1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Yargı; ikinci öğretimde fazla çalışma ücreti sınırlamalarını iptal etti

Danıştay; Üniversitelerin ikinci öğretim yapılan birimlerinde fazla çalışma ücreti yönünden idari personele getirilen sınırlamaları iptal etti
09 Ocak 2019 20:00
Yazdır
Yargı; ikinci öğretimde fazla çalışma ücreti sınırlamalarını iptal etti

Üniversitelerin ikinci öğretim yapılan birimlerinde fazla çalışma ücreti yönünden idari personele getirilen sınırlamaların iptali istemiyle bir sendika tarafından açılan davada, Danıştay 8. Dairesi 2013/ 1339 Esas ve 2018/3973 karar sayılı ve iptal kararı verdi.

Bu kararla üniversitelerin ikinci öğretim yapılan birimlerinde fazla çalışma ücreti ödenmesinde idari personele getirilen personel sayısı kısıtlaması kaldırılmıştır. Böylece bütün idari personele fazla çalışma yaptırılması mümkün hale gelmiş; fazla çalışma yaptırılan idari personelin tümüne de ücret ödenmesinin yolu açılmıştır.

İşte Danıştay kararı;

Ahmet KANDEMİR

Memurlar.Net - Özel

Bu yazının tüm hakları Memurlar.Net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip yapılacaktır. ©

Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
1 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
SON HABERLER
1 2 3 4 5 6 7 Tümü
ANKET
31 Mart seçimleri için yapılan 'Altı üstü bir yerel seçim, savaş değil!' şeklindeki değerlendirmeyi doğru buluyor musunuz?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam