1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Aile hekimleri randevu sistemine "Öğrenci Muayenesi" seçeneği eklendi

Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS) randevu alma seçeneklerine "Öğrenci Muayenesi" seçeneği eklenmiştir.
10 Ocak 2019 00:02
Yazdır
Aile hekimleri randevu sistemine

Milli Eğitim Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı işbirliğinde yürütülen "Okul Sağlığının Korunması ve Geliştirilmesi Programı" kapsamında okul çağındaki bütün çocukların bedenen, ruhen ve sosyal yönden tam bir iyilik halinde olmasının sağlanması ve sürdürülmesi, sağlıklı bir çevrede gelişimi, ailelerin ve toplumun sağlık düzeyinin yükseltilmesi amacıyla öğrencilerin yıllık periyodik muayene/izlemlerinin kayıtlı oldukları aile hekimleri tarafından yapılması gerekmektedir.

Bu kapsamda Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS) randevu alma seçeneklerine "Öğrenci Muayenesi" seçeneği eklenmiştir.

İllerde gerekli planlamaların ve düzenlemelerin yapılması, her iki Bakanlık taşra teşkilatı ilgili kuramlarının koordineli çalışması, öğrenci izlemlerinin; yaşa özel çocuk-ergen izlemi olarak değerlendirilmesi ve izlemin yıl içinde öğrenci ve ailenin uygun oldukları bir zamanda gerçekleştirilmesi sağlanması ve "Okul Sağlığının Korunması ve Geliştirilmesi Programı" kapsamında yer alan öğrencilerin yıllık periyodik muayene/izlemlerine ilişkin iş ve işlemlerde hassasiyet gösterilmesi ve ilgililerin bilgilendirilmesi gerekmektedir.

İşte o yazı;

Ahmet KANDEMİR

Memurlar.Net - Özel

Bu yazının tüm hakları Memurlar.Net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip yapılacaktır. ©

Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
Bu habere henüz yorum yapılmamış.
İlk yorumu siz ekleyin.
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam