1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Sağlık personeli, 2. defa öğrenim durumundan tayin isteyebilir mi?

Sağlık Personeli Unvan Değişikliği Sonrasında, 2.Defa Öğrenim Durumundan Tayin İsteyebilir mi?
16 Nisan 2019 15:10
Yazdır
Sağlık personeli, 2. defa öğrenim durumundan tayin isteyebilir mi?

Bilindiği üzere Sağlık Bakanlığı Atama Ve Yer Değiştirme Yönetmeliği'nin 16.maddesi (g) bendinde; "Sağlık ile ilgili bir alanda en az dört yıllık örgün öğrenim gördüğünü belgelendirmesi halinde, öğrenim süresi ile sınırlı olmak kaydıyla, öğrenim gördüğü yere, bir defaya mahsus olmak üzere atanabilir." denilmektedir.

Yine Sağlık Bakanlığı Unvan Değişikliği Sınav Duyurusunun Atama Esasları Ve Şartları bölümünde " Unvan Değişikliği sınavı sonucunda atananlar mazeret halleri hariç, atandıkları yerlerde en az iki yıl süre ile fiilen görev yapmadıkça tayin talebinde bulunamayacaktır." denilmektedir.

Bu durumda, Öğrenim durumu mazereti nedeniyle tayin Olan Sağlık Personeli, Unvan değişikliği sonrası başka ile atanırsa, 2.defa öğrenim durumundan tayin isteyemeyecek ve bu durumda öğrenimi yarıda kalmış olacaktır. 2017 yılında yapılan Unvan Değişikliği sınavı sonrası birçok kişinin öğrenimi yarıda kalmış, mağduriyet oluşturmuştur. Yeni yapılacak olan Unvan değişikliği sınavlarında, ilgili yönetmelikte değişiklik yapılmazsa, birçok Sağlık Personeli ya eğitiminden ya da yeni unvanından vazgeçmek zorunda bırakılacağı ve buna bağlı olarak da Unvan Değişikliği sınavına katılımın azalacağı düşünülmektedir.

Memurlar.Net - Özel

Bu yazının tüm hakları Memurlar.Net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip yapılacaktır. ©

Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
3 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
SON HABERLER
21:23 - Cumhurbaşkanı Erdoğan Almanya'dan ayrıldı21:17 - 5 yılda satılmayan biletlere çıkan ikramiye tutarı açıklandı21:11 - Eşini vurdu, polis gelinceye kadar başında bekledi21:06 - Karamollaoğlu'ndan 'erken seçim' açıklaması21:00 - Alman ekonomisi için 'altın yılların' sonu mu?20:53 - Zeytin Dalı Harekatı'nın ikinci yıl dönümü20:47 - Beşiktaş, lider Sivasspor karşısında tutunamadı20:41 - Sivas'ta 3.6 büyüklüğünde deprem20:36 - Saray halılarının ömürlerine ömür katıyorlar20:30 - 'FETÖ konusunda suçluyu suçsuzdan ayırmalıyız'
20:23 - Büyükşehir'den çölyak hastalarına ücretsiz gıda desteği20:18 - Doluluk yüzde 100'e ulaştı! 6 kilometrelik araç kuyruğu oldu20:13 - Gerginlik sonrası bir ilk! Tokalaştılar, sohbet ettiler20:08 - Osmaniye'de yaylaya giden vatandaşlar mahsur kaldı20:03 - Bitlis'li kanaat önderinin cenazesine 10 binler katıldı19:57 - İzmir'de otomobiller çarpıştı: 8 yaralı19:51 - Kış Yüzme Şenliği'nde, buz gibi gölde yüzdüler19:46 - Fatih Terim'den 'Arda Turan' açıklaması
1 2 3 4 5 6 7 Tümü
ANKET
CHP'li belediyelerin, Cemevlerine ibadethane statüsü veren uygulamalarını;
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam