1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Sınıf öğretmenleri, Destekleme ve yetiştirme kurslarında görevlendirilebilir mi?

Sınıf öğretmenleri ile diğer alan öğretmenlerinin, öğretmen ihtiyacı olması halinde destekleme ve yetiştirme kurslarında, alanları dışındaki dersleri okutup okutamayacakları hususunda MEB görüş yazısı yayımladı.
15 Nisan 2019 18:00
Yazdır
Sınıf öğretmenleri, Destekleme ve yetiştirme kurslarında görevlendirilebilir mi?

Üniversitelerin hangi bölüm mezunlarının öğretmen olabileceği ve öğretmenlerin aylık karşılığı okutabileceği dersler Talim ve Terbiye Kurulunun 9 Sayılı Kurul Kararıyla belirlenmiştir.

Milli Eğitim Bakanlığı, Diyarbakır Valiliğine verdiği cevapta, net cevap verememiştir. Sadece 9 nolu Talim ve Terbiye Kurulu Kararının uygulanması gerektiğini belirtmiştir.

MEB Hayat Boyu Eğitim Genel Müdürlüğünün aşağıda yer alan görüşüne göre, 9 nolu TTKB kararı ekinde, her bir branş için gösterilen öğretmenlerin, sadece "Okutacakları Dersler" sütununda gösterilen dersleri okutmaları gerekmektedir.

Talim ve Terbiye Kurulunun 20.02.2014 Tarih ve 9 Sayılı Kurul Kararı ile yürürlüğe giren Milli Eğitim Bakanlığı'na Bağlı Eğitim Kurumlarına Öğretmen Olarak Atanacakların Atamalarına Esas Olan Alanlar İle Mezun Oldukları Yükseköğretim Programları ve Aylık Karşılığı Okutacakları Derslere İlişkin Esaslar için tıklayınız.

İşte o görüş yazısı;

Ahmet KANDEMİR

Memurlar.Net - Özel

Bu yazının tüm hakları Memurlar.Net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip yapılacaktır. ©

Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
7 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
SON HABERLER
1 2 3 4 5 6 7 Tümü
ANKET
Çırağan Sarayı'ndaki, Kalyoncu ve Demirören ailelerinin yaptığı düğünü, nasıl buldunuz?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam