1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Batman Üniversitesi, ihraçlarda en az %40 hata yapmış

OHAL Komisyonu, Batman Üniversitesinin, OHAL döneminde ihraç ettiği 22 akademisyen ve memurdan 9'u hakkında göreve iade kararı verdi. Komisyonun en az 2 personel hakkında daha iade kararı vermesi bekleniyor.
07 Ocak 2019 10:06
Yazdır
Batman Üniversitesi, ihraçlarda en az %40 hata yapmış

Batman Üniversitesi, 15 Temmuz darbesi sonrasında bazı personelini önce açığa aldı sonra da ihraç etti.

Açığa alma işlemi sırasında, Batman'ın önde gelen sivil toplum örgütleri, bazı akademisyenlerle ilgili ortak açıklama yaparak, bu kişilerin FETÖ'yle ilişkilerinin olmadığı ve bu nedenle açığa alma işlemlerinin geri alınmasını talep etmelerine rağmen Üniversite söz konusu personelleri ihraç etti.

Batman Üniversitesi OHAL döneminde 22 personeli ihraç etmiş olup, 9 kişi iade edilmiştir. Bu verilere göre üniversite, ihraçlarda en azında yüzde 40 oranında hatalı işlem yapmış görünmektedir.

Aşağıda Batman Üniversitesinin ihraç ettiği ancak OHAL Komisyonunun göreve iade ettiği 5 akademisyenle ilgili olarak iade kararları yer almaktadır.

İŞTE OHAL KOMİSYONU KARARLARI

Memurlar.Net - Özel

Bu yazının tüm hakları Memurlar.Net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip yapılacaktır. ©

Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
42 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
ANKET
Sizce, Ankara Büyükşehir Belediyesini, hangi aday kazanır?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam