1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Özel alt sınıfı bulunan okul personeli, Temininde Güçlük Zammından faydalanabilir mi?

Özel alt sınıfı bulunan okullarda görev yapan yöneticiler ile özel eğitime muhtaç çocuklara yönelik eğitim verilen özel alt sınıflarda görev yapan öğretmenlerin, temininde güçlük zammından yararlandırılıp yararlandırılmayacakları hususunda MEB görüş yazısı.
12 Mayıs 2019 10:30
Yazdır
Özel alt sınıfı bulunan okul personeli, Temininde Güçlük Zammından faydalanabilir mi?

Bilindiği gibi 05.05.2006 tarihli ve 26159 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan 17.04.2006 tarihli ve 2006/10344 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Devlet Memurlarına Ödenecek Zam ve Tazminatlara İlişkin Karara ekli 1 sayılı Cetvelin (D) Eğitim ve Öğretim Hizmetleri Bölümünün 4'üncü sırasında; özel alt sınıflar dahil olmak üzere özel eğitime muhtaç çocuklara mahsus okullarda ve yatılı ilköğretim bölge okullarında görevli müdürlerin yararlandırılacağı iş güçlüğü, iş riski ve teminde güçlük zamları sırasıyla 925. 250. 250: müdür yardımcılarının yararlandırılacağı iş güçlüğü, iş riski ve teminde güçlük zamlan sırasıyla 900. 250, 250; öğretmenlerin yararlandırılacağı iş güçlüğü, iş riski ve teminde güçlük /anıları ise sırasıyla 600, 250 ve 250 olarak belirlenmiştir.

Hangi öğretmenlere teminde güçlük zammı ödenmektedir?

Söz konusu düzenlemede yer alan "Özel Eğitime Muhtaç Çocuklara Mahsus Okullarda (Özel \Alt Sınıflar Dahil)" ibaresinde geçen "Özel Alt Sınıflar Dahil" ifadesinin, tümüyle özel eğitime muhtaç çocuklara eğitim veren okulların dışında bulunan eğitim kurumlarının bünyesindeki özel eğitime yönelik sınıfları kapsadığı kuşkusuzdur.

Bu ifadeyle tümüyle özel eğitime muhtaç çocuklara eğitim veren okulların bünyesinde bulunan özel alt sınıfların tabediliyor olması söz konusu değildir.

Zira amaçlanan bu olsaydı, bu ifadeye hiç yer verilmeden de bu amaç karşılanmış olurdu. Kaldı ki bu düzenlemenin, özel eğitime muhtaç. Çocuklara verilen eğitimin farklılığından kaynaklandığı da açıktır.

Bu çerçevede, özel alt sınıfı bulunan okullarda görev yapan yöneticiler ile özel eğitime muhtaç çocuklara yönelik eğitim verilen özel alt sınıflarda görev yapan öğretmenlerin, yukarıda belirtilen zam göstergelerinden yararlandırılmaları gerektiği değerlendirilmektedir.

İşte o görüş yazısı;

Ahmet KANDEMİR

Memurlar.Net - Özel

Bu yazının tüm hakları Memurlar.Net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip yapılacaktır. ©

Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
3 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
SON HABERLER
20:53 - Bu maçı sadece evliler, kadın ve çocuklar izleyebildi20:47 - Tartıştığı babasını öldüren lise öğrencisi tutuklandı20:41 - Eğitimini tamamlayan akademisyenlere sertifika20:36 - İlk kez bir giyim mağazasında, işçiler, haftada 2 gün izin hakkı kazandı20:30 - Bodrum'daki proje tepki çekmişti! Blokları yıkılıyor20:24 - Liseli kıza taciz şüphelisi serbest bırakıldı20:19 - Meteoroloji'den uyarı: Karla karışık yağmur bekleniyor20:15 - Kadıköy'de atlı polisler de görev aldı20:11 - DEAŞ'ın Telafer sözde emiri tutuklandı20:07 - Kar Karadeniz'de de yüzünü gösterdi
20:03 - TEKNOFEST'e beşinci gününde yoğun ilgi19:59 - Sosyal medya mağduru kadından avukata suç duyurusu19:55 - İyi Parti Sözcüsü: CHP, HDP ile işbirliğine devam ederse biz o bileşende olmayız19:50 - Diyanet İşleri Başkanı'ndan Cemevi'ne ziyaret19:02 - Ardahan'a da mevsimin ilk karı yağdı18:58 - En güzel Kur'an okuyan kadın din görevlisi belli oldu18:58 - AYM, önlisans ilahiyattan, 4 yıllığa sınavsız geçişi iptal etti18:56 - Ornanik diye aldığınız gıdalar, organik olmayabilir
1 2 3 4 5 6 7 Tümü
ANKET
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'yu başarılı buluyor musunuz?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam