1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

DYK puanları zamanında girilmeyen öğretmenlerden norm fazlası olanlar ne olacak?

Hizmet puanları; il içi-il dışı-özür grubu yer değiştirme/ alan değiştirme ve hangi öğretmenin norm kadro fazlası olup olmadığın tespitinde kullanıldığı için özellikle yer değiştirme dönemleri ve norm kadro fazlası öğretmenlerin tespit edilmesi öncesinde DYK'dan elde edilen ek puanların hizmet puanlarına eklenmesi gerekiyor.
08 Ocak 2019 10:00
+Aa- Yazdır
DYK puanları zamanında girilmeyen öğretmenlerden norm fazlası olanlar ne olacak?

Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmenlerinin Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin "Hizmet puanları" başlıklı 40 maddesindeki; "(1) Bir yıllık çalışmaları karşılığında olmak üzere, aday öğretmenlerden/öğretmenlerden: (5) Milli Eğitim Bakanlığı Örgün ve Yaygın Eğitimi Destekleme ve Yetiştirme Kursları Yönergesi kapsamında görev alan yönetici ve öğretmenlerin hizmet puanlarına, bu kapsamda görev yaptıkları her ay için 0,5 puan eklenir." hükümlerine göre ek puan verilmektedir.

Milli Eğitim Bakanlığının 25/05/2017 tarih ve 7523548 tarihli ve "Destekleme ve yetiştirme kursları" konulu yazısının 2. paragrafında geçen "Öğretmenlere ve yöneticilere verilen ek puanların zamanında sisteme işlenmesinin sağlanmaları önem araz etmektedir." uyarısına göre ve yukarıda yer verdiğimiz mevzuat hükmüne göre Destekleme ve Yetiştirme Kursları kapsamında görev yapılan her ay için 0,5 puan eklenmesi gerekmektedir.

Hizmet puanları; il içi-il dışı-özür grubu yer değiştirme/alan değiştirme ve hangi öğretmenin norm kadro fazlası olup olmadığın tespitinde kullanıldığı için özellikle yer değiştirme dönemleri ve norm kadro fazlası öğretmenlerin tespit edilmesi öncesinde DYK' dan elde edilen ek puanların hizmet puanlarına eklenmesi gerekiyor.

Fakat sitemize iletilen bilgilere göre DYK' dan elde edilen ek puanlar eklenmediği için çok az farkla norm fazlası öğretmen olduğu bildirilmektedir. Ya DYK' dan elde edilen ek puanların ekleneceği sistem bakanlıkça yetkililere açılmadığından yada yetkililer tarafından önemsenmediğinden yada unutulduğundan bu puanlar sisteme girilmemiştir.

Ayrıca DYK' dan elde edilen ek puanlar sistemden çoklu olarak girilemiyor, her öğretmene tek tek ek puan girilmektedir. Bu puanların çoklu girilmesi iş ve işlemlerin daha pratik yapılmasını sağlayacaktır.

İşte Bakanlığın yazısı;

Peki, Milli Eğitim Bakanlığı Destekleme ve Yetiştirme Kurslarında görev alan yönetici ve öğretmenlerinin ilave hizmet puanları sisteme nasıl girilecek?

Bu konudaki haberimiz;

Destekleme ve yetiştirme kursları ek hizmet puanı girişi

Ahmet KANDEMİR

Memurlar.Net - Özel

Bu yazının tüm hakları Memurlar.Net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip yapılacaktır. ©

Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
6 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
SON HABERLER
18:41 - Yazıcıoğlu suikastında FETÖ'cü Adil Öksüz izi18:31 - Otoyol ve köprülere 'dinamik tarife' geliyor18:27 - Hastaneye yatırılan her 100 korona hastasından biri felç oluyor18:19 - ODTÜ'lü Aslı müdürlüğü bıraktı, 'kuşkonmaz' üretimiyle ihracatçı oldu18:08 - Meteoroloji'den bir uyarı daha: Balkanlar'dan soğuk hava geliyor18:05 - Muvazzafların da olduğu 7 kişi FETÖ'den gözaltına alındı
17:59 - Diyarbakır'da hemşire koronavirüsten hayatını kaybetti17:53 - Dört ilden yeni karantina haberleri geldi17:51 - Bin kişi sosyal mesafeli zeybek oynadı17:50 - Erdoğan: En büyük gücümüz bu tarihi mirasımız17:39 - İYİ Partili Ümit Özdağ, Disiplin Kurulu'na sevk edildi17:36 - 'Kaymakamın karıştığı kazaya soruşturma başlatılmadı' iddialarına açıklama
17:28 - Validen 'Misafir kabul etmeden çekirdek ailenizle vakit geçirin' uyarısı17:27 - 380 iş müfettişine 'odaları boşaltın' talimatı17:19 - Koronavirüse yakalanan Başkan hastaneye kaldırıldı17:07 - Kız isteme yolunda feci kaza: 13 yaralı16:58 - Engelli aracının lastiği patladı, yardımına jandarma koştu
16:51 - Putin: Dağlık Karabağ görüşmelerine Türkiye'de katılmalı
1 2 3 4 5 6 7 Tümü
ANKET
Amaçtan uzaklaşıldığı için, MEB tarafından, Destekleme ve Yetiştirme Kurslarında yapılan değişiklikleri onaylıyor musunuz?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam