakıp tatile gidemiyor20:56 - Akar, ABD'nin Suriye Özel Temsilcisi'ni kabul etti20:51 - Yaşlılar sosyal medya bağımlılığında gençleri geçti20:46 - Gaziantep'te hafif ticari araç devrildi: 12 yaralı20:41 - Kütahya'da, 'F Klavye' kursuna yoğun ilgi
1 2 3 4 5 6 7 Tümü
ANKET
Sizce, Kurban Bayramı tatili 9 güne çıkarılmalı mı?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam